Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyáron téli gumival autózni...

Nyáron téli gumival autózni közel olyan kockázatos, mint téli körülmények között nyári abronccsal közlekedni?

Figyelt kérdés
[link]

júl. 22. 15:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem.
júl. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem kockázatos, csak radírozódik, ezért csúszhat a gumi anyaga és gyorsan kopik. Ha nem akarsz nyárit venni, akkor négyévszakos legyen egész évben.
júl. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Nyáron a téli gumi biztonságot tekintve nem nagy kockázat, mert igazából jobban tapad, mint a nyári, mivel puhább. Csak nagyon gyorsan kopik, ami nyilván maga is biztonsági problémát jelenthet, de amíg nincs szétkopva, addig biztonságos.
júl. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%

Kozel sem akkora kockazat, de veszfekezesnel kenodik, meg kanyarban.


Emberek le szoktak futtatni a kopott telit, nyaron. Erre rajottek a gumigyartok es elkezdtek promozni, hogy eletveszely.

júl. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%

Nem!

Csak teli gumim van.


Ha akarod megnezheted a 2020. szeptemberben felrakott teli gumimat.

Kozel gyari melysegu mintazat van rajta.


Azt elismerem, hogy a kormanyzott kerekeken jobban kopik.


DE!

Nem radirozodik, meg nem csuszik a kanyarban.

Az mese!

júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
22%

#5

Mennyit mentél vele.

Ebből mennyit télen. Kb.

júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 dirtboy ***** válasza:
16%

Egyáltalán nem tapad jobban a téli gumi melegben mint a nyári és mivel rugalmas a gumin a futófelület így jelentősen megnő a fékúthossza és kanyarokban is sokkal rosszabbul teljesít.


Saját tapasztalatom is ezt mutatja mert kétszer pördültem ki eddig autóval mind a kétszer 7-8fok körüli hőmérséklet mellett nedves úton. Második alkalommal pont egy lassításnál következett be mert azt vettem észre hogy nem igazán akarja lassítani rendesen az autót végül keresztbe is fordult.

júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
A téli gumi hamarabb repedezik meg mint hogy elkopna. Nekem külön felnin vannak a téli és nyári gumik. A repedezések miatt szoktam lecserélni őket, nem azért mert elkopna. Szóval nem kell annyira kímélni mert hamarabb dobod ki a repedések miatt mint a kopás miatt. Had kopjon. 5-6 év múlva úgyis csere érett lesz. Mondjuk azért jobb nyáron a nyári, télen a téli. A tizenéves téligumik a veszélyesek. Na azok csúsznak nyáron vizes, télen havas úton.
júl. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
A nyári sokkal neccesebb télen, főleg jégen, hóban!
júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!