Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Támogatnád-e, hogy 600+...

Támogatnád-e, hogy 600+ lóerős autót (pl. AMG és hasonlók) ne szerezhessen be akárki Magyarországon?

Figyelt kérdés

Persze a kérdés csak elméleti, ilyen úgysem lesz, de a múlt szombaton történt szalántai baleset, és az azt megelőző száguldozós balesetek után, ez elgondolkodtató.

Ha lenne egy ilyen kezdeményezés, hogy 600+ lóerős autókat, totál civil, tökátlag emberek abszolut ne is vehessenek, vagy nagyon szigorú feltételekhez lenne kötve, pl. tiptop mentális egészség, stb... és ezt, ha a rendőr megállítja, a helyszinen igazolnia is kellene a sofőrnek, hogy jogosult-e 600 lóerős autót vezetni. Támogatnád-e?



#baleset #Audi #BMW #AMG #Mersédesz
máj. 10. 10:55
1 2 3 4 5
 41/48 dirtboy ***** válasza:

38

A rally autó azért szerintem nem olyan súlyban mozog mint az 500-600lovas mai autók. Legtöbbje már legalább 1,8-2tonna súlyt cipel.

Ami még érdekes hogy az emberek különbséget tesznek belső égésű motor és elektromos közt. Valahogy azt veszem észre hogy pl 700lovas tesla nem veri ki senkinél a biztosítékot,de egy 700lovas V8 már profi pilótáért kiált.

Továbra is az ember a hibás ha hasonló balesetek történnek mint ami nemrég volt. Ugyan ezt épp úgy el ehetett volna játszani egy kisebb 250-300lóerős autóval is.

máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
Tesla plaid 1000 lóeró felett van , ez meg egy családi kocsinak van eladva,nem is sportkocsinak, pedig ez eszeveszett tjesítmény és bármelyik szupersportkocsit legyorsulja.
máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
79%

Igen, több szempontot kellene vizsgálni:

Honnan van rá pénze? Fent tudja-e tartani? Pszichológiailag alkalmas-e rá? Kökemény gyakorlati vizsga! Fél évig mentor segítségével közlekedhet csak! Ha vétkez, akkor a fizuját is figyelembe kell venni a bünti kiszabásánál. Maximum csak egy szingli vehet ilyen autót. Sűrűbb hatósági ellenőrzés.

A már meglévő gyári teljesítményt ilyen sufni tuninggal tovább már nem bővíthető.

máj. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
84%
Az is baj, hogy ezen autók 99%-val csak egyenes úton lehet gyorsan menni. A hatalmas tömeg, a rossz súlyelosztás, a hosszú tengelytáv alkalmatlanná teszik őket arra, hogy kanyarban jó legyen. Ami meg még SUV is, az a túl magas felépítmény miatt borulékony. Tehát ezek az autók veszélyesek, amikor jön a kanyar, de a vezető nem lassít kellően. Ráadásul élményként is csak ez van meg bennük, hogy jól gyorsul és egyenes úton gyors. Emiatt egy 110le-s MX5 komplexebb élményt ad.
máj. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
79%

fizetést felesleges idehaza figyelembe venni, a tulajok 90%-a minimálbéres "vállalkozó" vagy be sincs jelentve sehova, meg ükanyja nevén van a kocsi , banki lizinges , valami cég nevén van stb.

Az elkobzás egyszerű és hatékony.

máj. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 bazaltkaroly ***** válasza:

#14 Motorosként mondom, hogy motorokra is igaz. Ott sem szabadna csak úgy jogsit kapni. Megérné oda is egy pszichológiai vizsgálat.


#23 Az a baj, hogy ezeknek az embereken papíron semmijük nincs. Lehet még olcsóbb büntetés kapnának, mint a hétköznapi ember.


#27 Lehet szívatás a normális emberek részére, de kérdem én, ha emberek élete forog kockán, akkor mi "drága"? Inkább szigorítsanak, minthogy valaki meghaljon.


#28 Én megértem, hogy vannak emberek, akiknek az autók a hobbijuk. Szeretik az erős gépeket, és az sem bánják, ha ezért mélyen a zsebükbe kell nyúlni. Viszont ezek a fajta emberek nem is fognak baromkodni az úton, mert tisztelik a hobbijukat, karban tartják az autójukat, és hajlamosak elmenni addig, hogy egyéb engedélyeket is megszerezzenek. Ez olyan, mint a repülő pilóták. Egyik sem panaszkodik, hogy engedélyhez van kötve, hanem megcsinálják, mert ez a szenvedélyük. Itt azokkal van a baj, aki csak nagyzásból, vagy "mert megtehetem" mentalitásból veszik a gyikológépeket. Ezeket nem érdekli maga az autó "művészete", csak az, hogy minél nagyobb vas legyen alattuk.


#33 Azért azt nem akarom elhinni, hogy az összes 600 lovas autó tulaj, mind hegyekbe jár.


#41 A Teslák sem ártatlanok. Én azokat is ebbe a kategóriába sorolom.

Valóban lehet kisebb autóval is balesetet okozni, de bele kell számolni a pszichológiai hatását a lóerőknek. Ha egy felelőtlen ember kezébe kerül egy ilyen szupergép, akkor hamar elborítja az agyát a sebesség, és az erő. Simán gondolja magában, hogy "Ez az autó tud gyorsabban menni, nem azért vettem, hogy hatvannal döcögjek. Itt most biztonságosnak tűnik, kipróbálom mit tud. Jaj ne az az iskolás csoport, honnan került oda?" és már kész is a baleset. Elég csak megnézni, hogy a súlyos, és a halálos baleseteket, milyen mértékben okozzák erős autók.

máj. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 dirtboy ***** válasza:

46-os.

Szintén motoros vagyok. Azért arra kíváncsi lennék hogy miként zajlana a vizsgálat nagymotor jogsira. Gondolom akkor új kategóriát kellene behozni mert az A2 elég kicsi szint ha azzal hasonltom össze hogy A-val már megvehetők a ma már 210 lóerő feletti gyorsaságik. Na meg hogy miként magyaráznám el a dokinak hogy szabályokat betartva szeretnék motorozni maximum 130-al a 210lóerős sportmotorral.

máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 bazaltkaroly ***** válasza:

#47

Ez az amit nem nekünk kéne kitalálni, de van rá lehetőség, hisz vannak olyan járművek, amit szintén nem adnak oda, csak úgy akárkinek egy jogsival a kézben.

Pszichológiai vizsgálat szerintem egyértelmű, azzal meg lehet határozni pár dolgoz az emberről. Vezetéstechnikai tréninggel fel lehetne mérni, hogy az adott erejű motorokat mennyire tuja kezelni a motoros.

Új kategória nem kéne, hanem a meglévőkhöz kéne az extra elvárásokat csatolni. Most jelenleg csak korhoz van kötve. Esetleg, ha nagyon vasmarkos szeretnék lenni, akkor a legfelső, korlátlan jogosítványt úgy lehetne megszerezni, ha az illető előzőleg, már 2-4 éve motorozik, nagyobb büntetések, és okozott balesetek nélkül. Így is lenne pár megúszós ember, aki megkapná, de jóval csökkentené ezeknek a számát.

máj. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!