Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten szerintetek is...

Budapesten szerintetek is extrém hiányosak (elkopottak) az útburkolati jelek?

Figyelt kérdés
Nincs helyismeretem pesten autósként de ma 2-3 órát autóztam ott és azt vettem észre hogy balesetveszélyesen hiányosak a útburkolati jelek mert vagy le vannak kopva vagy köze nincs az egészhez. Baromira zavaró úgy közlekedni hogy nem látni semmit hogy kinek hol van a sávja, hol kellene lennie, melyik sáv hova megy, hova akar vezetni, hol kezdődik és hol tűnik el, hol kellene megállni a lámpánál, buszsáv az hol kezdődik vagy tűnik el a semmibe… ez nagyon zavaró és baleset veszélyes. Ezzel itt ennyire nem törődnek? Vagy mást ez nem zavarja vagy megszokta? Vagy itt mindent kereszteződést meg kell tanulni fejből hogy mikor hogy hova tud menni érzésből? Ti ezt hogy csináljátok?

2023. okt. 29. 02:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Sajna ez ilyen. Előbb válaszoltam neked mint hogy kiírtad a kérdést amúgy, szóval szívesen.
2023. okt. 29. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Koaxk Ábel ***** válasza:
79%

#1-es na ezt hogy csináltad? Zseniális! :)


Amúgy a kérdezőnek meg annyit, hogy aki Budapesten él vagy csak szimplán nagyon sokat autózik itt, annak ez már fel sem tűnik.


Én is fejből vezetek, a főbb útvonalakat úgy ismerem mint a tenyeremet, szóval, ha ezt így nem hozod fel, el sem gondolkodtam volna rajta, hogy le vannak kopva a felfestések, pedig valóban!

2023. okt. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
Ha Budapesten extrém hiányosnak mondod, akkor minek nevezzük pl. Ukrajnában? Ott főleg vidéken néha többsávos útról azt sem tudni, hány sávos valójában.
2023. okt. 29. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Ahol lakom, két éve volt teljes felújítás. Már nagyon rossz állapotban volt az úttest.

Mára ugyaonolyan. Nem a kopóréteget cserélték, hanem teljes szerkezetében. Nem a jelrk koptak el, hanem sz egész út.

2023. okt. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

Nekem nem tűnt még fel.

Amúgy nézni kell a táblákat.

2023. okt. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Normális körülmények között nem olyan vészes. Egy éjszakai esőzés során viszont nagyon kibukik, hogy mennyire nincsenek rendben.
2023. okt. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

"na ezt hogy csináltad? Zseniális! :)"


3-kor óraállítás volt 2-re :)

2023. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

"Amúgy a kérdezőnek meg annyit, hogy aki Budapesten él vagy csak szimplán nagyon sokat autózik itt, annak ez már fel sem tűnik."


Hát nekem azért feltűnik, vezessek bármennyit :D


Sajnos tényleg borzasztó, főleg amikor a lekopott jelzésen van már vagy 3 terelés minden irányba aztán minden egyes alkalommal teljesen lutri, ki melyiket hogyan értelmezi. Folyamatosan figyelni kell, mit reagál a másik és a szerint menni.

2023. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

"Én is fejből vezetek"


Mondjuk a fejből vezetés a lehető legveszélyesebb manapság, amikor hetente találnak ki valami baromságot. Én bármerre járok átvariálták a szokásos útvonalakat, egyenesen menő sávból kanyarodó lett, kanyarodóból kerékpársáv, meg tököm tudja mi. Ahol 2 sáv volt átfestették 3 sávosra, de fent hagyták a régi, kopott jeleket is, csak hogy végképp fogalma ne legyen az embernek, merre az arra.


Tavaly volt olyan szakasz, ahol minden egyes nap más forgalmi rend volt hetekig. Teljesen lutri.

2023. okt. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy érdemes megnézni mondjuk Japán vagy Svájci városokat. Minden olyan, mintha frissen lenne festve. Teljesen egyértelmű, hol a zebra, hol az útpadka, stb.
2023. okt. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!