Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az új modern autók lámppái...

Az új modern autók lámppái nem túl fényesek és ugyanúgy zavarják a szembejövőt, mintha reflektorral jönnének, mert van, hogy így néz ki?

Figyelt kérdés

Tesláknak pl brutál fényes a normál tompított lámpája. De ez csak egy a sok közül.


A sok xenon fényes fehér izzó, meg HID meg LED lámpák gyakran brutálisan vakítóak szemből.


És ezt nem csak én állítom. Az angol RAC weboldalon pl le van írva, hogy 90%-a a megkérdezetteknek panaszkodik erre, hogy az utóbbi években a modern autók lámpái olyan vakítóak, hogy amikor szembe koncert, az utat alig látni.


És még a 35 éven aluli autóvezetők is reklamálják ezt.


Csak mellékesen jegyzem meg, hogy még bicikliken is látok rendszeresen olyan brutálisan fényes villogót sötétben, mintha 10 fényképezőgép vakuval villognának egyszerre. Ezt így hülyeségnek tartom mert az nyilván a nappali láthatóságát célozná növelni, de sokan sötétben is ilyet használnak. Éjjel elég lenne kevésbé fényes a láthatósághot, látni akaráshoz meg nem kell villognia és nem felfelé kéne néznie hanem le az útra.


Autóknál sokszor azt látom, hogy iszonyatosan fényes a lámpa egészen addig amíg teljesen szembe nem tudom velem. És a 2 lámpa mintha egymás után nem pedig egyszerre autón venne vissza.


Nagyon sok olyan autót látok aminek már akkor zavaró a lámpája, ha éppenhogy csak egy kicsit is felfelé áll az orra hozzám képest, mert dombon jön szemből.


És ezt a helyzetet még rosszabbá teszi esős időben, hogy az amúgyis túl fényes lámpa fénye még megduplázódik ahogyan a vízee útról visszaverődik.


jan. 10. 09:26
1 2
 11/16 bazaltkaroly ***** válasza:
#10 Én azt veszem észre, hogy az emberek azt hiszik, hogy a fényszóróállítónál az 1-es a legalacsonyabb, és arra teszik.
jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Volt hogy annyira vakított a mögöttem lévő tompított hogy be kellett hajtanom a tükrömet menet közben. Egy új építésű lakóparkban lakok, itt mindenkinek új suvja van, annyira vakítanak hogy gondolkozom hogy este napszemüvegbe vezessek.
jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
De egyre több embertől hallani, hogy kib@ssza a szemét ez sok és hát nagyon modern fényszóró....
jan. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 BeefEater ***** válasza:

13: Szerintem azért is van ez, mert műszakin sokszor leszarják, hogy az eget világítja a lámpa.

Ismerősi körből: a fényszóró magasság állítás elromlott az egyik oldalon. Javítás helyett az egész ki lett szedve aztán jóvan'. Én meg voltam győződve róla, hogy így azonnal megbukik műszakin, de sajnos simán átment.

jan. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
De már nappali menetfény is vakít?
jan. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
15: sötétedéskor igen, meg amikor tök sötétben az idióta nem kapcsolja fel a normál világítást.
jan. 15. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!