Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A várakozni tilos táblánál...

Seila kérdése:

A várakozni tilos táblánál célszerű az 5 perces időt mérnem stopperórával a mobilomban?

Figyelt kérdés

Eddig a mobilomon stoppoltam az 5 perces időt, ha még is a rendőr kérdőre vonna, akkor tudjam bizonyítani, hogy van még 2 perc az 5 percből és ha ezt sem hinné el, akkor van térfigyelő és nézzék vissza hogy mikor álltam meg.

Ez idő alatt az autóban vagyok, addig anya szokott beszaladni a pékségbe.



Meg aztán ilyen papírból készült parkolóórát hol kell használni?


[link]


[link]



Várakozni tilos tábla a gyengébbek kedvéért. :P


[link]


ma 16:35
 1/4 BeefEater ***** válasza:
100%

A tépkedős papír parkolójegyek a legtöbb helyen már megszűntek.

Ha a rendőr büntet, akkor nem neked kell bizonyítani, hogy nem követted el a szabálysértést, hanem neki, hogy elkövetted.

Azért kövesd, hogy be tudd tartani a szabályt, de más teendőd nincs.


Errefelé ezeket sokszor úgy csinálják, hogy egy autóra felszerelnek egy rendszámfelismerő kamerát hitelesített órával és elmennek a parkoló mellett meghatározott időközönként. Ha két egymás utáni fényképen szerepel az autód, akkor automatikusan megy a bírság.

ma 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, senkit nem érdekel.

Gyakorlatilag ha az autóban ülsz, akkor nem fognak csesztetni. Hiszen ha előrébb gurulnál 10 centit, akkor már újraindulna az 5 perc.


Azok a parkolóórák olyan helyen kellenek, ahol szabad parkolni, de csak adott ideig.

A németeknél van sok ilyen, de itthon is előfordul:

[link]

ma 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel semmit nem bizonyítanál vele, ezért sem.
ma 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Eddig bizonytalan voltam ebben, de így már értem.

Köszi a válaszokat! :)

ma 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!