Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Te is "szereted", ha az úton...

Te is "szereted", ha az úton 95-nél hátulról "tolnak"?

Figyelt kérdés

Tapasztalataim szerint az autósok kb. 20%-a annyira nem tartja be a követési távolságot, hogy az úton kilométereken keresztül szabályosan rátapad az előtte közlekedőre, és 1-2 méterrel mögötte pofátlankodik. Nem arról az esetről van szó, amikor egy autó csigasebességgel bosszantja a többi közlekedőt, és mindenki ki akarja kerülni, hanem arról, amikor én is a megengedett maximális sebességgel, vagy azt pár km/h-val meghaladva haladok. Persze, ha satufékeznék, és belém jönne a marhája, még neki állna feljebb. Pedig nagyon szívesen megtenném...


Mit lehetne tenni az ilyen bunkók ellen?


2011. nov. 23. 19:31
1 2 3 4 5
 11/46 atilis ***** válasza:
100%

Már vártam, hogy mikor hozzátok fel a hülye Suzukis témát...

A 4-es út, mivel nap, mint nap itt közlekedek én is SUZUKIVAL, leírhatatlanul stresszes. Persze itt mindenki azt hiszi, hogy csak ő tud vezetni, a másik, mert kisebb teljesítményű autója van, hülye gyökér. Én mindenhol betartom a maximális sebesség korlátot, városban is, országúton is. És baromira nem szokott érdekelni, hogy a mögöttem lévő mennyire siet, ha siet, akkor menjen. Ha meg tud előzni, előzzön. Attól mert a másik mögöttem jön, nem leszek frankóbb gyerek, ha én is megmutatom, hogy milyen gyorsan tudok menni, sőt, éppen az ellenkezőjét vallom.

Magyarországon nincs közlekedési kultúra, mindenki a sebesség növelésével akarja megoldani az összes közlekedési helyzetet.

2011. nov. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
51%
Kedves utolsó nem a hozzád hasonló suzukisokról beszéltem hanem azokról akik jobbra-balra mozgolódnak az úton mikor meg akarná őket előzni az ember.Sajnos ilyenek legtöbbször a suzukisok (tisztelet a kivételeknek).És igen nincs közlekedési kultúra sajnos , én dolgoztam Németországban ott teljesen másképp közlekednek.
2011. nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%
nah csak előkerült egy suzukisokat szidó. Amúgy én megyek suzival is, de pl mikor egy mercivel jártam akkor is betartottam a sebességkorlátokat. Lexarom hogy tetszik e másnak vagy nem. Ha ott mászik mögöttem és szabad az út indexelek hagy menjen. Nekem elég a 90. ha nem érti lassítok kb 80ra és megelőz. Aztán visszaállok a 90 re. Az, hogy nem engedem el egy faxság ahohy a 3mas írta. Olyat nem játszok, veszélyes is lehet, bunkóság is.
2011. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
látom mire telefonon bepötyögtem már írtatok... :)
2011. nov. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
én azt szoktam csinálni hogy vissza teszem 4-esbe és padló gáz
2011. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
43%

19:54:

" Majd mikor nem jön szembe semmi a mögöttem lévő az őrület határán lévő idióta elkezd előzni akkor megtudja mit tud a 2.8 Bi-Turbo benzines Volvo:)" << hátte mi g3c| vagy wazze xD

Üdv egy szintén T6-os kolléga :)

2011. nov. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
69%

Egyszer Körmendtől az országhatárig bosszantottam egy kamionost.


Nem bírt magával, állandóan beleállt a seggembe. Na, jól van barátom, mostantól betartom végig a szabályokat. Lakott területen kívül nem tudott megelőzni, mert nem bírta a 90-es tempót, lakott területen pedig a 30-as táblánál is 30-cal mentem.


Ő nagyon ideg volt, de én élveztem...

2011. nov. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
29%
Mert te egy jó nagy b*zi vagy barátom. Erre nem tudok mást mondani. Nem értem miért kell sz0patni azt, aki sietne(mert nem hobbiból nyomja neki). Ha tudnád, miből áll egy kamionos munkája, akkor valszeg nem így állnál ehhez(ha igen az megint csak téged minősít).
2011. nov. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
48%

22:55


"Ő nagyon ideg volt, de én élveztem..."


Erre a mondatodra akkor is emlékezz amikor ugyan ilyen ember miatt esetleg a TE életmentő dolgaid nem érkeznek meg valahova időbe, mert egy másik ember élvezi, hogy egy 40-tonnás dögöt szopat egy 1 tonnás "szutyokkal". És barátom elhiheted, hogy az a kamion is bírta volna simán a 90-et, csak neki nem annyi a megengedett.


Üdv. Egy volt kamionos.

2011. nov. 24. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon büszke lehetsz magadra. De igazából szánalmas vagy, majd ha téged korlátoznak a munkádban, remélem akkor is ilyen boldog leszel. Sohasem csesztetném a teherautósokat, se a kamionosokat, ha ők nem lennének, megb@szhatnám magamat az összes boltban, elmehetnék jó messzire a pics@ba. És nem csak én, hanem mindenki más. Sohasem bunkóznék velük, mindig beengedem őket sorolni, meg mindenben amiben csak tudok segítem a munkájukat. Az én kamionhoz képest csöpp autóm úgyis simán behozza, mivel gyors, az ő gépük pedig nagy és lassú. Na jó a román kamionosokkal kicsit ellen érzetem van, amennyi hírt hallok, meg ismerőseimet, hogy miket csinálnak. De ez nem utálat, mert ellenem nem csináltak még semmit. A suzukisokat utálom, akik mennek 40-50-nel, de széles úton is középen, hogy nehogy megelőzzük őket.
2011. nov. 24. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!