Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire veszélyeztettek itt...

Mennyire veszélyeztettek itt az engem előző autósok?

Figyelt kérdés
Sorban kielőztek 4-en is az alábbi helyen, záróvonalon. Én kerékpárral közlekedtem, a kék nyíl jelöl engem. Mindenki kielőzött. [link]
júl. 21. 19:46
1 2 3 4
 21/34 BeefEater ***** válasza:
34%

#19 Az nem érv, hogy a biciklis menjen gyorsabban. Nyilván ne tököljön szándékosan, de a 40-es utazó tempó nagyon nem átlagos. Te (nem a haverjaid) mikor mentél utoljára biciklivel nagyjából sík terepen ennyivel?

Amíg biztonságosan és szabályosan nem tudod megelőzni, addig lassan kell mögötte menned, amíg az előzés feltételei adottak nem lesznek. Ha úgy gondolod, hogy a te időd ennél fontosabb, akkor kérj megkülönböztető jelzést, ha valóban ennyire fontos vagy, fogsz is kapni.


De akkor most a gondolatkísérlet kedvéért helyettesítsük be a biciklist egy max 10-zel haladó lovaskocsival például.

júl. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
44%

#21


Minden normális autós megelőzi az első adandó alkalommal. Akkor is, ha át kell mennie a másik sávba, mikor épp tiszta a terep. Ennyi.

júl. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
16%

19 : fingod sincs a biciklizésről. Talán megpróbálhatnád, hátha akkor sikerülne emberként viselkedned a biciklisekkel.


Csak egy szosszenet: a KRESZ sehol nem tiltja az akadályozást. Az indokolatlan akadályozást tiltja. Ha valaki csak 15-tel tud tekerni, azt sem tolhatod le az útról, mert indokoltan megy annyival, hiszen nem tud többel. A mopedautót se dudalod le, pedig csak 40nel megy. Bár belőled kinéztem, hogy azt is ledudálod...

júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 BeefEater ***** válasza:
79%

#22: Ugyan azt mondjuk:


Te: "Minden normális autós megelőzi az első adandó alkalommal."

Én: "...amíg az előzés feltételei adottak nem lesznek"


Itt senki sem a biztonságos (és szabályos) előzés ellen van, hanem a szándékos veszélyeztetés ellen.


Valami ilyesmit a magyar képzésbe is bele kellene iktatni: [link]

júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 bazaltkaroly ***** válasza:
55%

#21 Bicikliztem fiatalabb koromban, és nem volt gond ekkora tempóval haladni. Nézd meg A Futár élete sorozatot a neten, ő is tud gyorsan menni.


Te meg úgy gondolod, hogy a forgalom csak rólad szól, és mindenki kapja be, mert te éppen így akarsz menni. Kérj útlezárást, hogy egyedül mehess az úton. Általában ezeken a gyorsforgalmi utakról a lovaskocsit ki vannak tiltva, pont azért, mert nem tudják felvenni a sebességet. A legtöbbnél ott a tábla. Szívesen megnézném a fent szerelő útnak az utcanézetét.


#23 Neked is elmondom, hogy bicikliztem én fiatalabb koromban, és simán fel tudtam venni a sebességet, ha kellett. És mi az, hogy emberként viselkedni a biciklisekkel? Elolvastad a 10. válaszom? Ott pont a bicikliseket védem.

Mi számít indokolatlannak? Jó tegyük fel, hogy lovaskocsikat is be engednek erre az útra. Nyilván nem tud sokkal menni, de nekik nincs sebességhatáruk, azonban vegyük úgy, hogy nem is tudnak harminccal menni, így ha hússzal megy, az még belefér a tűréshatárba. Egy autó ötvenes úton negyvennel megy, az szintén. Ha egy biciklis (max 50 lakóterületen kívül), megy 15-el, akkor az kb ugyanaz, mintha az autó menne 20-25-el, ami jó látási viszonyok mellet már indokolatlan. Azért a hatóság, és a bíróság sem hülye, ha ennyivel mész, akkor nem fog megmenteni a magyarázkodás.

Vedd észre, hogy nem te vagy egyedül a világon, és itt most kettőnk közül te próbálod rábeszélni az embereket arra, hogy csakis hozzád alkalmazkodjanak, mert én már kifejtettem (több helyen is), hogy biciklist, mindig biztonságos távolságból, legális módon előzzük meg.

júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 BeefEater ***** válasza:
34%

Bazaltkaroly, nem gondolom úgy, hogy a forgalom csak rólam szól. Akkor lenne így, ha azt mondanám, hogy engem ugyan senki se előzzön meg. Ha valaki türelmesen halad mögöttem akkor ha sokáig nem tud megelőzni félre is szoktam állni, pedig nyugodtan mehetnék akkora sebességgel, amekkorával tudok, a mögöttem haladónak meg ez van.

A KRESZ nem írja elő, hogy neked mindenképpen a megengedett maximális sebességgel kell tudnod haladni. Csak azt, hogy maximum annyival mehetsz (és most nem olyan útról beszélünk, ahol van minimális sebesség is meghatározva, ott egy biciklisnek semmi keresnivalója). Azt is előírja, hogy másokat nem veszélyeztethetsz.


Arra nem válaszoltál, hogy te tudsz-e 40-nel biciklizni. Én tudok, ennek ellenére az átlagsebességem nagyon nem 40. Tehát akkor nem haladhatok a közúton?


Én nagyon szeretném, ha engem a rendőr feljelentsen ez alapján:

"megy 15-el, akkor az kb ugyanaz, mintha az autó menne 20-25-el, ami jó látási viszonyok mellet már indokolatlan. Azért a hatóság, és a bíróság sem hülye, ha ennyivel mész, akkor nem fog megmenteni a magyarázkodás"


Most így elképzelem, hogy "dehát bírónő, a biciklis csak 15-tel ment a 15% -os emelkedőn felfele, azonnal le kell csukni!!!". A lassú haladás csak akkor sérti meg a szabályokat, ha indokolatlan. Az elég jó indok, hogy "fizikailag nem vagyok többre képes"


Nem kell hozzám alkalmazkodni. A KRESZ-t kell betartani. Maradéktalanul.

júl. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
45%

Ez a kép a 27-es főútról, a Dusnokpuszta és Edelény közötti szakaszból van, kicsivel a Múcsonyi lehajtó előtt.

Itt az utcanézet:

[link]


Lehet itt bringázni, sajnos nincsenek kitiltva róla járművek. Ha már annyira emlegetve lett, a lovaskocsi is mehet.

Viszont ez egy nagyon laza kis emelkedő(/lejtő, bár a túloldalon szinte nem is lejt vissza semmit), elég enyhe kanyarral.


Régebben rendszeresen jártam arra, mind autóval, mind biciklivel (ma már csak ritkán, de akkor is néha ezzel, néha azzal):


1. Kerékpárral:

A magam löttyedt 172/95 testalkatával, láncdohányosként, egy félbehajthatós, "bevásárlós" bringával is könnyedén tudtam tartani a 35-40 km/h-s tempót a 27-esnek ezen a szakaszán.

Ha én akkoriban, abban az állapotomban meg tudtam tenni, akkor más is.

Aki pedig nem, az valóban ne menjen arra! Ha kifejezetten Múcsony is a cél, el lehet érni más útvonalon (akár a 260-as felé, jelentősebb távolságnövekedés nélkül!, vagy akár a földutakon, amik egész jó minőségűek még esős időszak után is).


2. Autóval:

Ha a provokációs kérdezőnk nem ezt a képet rakta volna be, hanem akár csak 3-mal előrébb megy az utcaképen, kicsivel a benyilazott vezetőoszlop elé, tehát kb. 10 max 15 méterrel előrébb (csak ő még bele is nagyított), ami autóval 50 km/h-val 1 másodperc, akkor tökéletes akár az utcakép is.

De élő tapasztalatról tudok beszélni.

Ha csak annyira mész rá a záróvonalra, hogy a bal oldali gumik bár átlépik, de még mindig érintik, akkor a képen megjelölt helyről már tökéletesen ellátni teljesen a kanyar végéig, kb. 250-270 méteres útszakaszra előre.


Senki nincs ott veszélyeztetve egy bringás megelőzésekor.

júl. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
34%
27: mit szívsz? A félbehajtós bevásárlóbringádat kb. 200-as pedálfordulaton kell tekerni a 40-hez. Ha erre képes lennél, most nem itt írogatnál, hanem a Tour de France trófeát csókolgatnád, amit megnyertél Pogacar előtt 1 órával :D
júl. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 bazaltkaroly ***** válasza:
14%

#26 Javarészt egyet értek, én sem szoktam levágni a bicikliseket. Nem is szeretem, amikor megyek mögöttük, és én mögöttem egy autós dudálgat, hogy menjek. Még egyszer, nem vagyok a vagyok a biciklisek ellen, tiszteletben tartok mindenkit aki közlekedik.

Az viszont szerintem jogos elvárás, hogy egy gyorsforgalmi szakaszon, ha van több jármű, akkor biciklivel illik a 35-40 tartása. Ha egy tragacs autóval valaki kimegy, ami nem tud húsznál többel menni, azt sem szeretem, mert ilyen sebességgel nem illik gyors utakra menni, ahol hosszú távokon nem lehet biztonságosan előzni. Egyébként most már küldött a 27-es képet, így már látható, hogy nincs itt semmi baj, csak a kérdés volt provokatív, de erről később.



"Arra nem válaszoltál, hogy te tudsz-e 40-nel biciklizni."

Válaszoltam, hogy tudtam. Már régen bicikliztem. Lehet tudnék, de nincs jelenleg biciklim. Gondolkodtam egy ebike-on, de még nem vettem.


"Én tudok, ennek ellenére az átlagsebességem nagyon nem 40. Tehát akkor nem haladhatok a közúton?"

Nézd meg ezt úgy, hogy autósra cseréled a biciklit. Gyorsforgalmi úton, kilométereken át hússzal megy, akkor mit fognak szólni az emberek? Alap elvárás, hogy ha nem tudod tartani a sebességet ilyen utakon, akkor kerüld el. Ha nem tudok jól úszni, akkor nem úszom át a folyót, hanem keresek egy hidat. Nyilvánvalóan emelkedőn más a helyzet, de itt nem kilométereken át tartó emelkedőről van szó.


"Én nagyon szeretném, ha engem a rendőr feljelentsen ez alapján:"

Nyilván nem fordul elő gyakran, mint ahogy súlyosabb kihágásokért sem szól a rendőr, de ez már más téma. Egyébként volt már példa rá, hogy kihúztak embereket a forgalomból, mert túl hosszú ideig, lassan mentek.


"fizikailag nem vagyok többre képes"

Akkor most képzeld el ezt úgy, hogy az én autóm, csak ennyivel tud menni, ezért mentem hússzal. Jó, bíróságra nem kerülsz ezért, de jobb országokban nem tűrik meg ezt. Olyan állapotban kell rész venni a forgalomban, hogy tud tartani a tempót. Vizsgán buktatnak, ha városon belül nem tartod a minimum negyvenet. Ezt Pető Attila is elmondta az egyik videójában.


#27 Köszönöm, pont ez kellett. Ebből már létszik, hogy provokatív volt a kérdés. Direkt kihagyta a kérdező a lényeget a képről, hogy vitát generáljon, ami végül sikerült is neki.

Így látva minden logikus. Csak a kanyar miatt van záróvonal, és hamar meg is szakad. Épeszű ember amúgy sem előz ilyen beláthatatlan kanyarokban.

Autóval még ha az életéért is siet az ember, ezt a kis kanyart ki lehet bírni.

Tegyük fel, hogy a kérdezőt tényleg itt előzték meg, - mert vannak ilyen bunkó emberek - akkor teljesen jogos. Ha megelőzi valaki a záróvonalon, a kanyarban, és szemből jön valaki, akkor benne van a pakliban, hogy ő is áldozatul esik az ütközésnek.

júl. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 bazaltkaroly ***** válasza:
59%
#28 Azért mert te nem vagy képes rá, még mások meg tudják csinálni. :D
júl. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!