Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Te is "szereted", ha az úton...

Te is "szereted", ha az úton 95-nél hátulról "tolnak"?

Figyelt kérdés

Tapasztalataim szerint az autósok kb. 20%-a annyira nem tartja be a követési távolságot, hogy az úton kilométereken keresztül szabályosan rátapad az előtte közlekedőre, és 1-2 méterrel mögötte pofátlankodik. Nem arról az esetről van szó, amikor egy autó csigasebességgel bosszantja a többi közlekedőt, és mindenki ki akarja kerülni, hanem arról, amikor én is a megengedett maximális sebességgel, vagy azt pár km/h-val meghaladva haladok. Persze, ha satufékeznék, és belém jönne a marhája, még neki állna feljebb. Pedig nagyon szívesen megtenném...


Mit lehetne tenni az ilyen bunkók ellen?


2011. nov. 23. 19:31
1 2 3 4 5
 41/46 anonim válasza:
Nekem is vannak irigyeim. Emlékszem előző autóm egy kis smart volt...olyan irigyek voltak az emberek, de azt már nem látták hogy egy 10 éves autóról beszélünk! :) csak azt látták, merci, smart, fiatal lány, sőt azt sem látták, hogy hitel volt rajta...:) konkrétan ahol előzőleg éltem, ott a szomszédok szemét nagyon szúrta, sehol sem parkoltam jó helyen, mindnehol útban voltam, még cetliket is hagytak a kocsimon hogy nem állok jó helyen!! :) egy smartnak valahogy sehol nem volt jó helye!! :) azóta szerencsére már nincs meg az autó, megutáltam a smartot:) akit lehet lebeszélek róla...most szintén van egy peugeot 107-em. hát az sem tetszik sok mindenkinek...
2011. nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%
Azokkal nincs baj akik megelőznek adandó alkalommal,de akik csak hobbiból tolnak 2méteres követési távval azok veszélyeztetnek.Ilyenkor hátsó ködzáró fel ablakspricni elől hátul bekapcsol .Ilyenkor általában veszik a lapot." ködzáróm van gyárilag simán féklámpának nézik ,a vízpermetből meg jut nekik is bőven..Ha mégsem tágít .akkor az ő 2-3méteres féktávjához igazítom a sebességemet,mert így biztonságos.Ha előttem kiugrik egy vad és vészfékezek ,akkor az ilyen barom 100% összetöri a kocsimat.Ezt nem fogják fel ezek az idióták!
2011. nov. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
helyesbítés: 2db ködzáróm van..
2011. nov. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló megoldásom nekem is van, igaz, azt jobbára a hátulról reflektorozókkal szemben szoktam alkalmazni. Egy szúrófényű halogénlámpát raktam be a kalaptartóra, és egy kapcsolóval tudom irányítani. Meglepődik a barom, amikor visszavakítom a hátsó ablakból. Érdekes, azonnal letudja kapcsolni a távolsági fényszóróját. :)
2011. nov. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Ez jó megoldás,tetszik:D
2011. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Szeretek terpeszkedve autózni, kényelmes tempóban. Ha nincs esély, hogy megelőzzenek, akkor kevéssel az objektív felelősség határa alá lövöm be a tempóm, és azt csinálnak mögöttem amit akarnak. Ha könnyedén ki tudnak előzni, talán néha tökölök is :S Kényelmesebb az autóm mint a szobám :)
2011. dec. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!