Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért dudált le a buszsofőr,...

Miért dudált le a buszsofőr, miután megálltam a STOP táblánál?

Figyelt kérdés
Tegnap este kerékpárral jöttem haza a munkából és olyan helyen bicikliztem, ahol kerékpáros nyommal van ellátva az út. Egyszer csak STOP tábla következett, ahol elsőbbségadási kötelezettségem van (és ráadásul jöttek is az autók abból az irányból, ahonnan elsőbbséget kellett adnom), erre a mögöttem lévő buszsofőr elkezdett dudálni nekem, meg tellegetett (gondolom azt akarta mondani, hogy mennyél már). De én nem értem, hogy miért baj az, ha megállok 10 másodpercre a STOP táblánál, ahol amúgy is ez a kötelességem és ráadásul jöttek is az autók mindkét irányból. Vagy a sofőr szerint el kellett volna üttetnem magam mert ő nagyon siet? :D
tegnap 08:46
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
48%
Én még életemben nem láttam kerékpárost stop táblánál megállni. Még piros lámpánál sem szoktak.
tegnap 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 BeefEater ***** válasza:
76%

A stoptábla itt most lényegtelen: meg kellett állnia elsőbbséget adnia.


Hogy az eredeti kérdést is megválaszoljam: mert hülye.

Ha volt sisakkamerád és van rengeteg időd, akkor elkezdhetsz e-mailt írni, de szerintem nem éri meg.


Engem egyszer azért dudáltak le, mert miután lekanyarodtam az útról, a következő lehetőségnél nem a benzinkútra mentem. Ne kérdezd, hogy ezeknek mi jár a fejében.

tegnap 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
vagy lehet, hogy tényleg túlizgultad a dolgot, és már rég kikanyarodhattál volna.
tegnap 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

vagy lehet, balra akartál kanyarodni, de nem soroltál be belra, ő meg elfért volna melletted, ha a szabályoknak megfelelően így teszel.

meg persze simán lehet, hogy tényleg f.szfej volt a sofőr. de abból sosincs fejlődés, ha az ember csak rávágja önkritika nélkül, hogy a másik a hülye, úgyhogy érdemes végigvennünk azokat az eshetőségeket is, hogy esetleg te csináltál valamit rosszul.

tegnap 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Hátul működött a lámpád? Lehet, hogy pont középtájékon álltál, amivel akadályoztad a busz tovahaladását - bár tény, hogy meg kellett helyesen állnod -, de a buszos úgy gondolhatta, hogy ő gyorsabban átment volna, mint te - vagy mert pl.: valaki kiengedi őt -, így az ő fedezésével te is átmehettél volna.

De ez csak teória.

tegnap 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Én még életemben nem láttam kerékpárost stop táblánál megállni."


Akkor sem ha konkrétan mondjuk valóban meg lehet állnia ha nem akar egy kamion alatt végezni?

tegnap 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Van amit el kell engedni.


Például a jeges lejtőn feléd haladó 20 tonnás kamiont. :)

tegnap 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
#16: Akkor sem. Felbaszódnak a járdára vagy a padkán mennek tovább, de hótziher, hogy nem állnak meg.
tegnap 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ja csak mellékesen, nékem vezetés közben már többször előfordult, hogy véletlenül nyomtam egy dudát....
tegnap 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Ja, erről nem is beszélve. Múltkor nekem is őrülten mutogatott egy biciklis, hogy mit dudálok, aztán közöm nem volt hozzá.
tegnap 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!