Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyenesen haladsz, védett...

Egyenesen haladsz, védett útvonalon, jobbról nem kapsz elsőbbséget és eléd kanyarodnak. Mit teszel (fékezés mellett nyilván)?

Figyelt kérdés

okt. 9. 16:13
A kérdező szavazást indított:
Balra próbálok kitérni, abban bízva, hogy a másik úgyis a fékre lép
Jobbról a háta mögé igyekszem kerülni.
9 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Legrosszabb választás átrántani a szembe sávba ha látod, hogy jönnek és közel vannak.


Egyrészt a frontális ütközés a legdurvabb, másrészt így ártatlanok életét kockáztatod.


Inkább jobbra be az árokba ha nincsenek nagy fák, vagy beledurranni az elénk bejövő hátuljába.

okt. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha úgy gondolod, hogy erre a kérdésre van EGY jó válasz, akkor az már alapvetően szar és hatalmas probléma a részedről.


Hú de hiányzik az oktatásból a vezetéstechnikai tréning basszátok meg... 100-ból 99 sofőr azt sem tudja, hogy merre van arccal előre.

okt. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%

#1 "Egyrészt a frontális ütközés a legdurvabb"


A legrosszabb a merőleges ütközés, mert oldalról százszor kevesebb a védelem.

okt. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Satufék és egyenesen csatt, ha ő nem lép a gázra.

Így tiszta helyzet: nem adott elsőbbséget. Így biztosan nem fogom helyette elvinni a balhét.

okt. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Belerongyolok, mert engem véd a gyűrődő zóna és a légzsák, őt meg oldalba nyomom, tehát hátralevő életében valószínűleg tolószékben nyáladzva fog elmélkedni a KRESZ-en. A biztosító kifizeti a káromat, és lesz egy új kocsim. Tekintsük ezt jutalomnak, amiért megszüntettem a fenyegetést, amit ez a közveszélyes elmebeteg jelentett másokra nézve. Önzetlen hős vagyok, köszönöm.
okt. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Elméletben nyilván könnyű okosnak lenni, gyakorlatban meg helyzetfüggő.


Amúgy a legtisztább simán belemenni. Szembe sávba átmenni, hacsak nem üres öngyilkosság és garantált a durva csattanás. Árokba hajtani meg ha tehetem nem fogok.


Gyakorlatilag a legtöbb védés esetén a balhét te viszed el, neked lesznek költségeid. Ha nekimész nincs kérdés, fizet a biztosító.

okt. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Satufék!


Ha jobbra nem tudok korrigálni, mert biciklisáv vagy járda van irányt nem is változtatok.

Az ajtaját igyekszem eltalálni.

Én nem fogok vészesen lassulni, mert egy 200 kilós dízelmotor van az autóm elejében és nagyot fog lökni a másik autón.

okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Arra nem is gondolok, hogy balra húzzam a kormányt.
okt. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

A 2. válasz volt a jó. Ha valaki azt gondolja, hogy erre lehet általános választ írni, annak a vezetési ismeretei nagyon hiányosak.

Nyilván a színésznő balesete ihlette a kérdést, és ott valóban jobb lett volna nem átmenni a bal sávba. De ezt is csak utólag lehet így kijelenteni, mert a hülyegyerek nem tudhatta, hogy a színésznő nem fog belefékezni, és megállni a jobb sávon belül.

Az a helyzet, hogy mindig a másik kocsi mozgása alapján kell dönteni. Egy szempillantás alatt.

Velem már jópár esetben megtörtént (saját és céges kocsikkal is), hogy valaki figyelmetlen volt, és nem állt meg a mellékút végénél.

Ha úgy nézett ki, hogy van még hely és idő, és az illető már úgyse fog megállni, akkor belefékeztem, és a saját sávom jobb oldalára húzódtam, hogy mögötte elmenjek.

Ha meg úgy tűnt, hogy meg fog állni az én sávomon belül, akkor átvágódtam a bal sávba. (Nyilván ehhez szükséges, hogy szemből ne jöjjön senki.)

Ez gyakran csak szerencse kérdése, hogy jól tippeljük meg a másik mozgását, de nekem eddig szerencsém volt (a jó reflexeim meg a több évtizedes tapasztalatom mellé), és soha nem volt balesetem.

okt. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MGéza ***** válasza:
73%
Fék és enyhe jobb lenne ilyen helyzetben az én megoldásom, hogy lehetőleg ne az utasteret találjam telibe ha lehet, mert ott ülhet vétlen aki a szabálytalan sofőr marhaságát szenvedné el. Egyenes útszakaszon a balra csak abban az esetben jó megoldás ha biztosan látom hogy szemből senki sem jön.
okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!