Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Támogatnál ilyen korlátozást...

Támogatnál ilyen korlátozást a kezdő autóvezetőkre?

Figyelt kérdés
A jogosítvány megszerzése után 3 évig nem vezethet 100 lóerőnél erősebb autót. Az első fél évben csak egy tapasztalt autóvezető társaságban vezethet, az számít tapasztaltnak akinek már több mint 3 éves a jogsija.
tegnap 20:04
A kérdező szavazást indított:
Nem, sőt bárkinek engedélyezném az autóvezetést. A jogosítvány felesleges.
Jó ami most van.
Kissé kevésbé szigorúbb részletekkel, de támogatnám. (pl magasabb le limit)
Támogatnám, nagyjából ahogy leírtad.
Inkább szigorúbb részletekkel támogatnám.
22 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Hülyeseg az egesz.
tegnap 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem, ez egy marhaság lenne. Új autóból már alig kapni 100 LE alattit. Kb. csak a kisautókból a fapad van 100 LE alatt.
tegnap 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
És ha nincs pénze autót venni, a családi meg 150 ló, ami manapság már szinte alap?
tegnap 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Ertelmetlen,ha en 3eve megszereztem, de 0km-ert vezettem,akkor?
tegnap 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%

Meg mivan azzal, akinek nincs jogsis ismerőse?


Inkább a balf.szkodó vénembereket, vénasszonyokat, meg a 30 milliós SUV-ban daráló háziasszonyokat büntetném, mert életveszélyesek közlekednek.

tegnap 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az opciók között van "kevésbé szigorú részletekkel", ízlés szerint behelyettesíthető 200, 300, 500 lóerő.


Sok országban vannak ilyen korlátozások. Többek között az olaszoknál, franciáknál, spanyoloknál kb 100 le-s autót vezethet egy kezdő 3 évig.


A másik kritérium, hogy egy ideig(fél v. egy év) nem vezethetnek egyedül, szintén sok országban van érvényben, pl UK, USA, Izrael.

tegnap 20:53
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

A teljesítmény korlátozás már hivatalosan is felmerült, de aztán félre tolták az aktát.

Az, hogy az anyósülésből felügyeljék a kezdő vezetőt, értelmetlrn,xsemmi haszna, ellenben konfliktusok forrása lenne, és valóban ott van az is, hogy a több éve jogosítvánnyal rendelkező lehet zéró gyakorlattal rendelkezik.

Erről a felvetésről sokan tudnának mesélni, amikor a papa, mama ült mellettük, és többnyire csak hátráltató volt a jelenlétük.

tegnap 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Ezeket nem:

1. A 100 le abszolút nem sok. Aztán ezért cseréljék le a családi autót?


2. Hiába ül melletted egy tapasztalt sofőr, azon kívül hogy mindenbe beledumál sok ráhatása nincs a dologra.

tegnap 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Én úgy láttam, hogy csak az olaszoknál van ilyen, de ott is csak 1 év.
tegnap 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
17 évesen meglett a jogsim 18 évesen furgonoztam, 21 éves koromtól buszozom és járok maszekba kamionozni és traktorozni. Első autóm egy 68 lovas Swift máig megvan..nem mentem vele 10 ezer km-nél többet mert ezek a cégek 10-15 km-es körzetben vannak és van busz. Kocsit csak akkor használom ha bevásárolni megyek, havi 5 alkalom, tudom így felesleges, de manapság autó nélkül lenni nem jó ötlet.
tegnap 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!