Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Dudáltak már le jogosan?

Dudáltak már le jogosan?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka?
2023. dec. 7. 08:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
30 éve vezetek, jogosan még sosem dudáltak le. Azt meg nem tartom jogos dudálásnak hogy lerobbanok és miközben várom az autómentőt minden harmadik autós rám dudál. De olyan is volt hogy azért dudáltak meg nem előztem meg sávon belül egy biciklist (kisteherrel). Ami a legidiótább dudálás volt amikor egy 4 sávos úton lámpa nélküli kereszteződésben mentem volna keresztbe, 30 másodperc várakozás után már elkezdett dudálni a mögöttem lévő, ott kiszálltam és a mögöttem lévő idősebb hölgy értelmetlenül zagyvált össze vissza csak meg ordibált.
2023. dec. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Ja, egy taxis jött szembe, és vadul kalimpált hozzá.

Elküldtem a jó retkes, kanibálkinézetű, fűszoknyás ufóarcú anyjába.

Egyirányú utcába mentem be...:D

2023. dec. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Csak jogtalanul..
2023. dec. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 nemaRendőrség ***** válasza:
67%

Dudáltak.

Harmadik utam volt jogsi után, kanyarodtam, közepesen belátható úton, nem vettem észre hogy jön valaki.

Enyhén fékeznie kellett miattam.


Azóta az a kereszteződés 30as lett.

2023. dec. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Kinek mi a jogos. Mert pl. nem kanyarodok ki a 90-nel száguldó elé, a mögöttem jövő meg már rég kiment volna.

Vagy 40-nel megyek, mert tökigérő hó van a kanyargósban.

Kit érdekel.

Aki jogosan dudálhatott volna le, az sose tette.

2023. dec. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
A "ledudálás" mint olyan mindig jogtalan, hiszen a KRESZ szerint csak vészhelyzetben használhatod, nem dorgálási vagy siettetési céllal.
2023. dec. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 bazaltkaroly ***** válasza:
76%

Kezdő koromban sokszor. Amire most emlékszem, az az volt, hogy mentem valakiért egy parkolóba, és lassan haladtam. Oldalra néztem, hogy ott van-e már az ismerősöm, erre szemből jött valaki, dudált, hogy ne menjek neki. Jogos volt, és örültem is, hogy inkább dudál, minthogy nekimenjek. Ilyen esetekben szerintem jogos a dudálás, de nem kell belekeseredni, mert ez csak egy figyelmeztetés, hogy vigyázz. Intettem neki, hogy bocsi, és lehúzódtam. Azt nem szeretem, amikor valaki ordibálásra használja a dudát.

Pár éve volt még egy olyan, hogy forgalmi dugóban araszoltunk át egy kereszteződésen, és láttam, hogy már nem jutok át a pirosig, így megálltam. Mögöttem sem tudták felmérni az utat, mert egy teherautó volt előttem, amik kitakarta a forgalmat, és az egész sor hirtelen állt meg. A lámpa mellé sikerült beállnom, ezért nem láttam, hogy éppen mit mutat. Intettem a mögöttem állónak, hogy jelezze, hogy mikor mehetek. Nem tudom, hogy értette-e a jelzésem, de jól látta, hogy kicsit szorult helyzetben vagyok, ezért, mikor zöld lett, egy nagyon rövid dudálással jelzett nekem. Én megköszöntem neki, mert ez kifejezetten nagy segítség volt.

2023. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Volt, egyszer benéztem egy jobbkezet. Szerencsere nem lett baj.


Amúgy meg általában csak valami vak idegbeteg gyökér dudálgat össze vissza, de azt le kell szarni.

2023. dec. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Dudáltak már, de ritka. Volt, hogy elbambultam a zöldnél, vagy sávváltásnál nem figyeltem a holtteret, stb. Ilyenkor általában elnézést kérek attól lenyugszanak és megy tovább a világ. De ez mondjuk az évente 20.000 km-ként 1-2 alkalom.
2023. dec. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen, egyszer. Nem vettem figyelembe a kiegészítő zöld jelzést.
2023. dec. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!