Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire veszélyeztettek itt...

Mennyire veszélyeztettek itt az engem előző autósok?

Figyelt kérdés
Sorban kielőztek 4-en is az alábbi helyen, záróvonalon. Én kerékpárral közlekedtem, a kék nyíl jelöl engem. Mindenki kielőzött. [link]
júl. 21. 19:46
1 2 3 4
 31/34 BeefEater ***** válasza:
0%

Bazaltkaroly:

> gyorsforgalmi szakaszon

Ez alatt autóutat értesz vagy sima közutat lakott területen kívül? Mert előbbire tilos kerékpárral behajtani.


> Ha egy tragacs autóval valaki kimegy, ami nem tud húsznál többel menni, azt sem szeretem, mert ilyen sebességgel nem illik gyors utakra menni, ahol hosszú távokon nem lehet biztonságosan előzni.


Jön az aratási szezon, tele lesznek az utak lassú mezőgazdasági járművekkel amik sokszor 30-40 -nel sem tudnak menni és a szántóföldet sokszor csak egy útvonalon lehet megközelíteni.. Akkor most együnk vagy előzzünk?


> Akkor most képzeld el ezt úgy, hogy az én autóm, csak ennyivel tud menni, ezért mentem hússzal.


Ez a lassú jármű kategória. Autópályára, autóútra nem hajthatsz be vele (vagy csak nagyon korlátozottan), de attól, hogy 90 a megengedett sebesség még nyugodtan közlekedhetsz vele egyéb közúton.

júl. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 bazaltkaroly ***** válasza:
21%

BeefEater

"Ez alatt autóutat értesz vagy sima közutat lakott területen kívül? Mert előbbire tilos kerékpárral behajtani."

Olyan utat, ahol minimum 70 a határ. Én legalábbis azokat hívom így.


"Jön az aratási szezon, tele lesznek az utak lassú mezőgazdasági járművekkel amik sokszor 30-40 -nel sem tudnak menni és a szántóföldet sokszor csak egy útvonalon lehet megközelíteni.. Akkor most együnk vagy előzzünk?"

Hát akkor biztonságos távolsággal, legális körülmények között kielőzzük. Az utólag megosztott utcakép alapján a kanyar után lehet előzni.


"Ez a lassú jármű kategória. Autópályára, autóútra nem hajthatsz be vele (vagy csak nagyon korlátozottan), de attól, hogy 90 a megengedett sebesség még nyugodtan közlekedhetsz vele egyéb közúton."

Azokon az utakon általában van előzési lehetőség. Illetve az benne van a jogszabályban, hogy lassú járművel sorosan az út szélén kell haladni, így még biztosabb a könnyű előzés (továbbra is megengedett esetekben).


Most már tudjuk reálisan nézni ezt az utat.

Nincs semmilyen behajtási tilalom, végignéztem teljesen Dusnokpusztáig.

Előzni lehet, ahol nincs tiltva és nincs záróvonal.

Az út lakott területen kívül esik.


Ez esetben nem látom a problémát. Az út nagy részén könnyen, biztonságos távolságból ki lehet előzni, akár egy traktor is. Azon a záróvonalas szakaszon ki lehet bírni bárkinek, hogy ne előzzön. Aki nem bírja az ne vezessen. A terep könnyen járható, egy tapasztalt biciklis tud menni tempósan is, de nem is lényeg, mert -ahogy mondtam- lehet előzni.

Mást nem tudok hozzáfűzni, csak annyit, hogy a kérdés kiírója szándékosan akart vitát generálni, amit illene letörölni az oldalról, mert amúgy sincs semmi értéke ennek a kérdésnek.

júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
34%

#13 "Most tényleg azt is le kell írnom mégegyszer, hogy ha nem látom be, hogy jönnek-e szemből akkor nem előzök?"

Nem bírod felfogni, hogy ezen a képen szereplő helyen SOHA nem látod be, hogy jönnek-e szemből?! Maximum megtippelheted, hogy á, most biztosan nem fognak jönni.

júl. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Nem bírod felfogni, hogy ezen a képen szereplő helyen SOHA nem látod be, hogy jönnek-e szemből?"


Miért NE látnám, hogy jönnek szemből. Nem vagyok vak. A kérdés az, hogy mikor látom meg a szembejövőt, és hogy bevállalom-e az előzést. Nyilván, ha úgy gondolom, hogy a belátott távolság kevés, akkor nem előzök. Tehát tényleg szájba kell rágni, hogy ha nem látom be, akkor nem előzök. A linekelt helyen van elég hely. Nekem van. Oké, nem 42-vel tötymörögnék ezen a szakaszon.

júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!