Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire veszélyeztettek itt...

Mennyire veszélyeztettek itt az engem előző autósok?

Figyelt kérdés
Sorban kielőztek 4-en is az alábbi helyen, záróvonalon. Én kerékpárral közlekedtem, a kék nyíl jelöl engem. Mindenki kielőzött. [link]
júl. 21. 19:46
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
68%

Attól is függ, hogy mennyivel mész. Ha egy versenybringával vagy és mész vagy 50-60-al kizárt, hogy itt megelőzzelek.


Ha csak kényelmes tempóban tekersz vagy 15-30-al akkor még nálam belefér itt, hogy megelőzzelek amennyiben senki nem jön szemből a belátható távolságon belül.

júl. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 BeefEater ***** válasza:
58%

A kép alapján biztonságosan sávon belül nem tud megelőzni egy autó. Ha átlépte a záróvonalat, akkor lehet, hogy szabálytalanul, de a veszélyeztetésed nélkül előzött meg.

A lényeges információkon kívül minden szerepel a kérdésben.

júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Koplárovics Béci ***** válasza:
61%

#10: én sehol sem írtam, hogy szabályos. A szabályos nyilván az, hogy tötyögök 15-tel a bringás mögött. Hát tudod ki...


"De látom, megint megy a kerékpárosok gyűlölete, leszólása, a felháborodás miattuk."


Tényleg ezt sikerült kivenni abból, hogy leírtam, hogy nem fogok tőle 10 centire elmenni, hanem inkább SZABÁLYTALANKODOK? Tényleg ez a bringások szidása? Hol szidtam én a bringásokat? 15-tel megy. Na és? Én az ilyen dinamika nélküli, szóban minden szabályt betartó vasárnapi mamusokat szidom, mint amilyen te is lehetsz.


"Érdekes, egész más válaszok születtek volna, ha nem a biciklis teszi fel a kérdést, hanem a szembejövő autós, hogy majdnem nekiment valami marha, aki egy biciklist előzött ezen a helyen, záróvonalnál."


Most tényleg azt is le kell írnom mégegyszer, hogy ha nem látom be, hogy jönnek-e szemből akkor nem előzök? Tényleg ennyire nem fogod fel amit olvasol? Vagy el sem olvasol csak pár szót, és azért nem érted meg azt, ami oda le van írva? Ez ADHD esetleg?

júl. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
40%
minek mentél oda
júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
29%

Beláthatatlan kanyarban előzéssel az a baj, hogy ha tart is megfelelő oldaltávolságot, ha felbukkan valaki szemből, reflexből rád rántja a kocsit.


Érdekes, Ausztriában nem áll meg az élet attól, hogy 2 percig egy biciklis mögött kell menni 20-szal. Egy osztráknak, németnek eszébe se jutna itt megelőzni.

júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 bazaltkaroly ***** válasza:
55%
#13 Lehet az előző kommentem kicsit agresszívnak tűnt, de egyébként egyetértek veled. Nincs nekem sem bajom a biciklisekkel, de azért ha ilyen úton haladunk, akkor illenek kicsit alkalmazkodni a tempóhoz, mert kilométereken át döcögni 15-el nem valami gazdaságos.
júl. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
24%
Téged semennyire, a szembejövőket nagyon. De ha ez megnyugtat téged, akkor elmehettek volna melletted sávon belül is és akkor talán szörnyethalsz. Gondolom ez lett volna a provokáció célja.
júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
22%

16: és mégis hogy alkalmazkodjon a biciklis az autós tempójához? Hirtelen legyen superman és tekerjen 90-nel?


Az a baj, hogy jöttök ezzel, hogy kilométereket döcögni mögötte, holott 200 métert kellene várni a biztonságos előzéshez. Képesek vagytok veszélyeztetni másokat EGY másodpercért. És közben fogalmatok sincs róla, hogy a közúti veszélyeztetés nem szabálysértés, mint a gyorshajtás, hanem bűncselekmény, amiért jogsielvétel és felfüggesztett börtön is járhat. Egyre több biciklis jár kamerával, ne lepődj meg, ha majd egyszer kopogtatnak a rendőrök.

júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 bazaltkaroly ***** válasza:
55%

#16 Egyrészt, pont kiemeltem egy korábbi válaszomnál, hogy nem veszélyeztetünk. Olvasd el. Másrészt, igenis tempózni kell egy ilyen úton, mert gondolom ez nem egy harmincra lassított útszakasz. Ha szeretnél ott biciklizni, akkor nem állok az utadba, ugyanúgy figyelembe veszlek, mint másokat, még akkor is ha ötvenes táblánál negyvennel mész. Azonban ötvenes úton tizenöttel menni, az már akadályozás, és nem illik, sem biciklistől, sem autóstól, sem pedig motorostól. Ha kimész biciklizni, és egy ilyen utat választasz, akkor igenis fel kell venned a tempót. A legtöbb biciklis akár ötvennel is tud tekerni, van róla videó is a neten, és vannak is barátaim, akik akár hatvannal is tudnak menni (egyébként lakott területen kívül, kerékpáron alap esetben az 50 km/h a felső határ). Nem mondom, hogy neked is ötvennel kelljen tekerni, de egy negyvenet tarts meg. Ha nem megy, akkor ugyanaz szól neked, mint a hússzal, harminccal döcögő autósoknak, ne menj oda biciklizni, hanem keress egy lassabb, nyugisabb utat.

Azt meg erről a képről tudnunk kellett volna, hogy kétszáz méter után szaggatott vonal lesz? Nem ismerem ezt az utat, jobb lett volna, ha a kérdező utcanézetet oszt meg, akkor megmondtam volna, hogy meg kell várni a szaggatást.

júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 bazaltkaroly ***** válasza:
39%
Az előző válaszom a #18-nak szólt.
júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!