Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Extrém durva esőben vezetés?

Extrém durva esőben vezetés?

Figyelt kérdés
Tegnap olyan eső szakadt, hogy az ablaktörlő alig tudta letörölni és néhány métere csökkent a látó távolság azon kívül hogy lassaban megy az ember mire érdemes még figyelni?
2023. jún. 17. 06:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Lassíts le annyira, hogy ne vezess vakon, azaz a belátható útszakaszon belül meg tudj állni. Ha lassabban mész, az ablaktörlőnek is kevesebbet kell törölnie, így valamivel hatékonyabb a törlés és jobban látsz. Ha végképp nem látsz így sem, érdemes megállni. A nagy felhőszakadás csak pár percig szokott tartani és utána általában enyhül.

Világítás legyen bekapcsolva. A nappali menetjelző nem elég ilyenkor, tompíottat kapcsolj. Hátsó ködlámpát érdemes bekapcsolni, hogy lássanak. Ha már közvetlenül mögötted vannak, akkor viszont kapcsold ki a ködlámpát, hogy ne vakítsa a mögötted jövőt.

2023. jún. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Hú, hát én már pánikolok ilyenkor. Félre szoktam állni. Amikor már az útburkolati jeleket sem látom, folyik a víz mindenhol, klíma, pára, na ez nem kell. Igyekszem normális helyen megállni, parkolóban, bár feltűnő színű az autóm, azért mégsem út mellett.
2023. jún. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Egyszer volt egy hatalmas eső. 50ről mindenki lelassított 30ra. Lámpa (tompított), én az elakadásjelzőt is kiraktam hozzá.
2023. jún. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krwkco ***** válasza:
88%

"és néhány métere csökkent a látó távolság azon kívül hogy lassabban megy az ember mire érdemes még figyelni?"

Hogy meg tudj állni a látótávolságon belül. Számíts rá, hogy az aquaplanning miatt az autó nem fog fékezni vagy kanyarodni. Főleg pocsolyában vagy vízátfolyáson.

Ne menj bele olyan pocsolyába, amiről nem tudod, hogy milyen mély. Legfeljebb lépésben, hogy vissza tudj tolatni, ha a küszöbig ér a víz. Olyan autónál, amelyiknél alul van a levegőbeszívás, egyáltalán ne. Főleg nem olyan sebességgel, aminél feltorlódik a víz.

Sok világítás, ahogy korábban is elhangzott. Lehet elakadásjelzőt is kapcsolni.

Lehetőleg ne legyél olyan lassú, hogy hátulról belédrohanjanak. Ne állj meg ott, ahol mások túlzott sebességgel mehetnek. De állj meg, ahol biztonságban vagy.

2023. jún. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Ködlámpa be, fokozott óvatosság. Ha kezelhetetlennek tűnik a helyzet, akkor állj félre az első biztonságos helyen.
2023. jún. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Gumicsizmát vigyél magaddal, 🤣😵
2023. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Velem eddig kétszer történt ilyen, de literálisan befostam. Egyszer autóúton voltam, ott nem akartam megállni, de láttam, mások az utat felül keresztező utak hídjai alatt álltak félre. Kábé 40-el mentem, lószaftot nem láttam, de az idióta állat kamionosok 120-al előztek. Rendesen halálfélelmem volt. Egyszer viszont egy városon keresztül mentem és félre kellett állnom. Fent hagytam a világítást, bekapcsoltam az elakadásjelzőt és imádkoztam. :D Azóta olyan zivatart nem láttam, máig emlegetjük.
2023. jún. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Lampat kapcsold be es lassabban menj. Ha mennek elotted akkor lassits le meg jobban hogy a kovetesi tavolsag nagyob legyen mert az elotted levo auto kereke felveri a vizet ami a te kocsidon landol, ha az eso nem lenne eleg.

En kulfoldon lakom es nalunk gyakoriak az akkora esok hogy csak szakad, nem latsz semmit.

A gps is segit mert mutatja a kijelzon hogy mikor jon kanyar, keresztezodes. Ez nagy kodben is tud segiteni orszaguton.

2023. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
8-as, Ausztria?
2023. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

"A nappali menetjelző nem elég ilyenkor, tompíottat kapcsolj", "Lampat kapcsold be ".


Atyaeg. Majd egyszer koradelutan tuzo napsutesben alljatok ki egy fakkal (vagy magas panelekkel) szegelyezett utcara es figyeljetek meg az elhalado autok eszrevehetoseget. Milyen, amikor nem vilagit elol semmi, vagy csak a menetjelzo, es milyen, amikor valaki bekapcsolta a tompitottat.


MINDIG kapcsoljatok tompitottat, ne azon az eves par ezer forinton sporoljatok, elet-halal kerdes lehet...

2023. jún. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!