Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire veszélyeztettek itt...

Mennyire veszélyeztettek itt az engem előző autósok?

Figyelt kérdés
Sorban kielőztek 4-en is az alábbi helyen, záróvonalon. Én kerékpárral közlekedtem, a kék nyíl jelöl engem. Mindenki kielőzött. [link]
júl. 21. 19:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%
Semennyire.
júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

27

[link]


És egymást és másokat? Ha jönnek szemből? A záróvonal minek van?

júl. 21. 19:50
 3/34 anonim ***** válasza:
0%
5/7
júl. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
61%

#2


Felesleges ilyen hülyeségékkel provokálni a népet.

júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
78%
A szembejövőket mindenképpen nagyon erősen.
júl. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Koplárovics Béci ***** válasza:
52%
Attól függ, hogy melyik ponton, és mennyivel. Te mehettél úgy 15-tel. Esetleg 20-szal. Többel nem nagyon, ha ilyen kérdés felmerül, kezdő/kocabringás lehetsz. Ők jöttek 70-80-nal, azaz pár méteren belül saját sávban voltak. Nyilván minél közelebb az emelkedő tetjéhez/kanyarhoz, annál veszélyesebb, de elég jól belátni még akkor is ahhoz, hogy ne legyen baleset. Persze alapfeltétel a jó autó, jó szem, jó sofőr.
júl. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
41%
#6 Alapfeltétel, hogy ne előzz záróvonalnál, bukkanó és kanyar előtt...
júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Koplárovics Béci ***** válasza:
26%
#7: nem fogok 15-tel tötymörögni mögötte. Előszöris a magyar KRESZ nem szabályozza, hogy mi a "megfelelő oldaltávolság". Ha én úgy gondolom, hogy 10 centi az, akkor annyival megyek el mellette és nem is lépem át a záróvonalat, így pedig szabályos az előzés. Persze nem akarom a frászt hozni a bringásra, én is szoktam, nekem sem tetszik, ha 10 centire mennek tőlem. Úgyhogy használom a szemem, és meg fogom előzni a záróvonal átlépésével. Tudom, hogy nem tetszik, dehát nem a te véleményed alapján fogok vezetni. A kérdés meg nem az volt, hogy szabályos-e vagy sem. Nyilván ha úgy gondolom, hogy nem látok be eleget az útból, akkor nem előzök. Bocs, ha nem a Trabi 26 pacijához vagyok szokva.
júl. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
49%

"Előszöris a magyar KRESZ nem szabályozza, hogy mi a "megfelelő oldaltávolság"."

Szabályozza viszont azt, hogy nem veszélyeztethetsz senkit. Sem a biciklist, sem a szembejövőket.

De látom, megint megy a kerékpárosok gyűlölete, leszólása, a felháborodás miattuk. Érdekes, egész más válaszok születtek volna, ha nem a biciklis teszi fel a kérdést, hanem a szembejövő autós, hogy majdnem nekiment valami marha, aki egy biciklist előzött ezen a helyen, záróvonalnál.


"A kérdés meg nem az volt, hogy szabályos-e vagy sem." Tudod a szabályoknak általában van valami alapja is, ami miatt meghozták őket. Pl. itt azért van záróvonal, mert BELÁTHATATLAN a hely! Lehet, hogy te okosabb vagy a szabályoknál, de azért érdemes betartani őket, ha nem akarsz megölni egy vétlen szembejövő sofőrt...

júl. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 bazaltkaroly ***** válasza:
71%

#8 Nem írja, hogy mi a megfelelő oldaltávolság, de nem csak te döntöd el, hogy mi az. Ha a biciklis elesik melletted, mert tíz centi távolsággal előzöd, és feljelent, akkor nagy eséllyel te fogod húzni a rövidebbet. Volt is ilyenre példa, nem is egy. Továbbá a záróvonalat egyáltalán nem lépheted át, akkor sem, ha kettővel mennek előtted. Azonban nem akadályozhat téged sem, tehát a ha tizenöttel megy előtted, akkor ő is hibás, de akkor sem veszélyeztetheted.


Azt mondom, hogy az úgymond szürke megoldás, az az, ha megnézed, hogy szabad-e előtted a másik sáv, és ha 100% biztos, akkor gyorsan megelőzöd bő oldaltávval. Nem legális, de jobb mint veszélyeztetni, vagy tizenöttel cammogni.

júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!