Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyáron téli gumival autózni...

Nyáron téli gumival autózni közel olyan kockázatos, mint téli körülmények között nyári abronccsal közlekedni?

Figyelt kérdés
[link]

júl. 22. 15:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%
Egyébként fontolgatom, hogy egyik autón át kellene állni 4-évszakosra. Max. ha havas az út akkor az áll a helyén. Még nem próbáltuk.
júl. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
A gumi lobbi nagyon túl tolja ezt , csak azért hogy vegyék minél többen és többet a gumikat.
júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 dirtboy ***** válasza:
34%

(A gumi lobbi nagyon túl tolja ezt , csak azért hogy vegyék minél többen és többet a gumikat.)


Én nem értem hogy aki ilyet ír az vezetett már egyáltalán autót egyik és másik gumival?

júl. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
73%
Igen vezettem igen, mindkét variációval. A lehető a legrosszabb a kopott nyári gumi, fagyot úton. Teljesen új (legalább egy középkategóriás) nyári gumival, sík úton ellehet közlekedni a hóban. Télit is használtam egész évben. Normális keretek között nem vettem észre jelentős különbséget, kivéve egy dolgot! Hogy esőben nem tapad igazán jól a téli, nem drasztikusan csúszik, de oda kell olyankor jobban figyelni. Aki nem hiszi, járjon utána!
júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%
Igy van, teli vizen rossz, plane ha el van oregedve es a feher aszfalton.
júl. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 dirtboy ***** válasza:

Tehát akkor rossz,akkor mégis miről beszélünk hogy csak a lobbi tolja a szöveget ha egyszer tapasztaltad hogy vizes úton már sz ar a téli.

Másik dolog hogy gumit soha nem normális keretek kört kell nézni hanem hogy vészhelyzetben megállja e a helyét. Azt nem tudod befolyásolni hogy mindig normális legyen a helyzet hiába vagy profi sofőr mert más simán megcsinálja neked a vészhelyzetet.

júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Túl van tolva a dolog, az igaz, de az vitathatatlan, hogy van veszély a téli gumiban nyáron.

Az országúton más jellegű az aszfalt, mint a Hungaroringen. Az úttestből kiálló egyenetlenségekben kell megkapaszkodni kanyarodáskor a guminak. És ha túl puha (kilágyul hőségben a téli), akkor nincs meg a kellő keménysége, emiatt nem tart eléggé, mert elhajlanak a minták, mint a pillecukor, nagy erő esetén elengedik az autót. És van, hogy pont ez a különbség határozza meg, hogy megcsúszik-e valaki a kanyarban.

júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Egy kopott és elöregedett téli biztosan nagyon sz.r. esőben. De a kopott nyári, fagyott úton konkrétan életveszélyes. Nyárival se mentem gyorsabban esőben, mint most a télivel, mivel feltudom fogni, hogy nedves az út és nem tapad úgy, mint ha száraz lenne. (Ezelőtt és most is nagyon forgalmas, 2x2 sávos úton lakunk. Mindig megfigyelhető, hogy ha esik 1cm hó vagy egy kis eső már nem sokkal megy a mentő és a tűzoltó is.) Száraz úton pedig viszont szeretek tempósabban a haladni. A hülyéktől, akik bárhol bármikor jöhetnek, semmilyen gumiabroncs nem fog megvédeni. Ha pedig pályán vagy bárhol gondot okozott volna a téli gumi, már rég nem lenne a kocsin. De úgy gondoltam, hogy leírom a tapasztalataim, ha már egyszer erről szólt a kérdés. Tehát a nyári sokkal sokkal rosszabb télen.
júl. 23. 20:09
 19/20 anonim ***** válasza:
87%
Nyari sokkal rosszabb telen, mint teli nyaron.
júl. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
50%

12 évet (250E+ km) húztam le csak téli, használt gumikkal, mert tudtam olcsón szerezni. Nyári gumi még nem is volt az autóimon.

Mostanra, viszont úgy felmentek a gumiszerelők árai, hogy beruházok majd egy új négy évszakos szettre.

júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!