Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megállnál segíteni egy baleset...

Megállnál segíteni egy balesetben megsérült emberen?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm váltig állítja, hogy az első segély vizsga semmire sem jó. Mert, ahogy ismeri az emberek segítőkészségét, meg jóságát, ha történne egy baleset, az emberek nagy része simán tovább hajtana, nem érdekelné, hogy segítsen-e vagy sem. Maximum szólna a mentősöknek. De, az emberek 70-80%-s simán tovább hajtana.

Te, segítenél ha történne egy baleset, és te érnél oda elsőként? És most nem azt akarom hallani, hogy igen, mert kötelező segíteni, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy az emberek mennyire segítenénk!

ŐSZINTE VÁLASZOKAT SZERETNÉK!


2011. jan. 2. 18:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Balesethez még szerencsére még sosem érkeztem elsőnek, másidknak...árokba csúszáshoz viszont sokszor... A Börzsöny szívében lakom, ezért itt így télen minden este amatőr rallysok próbálkoznak a havas utakon ladákkal/bmw-kel evo-kkal v subarukkal... ha láttam, hogy vki becsúszott és még nincsenek ott minimum 2 autóval, mindig megállok segíteni tólni vontatni v vmi... ha viszont látom, hogy sokan vannak ott és megy, nem állok emg, v csak emgkérdezem h tudok-e segíteni...

Ugyanezt tenném balesetnél is...

2011. jan. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Én biztosan megállnék,egyszer mi értünk elsőnek egy gázoláshoz megálltunk de hálistennek ott nem történt személyisérülés,csak a kocsiban keletkezett kár. Mikor mi karamboloztunk (forgalmas keresztezősés) betört a fejem , de egyetlen egy idős hölgy állt meg megkérdezni,hogy tud-e segíteni valamiben vagy szemtanúnak kell-e? Hát ez van, én biztos segíteni fogok:) /ha tudok,ha nem akkor mentőt hívok/
2011. jan. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Ez attól függ! Ha mondjuk valakit súlyosan megsebesített egy bűnöző, akkor persze segítenék. Viszont ha valaki iszonyatos részegre itta magát, és orra esett, eltörte valamilyét, arról csakis maga tehet.
2011. jan. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Akinél ez kérdés lehet hogy megállna-e segiteni az szégyellheti magát!Tudom sokan vannak,de az mind torz lelkű és nem érdemli meg az ember nevet.40éve van jogsim,sokszor kellett segitenem,de az mégcsak fölsem merült bennem hogy nem állok meg ha valaki bajban van.Ennek semmi köze a büntetőjogi felellősséghez-itt az emberségről van szó!
2011. jan. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Meg! Mert bűncselekmény és nagyon megb*szhatnak érte,pedig az elsősegély óra sz*rt se ért szinte de 1-2 dolgot tudok.
2011. jan. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Volt már rá példa. Szerencsére nem volt komoly sérülése az embernek, csak a fejét ütötte meg. Elővettem az elsősegély csomagot, és nyitva hagytam a csomagtartómat. Megállt mellettem egy másik autó is, hogy tud-e valamit segíteni. Megkértem, hogy hívjon mentőt, erre visszament a kocsijához. Én nem is figyeltem rá, mert a sérült fejét próbáltam bekötni, meg azt hittem, hogy a telefonjáért megy. Ő meg szépen kirámolta az autómat és elhúzta a csíkot. Én meg arra sem emlékszem, hogy milyen színű autója volt, mert nem arra figyeltem.

Ettől függetlenül ezután is meg fogok állni, csak jobban fogok figyelni.

2011. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
még szép hogy megállok. Minden perc másodperc számít,amig a mentők ki nem érkeznek.
2011. máj. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A kérdés rossz,az emberek tudatlanok.


Lehet tanulgatni:



Btk 1978. évi IV.

172. § Segítségnyújtás elmulasztása

(1) Aki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a sértett meghal, és életét a segítségnyújtás megmenthette volna.

(3) A büntetés bűntett miatt három évig, a (2) bekezdés esetén öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a veszélyhelyzetet az elkövető idézi elő, vagy ha a segítségnyújtásra egyébként is köteles.

(4) A (3) bekezdés utolsó fordulata nem alkalmazható azzal szemben, aki a közlekedési szabályok alapján köteles a segítségnyújtásra.

2011. máj. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!