Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hány éves korig érdemes...

Hány éves korig érdemes megpróbálni megcsinalni a jogosítványt?

Figyelt kérdés

41 éves szemüveges vagyok, motorjogositványom sincs és durván önbizalom hiányos.

Budapest.

Csak automata váltóra érdemesebb, könnyebb? Azzal lehet később buszt vezetni ?



aug. 9. 12:59
 1/10 anonim válasza:
81%
67 év
aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még siman jo vagy! Volt kolléganőm 52 évesen csinálta nagymotorra,miközben még robogót se vezetett.

Persze az benne van a pakliban,hogy jóval több vezetési órát kell majd venned.

aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Önbizalom hiány miben nyilvánul meg?


Ha abban, hogy remegve veszel részt a közlekedésben még gyalog is akkor felejtsd el.

aug. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nálam a 70 év a korhatár :D


Viccen kívül, időben vagy, ha akarod, akkor kezdj bele. Én úgy gondolom, azoknak nem szokott menni a vezetés akik amúgy nem is akarnak annyira jogosítványt. (Az ilyenek szokták 5 bukás és 100 pótóra után abbahagyni is...)

aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és automata váltóssal biztos könnyebb, de akkor csak automata váltós kocsit fogsz tudni vezetni
aug. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

automata váltós kocsira kérj időpontot..egyszerűbb lesz minden. A jogsid lehyen meg, aztán ráérsz töprengeni.


amúgy már minden busz automata.

aug. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan nekiállhatsz, aztán majd az oktató mellett kiderül menni fog-e.


Irod, hogy önbizalomhianyos vagy. Nem jó jel, mivel borítékolod, hogy görcsösen fogsz nekiállni az egészhez. Valahogy át kéne lendülni ezen, mondjuk felvenni az esélytelenek nyugalmát vagy valami.


Elkesve amúgy meg nem vagy, sokan vágnak bele a jogsiba 40+.


Én a kézi váltóval kezdenék, mivel nem ismerem az anyagi helyzetedet, de ha saját autó vásárlásara kerül majd a sor, akkor egy használt automatára valószínűleg többet kell majd költeni fenntartásra.

Másik ervem a manuál váltó mellett, hogy amennyiben nem valami hyper-szuper dögerős kocsit veszel, akkor pl egy előzésnél nem tudsz majd rákészülni egy vissza egyet megoldással, hanem az automata váltó konstrukciójától függően lesz egy kisebb-nagyobb gondolkodási ideje, mielőtt rendesen meglódul a bódé.

aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 azért azt nem mondanám hogy sokan vágnak bele 41-42 évesen.


A legtöbb embernek ilyenkor már 20-25 éves rutinja van, főleg akinek ez a munkája.

Benne van a kezébe az izmaiba ( és nem a vérébe) a vezetés.


Sajnos ismerem hogy az automata váltó drága mulatság, de nem is akarok előzgetni stb.


A mentalitást vagy bátorságot pedig sajnos nem osztogatják , nem választás kérdése, ha az lenne akkor nekem is lett volna jogsim 16 évesen

aug. 10. 08:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kerdező!


Biztos van róla statisztika, de ne haragudj, nem keresek utána, viszont ha csak 1000-ren vagy csak 500-an nekiallnak 40+-osan jogsizni evente, az nekem már sok, es realisnak tűnik.


Nem vitaindítónak szánom, csak a veleményemet írom le. A hozzáállás és a mentalitás fejleszthető, persze energiát kell bele rakni.


Ha azon akarsz szomorkodni, hogy milyen nehez 41 evesen batortalanul nem belekezdeni a jogsizasba, szived joga.

aug. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zulu ***** válasza:
Großvater 65 évesen rakta le a kismotorjogsit.Neki nem voltak ilyen aggodalmai igaz net sem volt ahol adhatott volna bárki véleményére de amúgy se hiszem hogy számított volna.Kezdj bele oszt meglátod..
aug. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!