Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megállnál segíteni balesetben...

Megállnál segíteni balesetben elsősegélyből?

Figyelt kérdés

Tökre tanulom az elsősegélyt, és ismerőseim kiröhögtek, mikor mondtam nekik, hogy lehet, hogy rajtam múlik majd egy élet.

Erre azt mondták amit most megtanulok vizsgára azt kb 1 év múlva el is felejtem!

Te emlékszel még valamire?


2011. márc. 30. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Vöröskeresztnél vagyok aktív önkéntes, természetesen megállnék. Tény, hogy nem ártana néha elővenni a könyveket, és utánanézni az újdonságoknak.
2011. márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
nem:$ nem mernék segíteni, nem is tudnék, meg kb első percben elájulnék..megállni am megállnék és hívnám mentőket stb..
2011. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy megállnék, és megtenném ami lehetséges, de még nem fordult elő ilyesmi velem.
2011. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mivel én eüs vagyok,nekem kötelességem is nem csak megállni hanem elsősegélyt is nyújtani. Úgyhogy természetesen igen.
2011. márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha előttem történne, és nem lenne ott egy kocsi sem, vaghy csak 1 lenne, megállnék.Azt tény, hogyha nme értesz hozzá ,vagy nem vagy biztos abbn amit csinálsz többet árthatsz, mint segíthetsz(pl gerinctörésnél nme megfelelően jársz el.De ha lesz ilyen mindenképpen állj meg, hívd a mentőket, amiben biztos vagy tedd meg.(vérzéselállítás) de már az is sokat jelent neki, ha ott vagy, legalábbis nekem sokat jelentene, ha megsérülnék, és biztonságban érezném magam.(Egyébként még nem volt ilyen, 1 éve van jogsim, fogalmam sincs, mondjuk mernék-e újraéleszteni, mert ez csak helyzetben derül ki.)
2011. márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindenkeppen, eddig is megalltam, ha balesetet lattam.

Segitseget viszont csak annyit nyujtanek, amiben biztos vagyok.

2011. márc. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom az eddigi nemmel válaszolók közt mennyinek van jogsija, de KÖTELEZŐ megállni balaesetnél és segíteni. Tehát én mindenképp megállnék, ha másra nem is: hívni a mentőket. Nem vagyok benne biztos, hogy képes lennék-e újraéleszteni például egy embert, de amit tudnék, azt megtenném.
2011. márc. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

csak akkor állnék meg ha látnám h hogyan történik a baleset.

1szer megálltam 1 éve 1 félig árokba csúszott golfnak.

a sofőr odajött 1 vontatókötéllel h húzzam ki, eddig nem is volt gond, de ahogy odaért egyből kinyitotta az ajtót h azonnal száljak ki és még a kocsi mögül is előjöttek még ketten. éppen disznóvágásról jöttem haza tesómmal akinek a lábánál voltak a szerszámok. ha nem kap elő 2 nagykést a lábától akk biztos kiszednek.

ahogy beértünk a városba szoltam 1 igazoltató jardnak aki azt mondta h románok és pár hete kiszedtek 2 csajt a kocsiból. abból 1 kómában 1 meg eltűnt.

szval nem állnék meg

2011. márc. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó ,a kérdésben nem arról volt szó hogy árokba csúszott autót kihúznál e vontatókötéllel,hanem hogy ELSŐSEGÉLYT nyújtanál e (aminek nem része a kivontatás az árokból,a mentők hívása viszont igen)
2011. márc. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

azt elfelejtettem odairni h a kocsinak dölve ült és nyőgdécselt és a kötelet is vmi nagyon durván sántitva hozta. az ereje akkor jött meg mikor ajtót nyitott.

tehát tettette a sebesültet. meg mifelénk sűrű h bekecsapozva fekszenek az uton meg stb...

2011. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!