Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Örülnél neki, ha lenne olyan...

Örülnél neki, ha lenne olyan technológia, ami közúton állandóan vizsgálja a jármű sebességét és amint átlépi az adott területen lévő megengedett sebességet egyből büntetést ró ki?

Figyelt kérdés
Most nem arra gondolok, hogy ahol 50-nel lehet menni már 51-nél büntetne, de mondjuk ha 60-at átléped akkor (nem tudom pontosan most hány százalék a tűréshatár).
júl. 20. 10:44
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
20 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Már régóta van ilyen a jobb autókban...
júl. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
4%
Nem, ahogy szerintem az is a világ legnagyobb ökörsége, ami nem a te kitalációd, hanem tényleg tervezik, hogy átlagsebességet mérnek, regisztrálják, mikor hajtottál fel az autópályára, mikor hajtottál le, és közben kiszámolják, átlagosan mennyivel mentél. Ne haragudj, én fizetek az autópályáért, ha tudok gyorsan menni, mert látok távolra és jó a reakcióidőm, nekem senki ne mondja meg, hogy mennyivel mehetek, sokkal kevesebb baj van velem, mint az olyan f*szokkal, akik a 90-nel haladó kamiont is 95-tel előzik fél órán keresztül, őket kéne sz*rrá bírságolni, nem azt, aki egyenes szakaszon 180-nal megy.
júl. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#1

Például? Küldi egyből a csekket a tulajnak? Nekem ez új.

júl. 20. 10:55
 4/20 A kérdező kommentje:

2#

Az miért jó, hogy átlagsebességet mérnek?

Amúgy abban igazad van, hogy lehetne akár 160 a max sebesség a belső sávban.

júl. 20. 10:57
 5/20 anonim ***** válasza:
16%
Átlagsebesség ugye ha dinamikusan változik is, mindig a harmonikus közép felé konvergál, tehát alacsonyabb lesz, mint amennyire átlagosan nyomtad a gázt. Tehát ha az átlagsebesség átlépi a korlátot, akkor BIZTOS, hogy nem egyszer, nem kétszer, nem egy-két másodpercre te bőven átlépted a korlátot, tehát jogalap a bírságra.
júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Koplárovics Béci ***** válasza:

Egyrészt Isten szabad akaratot adott, ezzel azért élnék :)

Másrészt azt a több, mint 25 milliárdot milyen adóval pótolnád?

júl. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Múltkorában tönkrement az ABS jeladóm és konstans 90-nél a sebességjel 85 és 150 között ugrált.


Szép is lenne, ha szabályosan közlekedve az autó küldene nekem egy 300 ezres csekket, csak mert elromlott benne egy 5000 forintos jeladó...


Miért kell minden napra tartogatni egy ilyen agyatlan világmegváltó ötletet? Nem! Nem értesz hozzá, nem ismered a dolgok működését, szóval ne gondold már azt, hogy majd a te ötleted fog megoldani minden bajt.

júl. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
#8 Mondjuk te sem értesz hozzá. Olyan nincs, hogy az ABS jeladó tönkremegy és ezt produkálja. Ha az ABS jeladó A oldala tönkremegy, akkor a B oldal átveszi a hatalmat. Autóipari elektronikában mindig mindenből kettő van.
júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
51%

#8: Az a sebesség jeladó lehet. Ilyenem nekem is volt már. 20m-en felgyorsítottam 220-ra és meg is álltam. A fizika csodája volt :)

Mondjuk a kérdésben GPS alapról van szó. Nos, az meg nem működik pl mélygarázsban. Úgyhogy ott lenne a száguldozás. Meg alagútban.

júl. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
Nem unod még? Hónapok óta rombolod itt a rovatott az orbitális baromságaiddal.
júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!