Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Te is "szereted", ha az úton...

Te is "szereted", ha az úton 95-nél hátulról "tolnak"?

Figyelt kérdés

Tapasztalataim szerint az autósok kb. 20%-a annyira nem tartja be a követési távolságot, hogy az úton kilométereken keresztül szabályosan rátapad az előtte közlekedőre, és 1-2 méterrel mögötte pofátlankodik. Nem arról az esetről van szó, amikor egy autó csigasebességgel bosszantja a többi közlekedőt, és mindenki ki akarja kerülni, hanem arról, amikor én is a megengedett maximális sebességgel, vagy azt pár km/h-val meghaladva haladok. Persze, ha satufékeznék, és belém jönne a marhája, még neki állna feljebb. Pedig nagyon szívesen megtenném...


Mit lehetne tenni az ilyen bunkók ellen?


2011. nov. 23. 19:31
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
75%
Húzódj le és nyomj egy jobbra indexet, engedd el, had menjen. Én is szoktam tapadni, ha sietek és nagyon fel tud idegesíteni, ha valaki pont 50-nel megy városban. De ha 95-nél így tol, azt tényleg jobb elengedni, nehogy belehajszoljon egy balesetbe.
2011. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:

Imádom, főleg a 4-es úton... Szolnok - Budapest rally ...

Főleg akkor 'szerettem' bele, mikor balesetünk volt és onnan vittek a szülészetre. Épp hogy életben maradtunk a lányommal. És ezt sehol nem reklámozzák, a románt felelősségre vonták azt csókolom.

Ha nem 'kéne' hazajárnom Pestre, el se indulnék a 4-es úton.

2011. nov. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
34%

Ez engem is rohadtul irritál.

Én azt szoktam csinálni ha nagyon felidegesít, hogy leveszem a lábam a gázról. Ha szemből jönnek az a legjobb:). Nem tudd egyből előzni. Ha kell akkor simán lefékezem akár 30km/h-ra is. Majd mikor nem jön szembe semmi a mögöttem lévő az őrület határán lévő idióta elkezd előzni akkor megtudja mit tud a 2.8 Bi-Turbo benzines Volvo:) Nem engedem el. Szépen visszaáll mögém és az út hátralévő részében 100 méterre lemaradva mögöttem poroszkál.

2011. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
34%
Borzalmas, amit a 3-mas válaszoló írt. Meg a kérdést se igazán értem. Én soha nem csinálok semmiből presztízskérdést se az úton, se máshol. Ma rámtapad így valaki, megpróbálom elengedni. Nem az én dolgom azt megítélni, hogy ki mennyivel akar és tud menni. Ha te a megengedett sebességgel mész, attól én még miért ne mehetnék többel? Ki vagy te, hogy ezt minősítsd? Látszik, hogy magyarok vagytok, és nem éltetek külföldön. Olaszországban fel se merül egy ilyen probléma, nem is értené senki. Ott együttműködnek az emberek, és mindenki mehet a maga tempójában és stílusában, és ezt senki nem kifogásolja. Nálunk miért nem lehet így?
2011. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

"Ha te a megengedett sebességgel mész, attól én még miért ne mehetnék többel?"


Például azért, mert kockáztatod mások életét. Ha a sietős vagánykodók feltekerednek a fára, nem sajnálom őket, de amikor egy kisgyerek árván marad, mert szabályosan közlekedő szüleibe belerohan egy idióta, akkor elszorul a torkom.


"Ki vagy te, hogy ezt minősítsd?"


Egy egyszerű, szerény autós, aki naponta 50-100 km-t vezet, és szeretne két lábán kiszállni az autójából.

2011. nov. 23. 20:16
 6/46 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 20:07!


Tudod, mikor én a saját tempómban megyek 100km/h-val és szemből jönnek, előttem 3-an vannak normális követési távolságban és a román autós úgy gondolja, hogy akkor ő előz.. na akkor szerintem az a nem normális.

Ez az amire emlékszem, utána arra, hogy felébredek a kórházba és csövek lógnak ki belőlem. Szinte sokkot kapok, hogy mi lehet a kisbabámmal, akit 8 hónapig védtem a hasamba, aki semmiről nem tehet!

Ezután bejön az ápolónő az orvossal és beadják a nyugtatót, hogy normális körülmények között tudjanak tájékoztatni, a kislányom él, sikerült megmenteniük az életét, de nem sokon múlott.

Kínok kínja között kiengednek a kórházból. Nem csak fizikai fájdalmakkal, hanem lelkiekkel is. Emellett neveld fel az újszülöttedet, aki minden percet újra átél, mert olyan szr az emberi szervezet, hogy ilyen apró korban is több napig emlékeznek dolgokra...


Tudod - bocs, hogy ezt írom -, de telibe szrom, hogy Olaszországba hogy vezetnek, vagy bárhol máshol. Ez Magyarország, még ha szr is!!! Itt, ha az a szabály, hogy 90km/h, akkor az annyi..

Majd, ha valaki tönkreteszi a családodat - reméljük nem lesz így - vagy átmész majd hasonló dolgon, akkor felfogod majd, hogy minek mi a következménye.

2011. nov. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
20%
Rám nem nagyon szoktak tapadni mert olyan sebességgel megyek ,passat CR TDI 170 LE.Nagyon utálom amikor előttem totyorognak gyök 2-vel vagy 50-el mikor sokkal többel lehetne menni és az út és környezeti viszonyok is engedik.Azokat tartom bunkónak akik nem engednek előre mert nem bírja ki a hülye suzukis ha megelőzik.
2011. nov. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
81%

És az nem veszélyezteti mások életét, aki ráfékez a hátul jövőre? Vagy épp a volvós gyökér?

Én sem szoktam méterekre rámászni az előttem lévőre, de ha előzni akarok, akkor bizony kisebb követési távolságot tartok. És ha valaki utol ér nem szívozok vele, azért ért utol, mert gyorsabban megy, had menjen, jobban zavar, aki beláthatatlan helyen előz.

2011. nov. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
10%
20.16, 20.19! Borzalmas lehet így élni, hogy mindig előre beképzeltek ilyen borzalmakat. Én meg azt mondom, ha nincs baj, akkor nincs baj. Ha nincs, akkor miért kell csinálni? A baj csak abból van, hogy ti feleslegesen és szándékosan bajt csináltok. Azt meg rá kéne bízni másra, hogy hogy vezet, kár ezen rivalizálni meg kioktatni. Más is van olyan felnőtt ember mint ti.
2011. nov. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
11%
A 7. vagyok velem a suzukis gyökerek szívóznak néha mert nem bírják ha megelőzik a fostalicskájukat és kénytelen vagyok rájuk "tapadni" olyankor.
2011. nov. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!