Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehet az alábbi veszély...

Hogyan lehet az alábbi veszélyes közlekedési szituációt elkerülni?

Figyelt kérdés
A közelmúltban történt velem egy eset, ami rosszabbul is elsülhetett volna. Egy emelő hátfalas kisteherautóval mentem, mögöttem többen is jöttek. Előttem egy kerékpáros ment, aki szabályosan és időben jelezte, hogy balra akar kanyarodni. Emiatt lelassítottam, nem előztem meg. A járművem méretéből adódóan a mögöttem lévők viszont nem láthatták, mi van előttem, és azt hihették, hogy én tötymörgök, és az egyikük meg akart előzni. Közben már a kerékpáros is kanyarodott balra, csak a szerencsén múlt, hogy nem történt baleset. A kerékpáros szabályos volt, én szabályos voltam, és mivel nem volt tilos előzni, a mögöttem haladó is szabályos volt. Mégis majdnem tragédia történt. Hogyan lehet ezt elkerülni? Nekem is balra kellett volna indexelnem, még ha egyenesen is mentem tovább?
szept. 16. 15:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Amit nem írtam, hogy lakott területen és nem főúton történt, vagyis a kerékpárosnak nem kellett volna leszállnia és áttolnia a biciklit.
szept. 16. 16:04
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha védeni akarod a kerékpárost, kiteszed balra az indexet, de itt a kerékpáros a hibás, neki kell meggyőződnie, hogy balesetveszély nélkül kanyarodhat.
szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a helyzetben te teheted a legkevesebbet. Ahogy #2-es írja, a kerékpárosnak meg kell róla győződni, hogy veszélytelen a manőver. Ha nem tud róla meggyőződni, nyugodtan megcsinálhatja azt, ami lakott területen kívüli főútvonalon elő van írva, azaz leszállhat és gyalog áttolhatja. Másrészt az előzés veszélytelenségéről is meg kell győződni, szóval egy batár nagy, kilátást takaró járművet talán nem egy kereszteződés előtt célszerű megelőzni.
szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egy kicsit sántít a dolog. A mögötted jövő autónak meg kell róla győződnie, hogy veszélytelen az előzés, szóval elvileg ki kellett volna néznie a teherautód takarásából. A kerékpárosnak viszont be kell sorolnia a felezővonalhoz. Biztos, hogy ezek mind így történtek?
szept. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"és mivel nem volt tilos előzni, a mögöttem haladó is szabályos volt"


Feltéve, hogy számított arra, hogy előtted bármi lehet, hiszen nem látott oda.

Egyébként simán lehetett volna, hogy a forgalom megakadt és előtted egy másik autó áll vagy lassan megy, azért lassítasz, előtte meg egy másik, azelőtt is egy másik stb. És akkor a türelmetlen f...fej, aki előzni kezdett, hova sorolt volna be? Kikényszerítette volna, hogy valaki beengedje? Vagy állóra lefékezte volna a járművét, hogy mögéd visszaálljon? Örülhet, ha közben nem jön senki szembe.


A sztorihoz még annyit, hogy nemcsak biciklis lehetett volna előtted, hanem egy traktor is. Azt ugyanúgy nem látták volna. Ha abba száll bele a kedves autós kolléga, akkor egy hülyével kevesebb lenne az utakon.

tegnapelőtt 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha indexelsz balra akkor talán észbe kap aki előzni akar. További balesetveszélyt nem okozol vele. Dudálni nem dudáltam volna, mert nem tudni hogy reagál rá a biciklis, nem biztos hogy leesik neki miért dudálsz és inkább csak összezavarodik. Az irányjelző balra a legjobb talán amit tehetsz.
tegnapelőtt 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Egy útra kanyarodott a kerékpáros, vagy mondjuk egy kapuhoz?

Mert kereszteződésben és közvetlenül előtte - néhány kivétellel - nem szabad előzni. (KRESZ 34.§ (8) e)

Én hasonló esetben, ha még időben észreveszem, kiraktam volna balra az indexet. Ha már késő, mert már valószínűleg nem veszi észre az előre figyelő sofőr, akkor nyomom a dudát. Valószínűleg a kerékpáros is megáll ijedtében, meg mindenki a környéken, de hát ezzel is megakadályoztam az elütését.

tegnap 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amit még tehetsz esetleg, hogy nagyobb követési távolságot tartasz a kerékpárostól, nem mész szorosan mögé. Ha szorosan mögötte vagy hiába is néz hátra, csak a te nagy autódat látja. Ugyanígy előbb veszi észre a biciklist az is aki téged előz.
tegnap 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A belgiumi(vallon) és a svájci(arpitán) francia azért más mint a franciaországi, mert nem Párizs fennhatósága alá tartoztak."

Ennek ellenére a Párizst majmoló sznobéria oda is begyűrűzött, különösen a belgákhoz - megvannak a maguk büszkén vállalt eltérései, de úgy összességében az átlagos belga vagy svájci köznyelvi beszéd sokkal közelebb áll a franciaországi sztenderdhez, mint az igazi vaskos vidéki tájszólás.

tegnap 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bassza meg, ez rossz helyre ment.
tegnap 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!