Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon nem megy a vezetes,...

Valakihazivalaki kérdése:

Nagyon nem megy a vezetes, borzasztoan elvagyok keseredve, mit csinalhatnek maskepp?

Figyelt kérdés

sziasztok! alapvetoen oriasi lelkesedessel es motivacioval indultam neki ennek az egesz jogositvany temanak, a kresz vizsgam elsore sikerult is de sajnos miota az orakat veszem egyre inkabb vesztem el a remenyt. Az oktatom alapvetoen rendes, de neha mar ugy erzem, hogy kezd turelmetlen lenni(25.ora kornyeken jarok) a parkolast peldaul alig gyakoroltuk es sajnos nem megy kis ujjbol es ugy latom, hogy emiatt is ki van borulva. Neha meg nem erzem mikor kell a fel-le valtasokat csinalni, de atlag esetben ez mar csak a bizonytalansagom miatt van. Raadasul egyszeruen nem fer az agyamba az, hpgy 5-10el kanyarodjak, es az oktatom hiaba mondja h ne foglalkozzak vele, hogy mi van mogottem azert valahol megis erdekel ugyanis rengetek inger er egyszerre, probalok sajat magam is odafigyelni az utra, tukrokre, magam moge, hatra, probalom csinalni amit az oktatom mond, de sajnos az ora vegere mar ugy erzem, hogy barmit csinalok rossz, mikozben en apait anyait beladok:///

hozzatennem, hogy egyik ejszaka kimentem egy kedves ismerosunkkel egy kozeli parkoloba korozgetni es gyakorolni a parkolast, probalt nem megszolalni csak hagyni engem ervenyesulni es meg is lettem dicserve, hogy nagyon ugyes voltam, de sajnos az orakon nem erzem ezt.



#autosoktatas
2023. jún. 13. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Az oktatóm mellett nekem is volt ilyen érzésem, pedig ő sem volt paraszt, sosem ordított velem, nem is becsmérelt, csak voltak olyan napjai amikor türelmetlenebb volt. Azt tartsd észben, hogy egy vizsgára készülsz, aminek sikerülnie kell, de utána meg majd -a szabályokat betartva- úgy vezetsz ahogy akarsz, nem kell majd arra az egy autónyi helyre beparkolnod ha van olyan hely ami 3 üres egymás mellett, nem kell mértani íven 5-tel kanyarodnod, nem kell 10 centi kitérésnél indexelned, senkit nem fog érdekelni ha nekimész egy padkának vagy a macskakőre a körforgalomban. A vizsgára kell csak betanulni a show műsort, te vagy a színész.

Az oktató meg, egyszer láttam ki szállt ki előttem a kocsiból, igazi retardált fejű holdkóros, akkor jöttem rá, hogy tuti tele van a töke elég gyakran a balfék tanulóival és neki is lehet szar napja amikor türelmetlen. Menni fog!

2023. jún. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Ami nem megy , nem kell erőltetni.
2023. jún. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%

Nem mindenkinek kell vezetni, bármennyire is ezt gondolják a tinik...

Az oktatód mit mondott rá, amikor kérted, hogy gyakorljátok, ami szerinted nem megy? Pl. parkolás.

25 óra után a váltással problémák viszont már aggasztóbbak. Le merném fogadni, hogy nem tudod, nem érted (nem magyarázta el senki), miért van a valtó a kocsiban és miért kell használni

2023. jún. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Utolso. Nem feltetlen tobben vagyunk, voltunk igy fiuk,lanyok, 40 es a 18 kozt, hogy a 30.ora utan kezdtunk,vagy tudtunk a forgalomra figyelni, addig a valton gondolkodtam vagy a kocsijezelesen. Nagyvarosban siman 50-60 oraval engednek csak eleve vizsgazni, annyira nehez az utvonal.
2023. jún. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kocsi kezelésen*
2023. jún. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

utolsonak igaza van, az en forgalmi vizsgam is 50 ora kornyeken lesz!:)

koszonom szepen az ertelmes valaszokat

2023. jún. 15. 00:12
 7/7 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én a Kresz-en kívül minden vizsgán megbuktam anno még az elsősegély-en is.


Rutinon is belenyúlt az oktató, hogy túl rámenősen fordultam a padkához parkolásnál.


Forgalmi vizsgán volt gyorshajtás, meg egy csomó egyéb.


Az oktatóm egy gyökér volt olyanokat csinált, hogy ma vicces sztoriként szoktam mesélgetni, akkoriban, qrvára stresszelt és azt hittem ez tök oké.


Abba akartam hagyni a jogsit, csak van egy domináns apám akitől valamilyen szinten jobban tartottam, így végig csináltam, és azóta is köszönöm neki.


Nem a suliban tanulsz meg vezetni. Én azóta nagyképűség nélkül mondhatom, kifejezetten jól vezetek, levezettem már vagy 1 millió km-et de lehet többet is az elmúlt 22 évben, és nagyon bánnám, hogyha nem lenne jogsim.


Szóval soha senkinek ne hagyd, hogy elvegye a kedved, csináld meg, ha csak éppenhogy is, de legyen meg, az élet tanít meg majd jól vezetni meg rutint szerezni.

2023. júl. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!