Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csináljak, ha félek a...

Mit csináljak, ha félek a feleségem mellett utasként?

Figyelt kérdés
10 éve vezetek megfontoltan, közlekedés- és autó kímélő módon. Nem vagyok csiga, de tempósan megyek, érzem a kocsi minden rezdülését, szóval imádok vezetni. Néha átadom a kormányt a feleségemnek, mert fáradt vagyok. A nejem azonban darabosan vezet, nem érzi a váltások finomságát, padlógázzal gyorsít és szerintem nagyon későn fékez, szerintem nem tart ideális követési távolságot. Szeretném, hogy vezessen, mert neki is kell, de komolyan félek mellette. Ha beleszólok, akkor mérges lesz, hogy akkor most ő vezet, én ne szóljak bele. De az is lehet, hogy csak én aggódom túl, mert még nem volt baleset, és én vagyok túlságosan óvatos, kimért. Szerintem nem a tempó, hanem az odaérés a lényeg. Hogyan lehetne ezt megoldani? Nyugodjak meg, vagy veszekedjek vele, esetleg tiltsam el az autómtól? Esetleg pont hogy többet kéne vezetnie, hogy jobban belejöjjön?
2011. okt. 31. 06:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Én a következőt csinálnám:


Menet közbe ne veszekedj vele, nincs értelme. Csak felhúzod az ő és saját magad agyád is, erre nem tud annyira odafigyelni, még többet hibázik, ebből lesz a baleset. Én sem szeretem ha menet közben bele ugatnak. Egy két jó tanács az ok, de amikor egyfolytában minden apró baromságért beszólogatnak, azt nem szeretem. Egy út alatt mondjuk egyszer mondjad neki hogy másképp kéne. Ha viszont valamit jól csinál azért tessék megdicsérni!


Viszont!


Ha van típushibám és azt megmondják és reális, akkor erre azt mondom hogy menjünk ki, és gyakoroljuk csak azt. Amikor van rá időm, türelmem és hajlandóságom. Neked is ez utóbbit kéne követned.


Kimentek egy kihalt útra centivel és egy ásványvizes palackkal a kezedben. Leteszitek a vizes palackot, az az előző autót fogja szimbolizálni. Centivel leméred hogy kb mekkora féktávot szokott venni. Oda leteszel egy másik palackot. 50-re felgyorsítasz (vagy te vagy az asszony, mindegy) és az első palack elütésekor azonnal satufék. Ha valóban kis távolságot tart, akkor úgy el fogja ütni az autó a második palackot mint a p*csa. Persze a palackban csak kevés víz legyen, mert azért ekkora tempónál már üt ám rendesen...



És utána mondhatod: "na látod drágám ezért kell nagyobb távot tartani". Ha ez nem győzi meg, akkor semmi. Nyugodtan lehet neki mondani, hogyha emiatt megtöri a verdát, utána rohangálhat ő ügyet intézni, mondd el neki mivel jár egy káresemény ügyintézés...


A korábban fékezésre hasonló:

- simán fékeztek száraz fékkel, száraz gumival, féktávot megjelölni

- leönteni a gumit és a féket vízzel, hadd ússzon benne. Mintha belementetek volna egy tócsába

- újra fékezni


Esetleg fékezgetések után megmutatni neki a fékport ami lerakódott, illetve megfogatni vele a féket hogy milyen meleg...



Persze mindezeket biztonságos körülmények között, blabla...



Néha vezess te, és finoman mondogasd neki mit hogy csinálsz és miért úgy...



ja még az is jó lehet hogy ugyanarról a pontról elkezdeetek fékezni, de az egyik esetben (hogyhogy nem) az úton az előző "autó" előtt lesz egy vízfolt vagy olajfolt. És már meg is van a csatt ha túl későnre hagyja a fékezést.


Ezek nagyon látványos dolgok, és jobb ha megtapasztalja a saját bőrén, addig úgysem hiszi el...

2011. okt. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én alapjában véve alig használom a féket, ugyanis felesleges fogyasztásnövelő tényező. Próbáld meg erre tanítani, hogy lassítani motorfékkel szokás.
2011. okt. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát,ez inkább egy párkapcsolati kérdés.Amúgy hasonló cipőben járunk.Én elfogadtam a vezetési technikáit.Emlékszem,én is utáltam,amikor folyton beledumáltak abba,ahogyan vezettem.

Én két szempontot vettem figyelembe:

-Odaérünk-e biztonságosan.

-Ebből következően vezessen-e vagy nem.

Én azt állapítottam meg,hogy mindenek előtt van nála a biztonság.A KRESZ-t nagyon jól tudja és alkalmazza is,azonban az autót nem érzi.Szóval,még,ha nem is űzi tudomány szinten a vezetést,én teljesen megbízok benne.Ha aról lenne szó,még el is aludnék a hátsó ülésen nyugodtan,miközben vezet.

Ami meg a járműkezelést illeti,abban meg van egy megbeszélés nélküli egyetértés köztünk,miszerint szép,nyári,napos időben,amikor nem kell sietni,minden további nélkül vezet,ha van kedve,de amikor kedvezőtlenek a körülmények(hó,jég,eső,sötét,Pest..stb.)akkor vagyok bevetve én.

Amúgy a mindennapokat illetően olyanra normalizálódott a helyzet,hogy mindig én vezetek.Talán az is játsszik benne,hogy érzi a bizalmamat,ezért Ő is megbízik bennem.

Szóval,én azt tudom tanácsolni,hogy,mint mindenben,ebben is legyetek egy pár ebben is.

De azt,hogy vezessen-e,azt neked kell eldöntened a saját belátásod szerint.Ebben nagyon fontos a türelem meg a hideg fej.

2011. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"ebben is legyetek egy pár ebben is":D
2011. okt. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül kedves kérdező !
2011. okt. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ami még rettentően zavar, hogy amikor az előttünk haladó autó féklámpája kigyullad, azonnal el kell venni a gázt, vagy fékezni kell. Ő van, hogy még nyomja a gázt, amikor az első már javában fékez. Ettől szoktam idegsokkot kapni, és van, hogy önkéntelenül kijön a számon, hogy fééék, pedig megfogadtam, hogy nem szólok bele.
2011. nov. 2. 05:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja a nejem 9 éve vezet ""jól"" de még mindig rá kell szólni ha vezet!!! próbálná meg ,hogy vissza szóljon, pillanatok alatt be bizonyítom ,bár kinek ,hogy nem tud vezetni, közlekedni!!!!!!
2011. nov. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"

hogy vissza szóljon, pillanatok alatt be bizonyítom ,bár kinek ,hogy nem tud vezetni, közlekedni!!!!!!

"


Akkor miért nem tanítod meg? Annyira szeretem az ilyen hozzáállást... "Tudom hogy az asszony béna, és ettől érzem magam férfinak hogy én tudok vezetni, bezzeg ő nem... "


Tanítsd meg, és akkor ő is fog tudni, ilyen egyszerű az egész...


Vagy ha nem akarsz szenvedni vele, feltalálták már az autósiskola nevezetű intézményt ahol már jogsisok is vehetnek ismétlő órákat...

2011. nov. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!