Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A fázishatáron "átmenés"...

A fázishatáron "átmenés" érzékelhető utasként?

Figyelt kérdés
Tehát ha a vonat áthalad a fázishatáron és a vezető kikapcsolja a főkapcsolót akkor ezt lehet érezni a kocsiban ülő utasnak vagy észrevesz ebből valamit?
2010. szept. 18. 22:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A fázishatáron nem tudom mi történik, mert nem tudom mi az, a szakaszhatáron viszont ha átmegy a kocsiban nem veszed észre.
2010. szept. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Miért Te érzel valamit?
2010. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
nem
2010. szept. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A világítás meg a légbefúvás/légkondi nem megy el, mert van akkumulátor, és pár mp ideig nem okoz ez gondot.

A motor hangján lehet esetleg hallani, mert ilyenkor nem megy a motor, csak gurul. (Bár ezt minden állomás előtt, és lejtős szakaszokon is megteszi, tehát ez önmagában még nem fázishatárt jelöl.)

2010. szept. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A klíma/légcserélő kikapcsol az nem üzemel akkuról.

A világítás sem teljes fényerőn megy tovább, hanem halványabban, akkuról.

Ha van konektor és abba bedugod a laptopod, akkor az akksira vált át.

FLIRT-en hallod a főmegszakító kikapcsolását a fázishatár előtt.

Szintén flirten a konnektorba dugott laptoppal láthatod.

Más hirtelen nem jut eszembe.


Esetleg éjjel ha látod, hogy szikrázik, de ez csak akkor ha sötét van tehát nem városban ahol közvilágítás van.


De ez miért érdekes neked? :-)))))

Ha a fázishatárok érdekelnek, egyszerűbb egy menetrendi segédkönyvből kikeresni.

2010. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem vagyok hozzáértő, csak ezt a fázishatáros dolgot olvastam, és felmerült bennem, hogy én, mint utas észrevehetem-e.
2010. szept. 19. 12:37
 7/18 A kérdező kommentje:
Én Kiskőrös-Budapest vonalon szoktam utazni, arra meg csak V43-as mozdonyok járnak.
2010. szept. 19. 12:38
 8/18 anonim ***** válasza:

"A klíma/légcserélő kikapcsol az nem üzemel akkuról."


Lehet, bár én túl sok kihagyást nem vettem észre amikor IC-vel utazom, kivéve, amikor mozdonycsere van.


A világítás sem teljes fényerőn megy tovább, hanem halványabban, akkuról. (Halványabban? Pár percig mintha még nem halványodna el, csak utána, bár lehet, hogy tényleg így van.)


De ez miért érdekes neked? :-)))))


"Ha a fázishatárok érdekelnek, egyszerűbb egy menetrendi segédkönyvből kikeresni."


Ha nem vasutas, akkor honnan szerezzen ilyent?

2010. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk megkér, és megásolom neki,ha a pontos hely érdekli. :-)
2010. szept. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Akarom mondani bemásolom neki.
2010. szept. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!