Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez közúti veszélyeztetésnek...

Ez közúti veszélyeztetésnek számít?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Minap mentem főúton két település között, egy hosszú egyenesben. Az út szélén állt egy autó, szemből viszont jöttek. Úgy mértem fel a helyzetet, hogy simán elférek. Végül el is fértem, ha simán nem is. Nem vagyok tapasztal vezető, és egy új autóban ültem, mivel nem vagyok hozzá szokva, ezért bőven 1 ajtó nyitásnyira kerültem ki. Felelőtlennek érzem magam a történtek miatt, és nem tudom, hogyha esetleg hibás voltam, és van róla felvétel, akkor mire számíthatok. A szembejövő nem hiszem, hogy lassított, kb 30 centire mentünk el egymás mellett.

tegnap 17:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Nem
tegnap 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Az #1-es nagyon könnyen rávágta, hogy nem. Szerintem végig sem olvasta. Igazából hogyha az utolsó mondatot nem írod le, akkor még én is azt írtam volna hogy nem.


Ez már tulajdonképpen annak minősül. Közúti veszélyeztetés, baleset nélkül. Nincsen se anyagi kár, se személyi sérülés, magyarul nem történt semmi. Legközelebb körültekintőbben vezess. Neked elsőbbséget kellett volna adnod az egyenesen, irányt nem változtató autósnak, mert előtte nem volt akadály.


Kérdésedre a válasz -> Nem lesz belőle semmi, hiszen nem történt semmi.

tegnap 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#2-es. Köszönöm a választ. Mindeképpen, legközelebb kétszer meggondolom, az biztos.
tegnap 18:50
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

#2.

Nem tudom hol laksz és közlekedsz, de ha a hétköznapi közlekedésben 30cm távolság két autó között szerinted veszélyes, akkor job ha kimaradsz a forgalomból.

tegnap 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
90-es tempónál, 30 centit az ember inkább kerüli ha lehet, plusz szinte friss jogsis vagyok.
tegnap 19:11
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

A közúti vaszélyeztetés szándékos veszélyeztetés. Tehát az elkövetö tudatosan alakít ki vészhelyzetet.

A leírásod alapján legfeljebb kisebb mértékű zavarás történhetett. De még az sem biztos.

tegnap 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

A rutintalanság, és a magabiztosság hiánya nem hinném, hogy szándékos veszélyeztetés.

Viszont kétségtelen, hogy veszélyes.

tegnap 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

#4-es! #2-es vagyok!


KRESZ szerint mennyi a szabályos oldaltávolság? :) Csak úgy kérdezem. 30 cm? A forgalmi vizsgán ha egy akadály kikerülést ami lehet kerékpáros, konténer, kuka, álló autó stb 30 cm távolságra, vagy azon belül kerülöd ki, akkor biztosan megjegyzi a vizsgabiztos, ez mellett nem mennek el szó nélkül. De már az oktatás korai fázisán is mindig mondják az oktatók, hogy megfelelő mértékű oldaltávolságot kell tartani. Az a 30 cm édes kevés. 50cm - 1m között van a minimum.


Nem beszélve arról, hogy teherautóval, autóbusszal mégnagyobb távolságot CÉLSZERŰ tartani.


Ja, még mielőtt jönne az okoskodás, B-C-D kategóriás jogosítvánnyal rendelkezek. :) (Gyengébbek kedvéért: személyautó, teherautó, autóbusz)


Autóbusz-vezető vagyok.

tegnap 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Megérkezett a tutimegmondó, a nagybetűs BUSZVEZETŐ, a vidéki személyszállítás Istene, a volánkezelés koronázatlan királya.

Köszi szépen, most már mindent tudunk, és kristálytisztán látunk! 😂

tegnap 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

8. Nem 30 centire került, hanem a szemből jövő 3s közte volt ennyi. Ami szerintem inkább volt 60. Kezdő vezetőkènt én legalàbbis közelebbinek éreztem az oldaltávolságokat, mert a kasztni bezavar.


Egy pesti soksávos úton elég szorosan megyünk egymás mellett.

ma 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!