Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten szerintetek is...

Budapesten szerintetek is extrém hiányosak (elkopottak) az útburkolati jelek?

Figyelt kérdés
Nincs helyismeretem pesten autósként de ma 2-3 órát autóztam ott és azt vettem észre hogy balesetveszélyesen hiányosak a útburkolati jelek mert vagy le vannak kopva vagy köze nincs az egészhez. Baromira zavaró úgy közlekedni hogy nem látni semmit hogy kinek hol van a sávja, hol kellene lennie, melyik sáv hova megy, hova akar vezetni, hol kezdődik és hol tűnik el, hol kellene megállni a lámpánál, buszsáv az hol kezdődik vagy tűnik el a semmibe… ez nagyon zavaró és baleset veszélyes. Ezzel itt ennyire nem törődnek? Vagy mást ez nem zavarja vagy megszokta? Vagy itt mindent kereszteződést meg kell tanulni fejből hogy mikor hogy hova tud menni érzésből? Ti ezt hogy csináljátok?

2023. okt. 29. 02:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem rosszabb, mint máshol. Egyébként a halványan, kopottan is, de nappal teljesen jól kezelhető a helyzet kis ésszel. Éjjel már nyilván gázabb
2023. okt. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Koaxk Ábel ***** válasza:

#Egyedi és utánozhatatlan


Köszönöm, a választ, ez az óraátállítás dolog totál nem volt a fejemben.


A fejből vezetést meg én inkább útvonalra értettem, hogy a-ból b-e GPS nélkül bárhova elmegyek Budapesten belül, nem arra, hogy robotpilóta módban vezetek és semmit nem figyelek!

2023. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Na igen. Erre én egyet tudnék kifejezetten kiemelni amiből egy reggel majdnem tömegkarambol lett: Nagyvárad tér.


A pótlóbuszozás és a híd egysávosítása miatt (ráadásul ez menet közben is változott egyszer) össze-vissza lettek ideiglenesen egymásba vezetve a sávok.

Az emberek nagynehezen megszokták.

Aztán az pótlóbuszozás végét követő reggelen, hogy hivatalosan visszaállt az eredeti forgalmi rend, volt aki már aszerint jött volna, volt aki meg még az elmúlt hónapok/évek alatt megszokott sávvezetéssel.


Ott azért voltak folyamatosan kisebb koccanások pár napig.

2023. okt. 30. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
91%
Igen, bár én egész elégedett vagyok a fővárosi forgalomtechnikával, de a burkolati jelek gyakran túl kopottak vagy egyenesen megtévesztőek
2023. okt. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!