Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért dudált le a buszsofőr,...

Miért dudált le a buszsofőr, miután megálltam a STOP táblánál?

Figyelt kérdés
Tegnap este kerékpárral jöttem haza a munkából és olyan helyen bicikliztem, ahol kerékpáros nyommal van ellátva az út. Egyszer csak STOP tábla következett, ahol elsőbbségadási kötelezettségem van (és ráadásul jöttek is az autók abból az irányból, ahonnan elsőbbséget kellett adnom), erre a mögöttem lévő buszsofőr elkezdett dudálni nekem, meg tellegetett (gondolom azt akarta mondani, hogy mennyél már). De én nem értem, hogy miért baj az, ha megállok 10 másodpercre a STOP táblánál, ahol amúgy is ez a kötelességem és ráadásul jöttek is az autók mindkét irányból. Vagy a sofőr szerint el kellett volna üttetnem magam mert ő nagyon siet? :D
ma 08:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Engedd el, csak mégegy idegbeteg sofőr.
ma 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Lehet hogy a műszakja végén járt és már nagyon szeretett volna hazaérni, lehet hogy előtte egy kretén utassal volt vitája, lehet hogy csak simán rossz napja volt, lehet hogy csak simán alapból egy tuflák, stb.

Előfordul.

Engedd el a dolgot.

ma 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
28%
Az autósok pont úgy nem állnak meg a stop táblánál, ahogy a biciklisek a piros lámpánál.
ma 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Mert sok buszsofőr tróger. Én a múltkor sárga lámpánál egyáltalán nem intenzíven fékezve álltam meg. A busz satuzott, és úgy állt meg, hogy elállt egy keresztutat, mert azt hitte, még ő is átcsusszan mögöttem a piroson. Amíg piros volt a lámpa, gondolom az utasai is örültek, hogy végig anyázott a nyitott ablakán keresztül. Az ilyen tényleg csak az idegrendszered teszi próbára, 5 másodperccel később el is kell felejteni és az útra figyelni.


(A kerékpáros nyom egyébként a többi közlekedőt figyelmezteti arra, hogy "figyelj, ezen az úton gyakran láthatsz biciklist".)

ma 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%
Engedd el. Egyébként meg hogy nem fért el melletted???
ma 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
5: nem mindegy? Úgysem tudod volna menni a kérdés szerint, hiszen jöttek onnan akiknek elsőbbség jár.
ma 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
Akkor lehet, nekik dudált 😂
ma 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyébként én is úgy gondolom, hogy vagy nehéz napja volt és nagyon haza akart már menni, vagy csak szimplán ilyen a habitusa, de a lényeg, hogy el kell engedni a szitut, egyetértek a válaszolók többségével amit írtak, köszi még egyszer!
ma 13:11
 9/21 anonim ***** válasza:
El kell engedni. Figyelj, még ha jogosan is dudálnak rád, mert tényleg majdnem balesetet okoztál a hülyeséggel, akkor sem teheted meg, hogy füledet-farkadat behúzod és stresszelsz. "Vissza kell ülni a lóra." Azaz előre nézel, jövőben jobban figyelsz, sérelmeket, ideget elengeded, lesöpröd magadról. Csak így lehet közlekedni - mindig tiszta fejjel.
ma 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
56%
Jah. pont a biciklis áll meg a stop tablánál:D este... és rohan erről másnap reggel kérdést kiírni, az amúgy rendkívül izgalmasan hangzó dudálásról, amit egy busz ejtett meg:D hihető sztori, kicsit sem kitalált novella:D
ma 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!