Milyen jogon hagyja figyelmen kívül a rendőrség a sebességmérőinek a hibahatárát és mérési bizonytalanságát?
Attól hangos a sajtó, hogy ha csak 1km/h-val túllépem azt a sebességhatárt amit a műszerük alapján határolnak be akkor megbüntethetnek. Aki jártas a témában az tudja, hogy minden műszernek van mérési hibája, de egy ilyen lézeres sok tényezőtől zavart lézeres műszernek meg pláne.
És akkor ott van még a mérési bizonytalanság is, ami nagyon el szokott szállni, mert abba minden kutyagumit bele kell számolni és még meg is kell szorozni 2-vel (szabvány szerint). Egy ilyen műszernél az minimum 5-7km/h ha tisztességesen határozzák meg.
Következésképpen ha a műszerük által mutatott érték alapján 1-2km/h-val túlléptem a határt még egyáltalán nem biztos, hogy tényleg.
Van jogom elkérni a kalibrálási/hitelesítési jegyzőkönyvet?
#46
Erre szokták azt mondani, hogy a hlyék holt biztosak mindenben....
A 46-os választ egy olyan írta akinek igaz, hogy halvány lila fingja nincsen a méréstechnikáról, de legalább nagyon szeret kioktatni róla másokat! ...:)))))
#50 Hiába olvastad el te is, ha nem tudod értelmezni a technikai részt.
A hibahatár azt jelenti, hogy bármely egy darab mérés x hibahatáron belül lesz, elvégre semmi sem tökéletes a világban, de még a legrosszabb esetben is ezen hibahatáron belül marad.
Viszont te magad mondtad, hogy gyors egymásutánban készít 30-40 mérést. Ez PONTOSAN azt a célt szolgálja, hogy még ha az egyik mérés nagyon félre is megy, a végeredmény akkor is majdnem tűpontos, mert a 30-40 mérés átlagát veszi. Ha a 30-40 mérésből 1-2 relatív nagyot torzít a valóságon, átlagolás után akkor is BŐVEN 1km/h alatt lesz az eltérés.
Halkan jegyzem meg, az általatok nagy becsben tartott "GPS-es" sebesség sokkal nagyobbat téved. Elég vicces, hogy ti a GPS-es sebességet tartjátok valósnak, miközben a helyi lézeres mérésről képtelenek vagytok elhinni, hogy pontos. A GPS 20180 kilométeres pályán kering, a GLONASS 19130 kilométer, a Galileo 23222 kilométer. Ezek ilyen távolságból nyilván tűpontosak és abszolút tévedhetetlenek, bezzeg 50 méterről a rendőr műszere használhatatlan, ugye?
Hibahatárra kíváncsi vagy? GPS hibahatára 5 méterig terjed, a GLONASS-é 7.38 méterig, a Galileo pedig a hivatalos közlés szerint 20cm, de ez valószínűleg a legjobb esetet tükrözi, felső hibahatárról nem írnak, bizonyára az is pár méter, mint a másik kettő.
Mennyi a lézer hibahatára? Hát erről már írtam egy másik kommentben pár napja, a lézeres futóműállítást felhozva példának, ahol a mérési pontosság 1 szögperc, ami az autó futóművében kb. 1mm.
Tehát: 1mm-es pontosság 50 méterről, vagy pár méteres pontosság 20 ezer kilométerről. Hajrá bazmeg, próbáld megmagyarázni, hogy szerinted az utóbbi miért pontosabb. Gyerünk. Hallgatlak. Írd le az összes szakirányú érvedet. Alig várom, hogy elolvassam. Győzz meg, hogy igazad van.
#54
Húúú te ehhez nagyon nem értesz! Kevered a szezont a fazonnal. Teljesen más megmérni a futómű távolságát és egy közeledő autó sebességét, ahol rengeteg zavaró tényező léphet fel és a távolság is más! A módszere és a lézersugár paraméterei is mások.
Hogy nem hisszük, hogy meg lehet pontosan mérni egy autó sebességét lézerrel? Elárulom, hogy nem lehet! Egyetlen egy mérőműszer sem mér pontosan! Minden műszernek van mérési hibája és minden mérésnek van bizonytalansága! Ezt korábban a rendőség sem titkolta és a hivatalos értékeket korábban már leírták!
Így ha nem értesz hozzá légyszíves fejezd be!
55.
Elárulom neked, te igen okos, hogy egy ócska 10 ezer Ft-os lézeres távolságmérővel 50 méterről 1 mm-es pontosságot lehet elérni. Utánanézhetsz bármelyik webshopban vagy gyártónál. 1 s alatt csinálsz 2 mérést, 54 km/h-nál 15 métert halad a kocsi, 2 mm-t elhibázunk, 14,998/15000 a mérési pontosság, vagyis 99,987%, vagyis 50 helyet 50,007-et fog mérni. Szívesen.
És a rendőrség ennél sokkal komolyabb műszerrel mér.
Úgyhogy be lehet fejezni ezt az ostoba süketelést, egy óvodás hamarabb felfogja, mint te.
57.
Hiába lehet elméletben pontosan meghatározni, ha egyszer a legtöbb eszköz ezt nem képes kellő gyorsasággal kiszámolni és lekövetni, ezért késésben van, és jó esetben is csak mp-es a mintavételezés, de legalábbis a kijelzés. Na és mennyit is változhat 1 mp alatt egy autó sebessége? Te is tudod, hogy akár 20 km/h-t is.
59.
Nem, nem pontos. Pont erről beszélek, hogy a kicsivel korábbi számított sebességet jelzi ki már a 0.mp-ben is, de ha nem akkor nézel rá, hanem mondjuk a 0,4. mp-ben, akkor már lehet, hogy 5-10-zel is gyorsabban vagy lassabban mész. És éppen ez a baj, hogy, amikor rátekintesz, nem tudhatod, hogy már mennyi ideje van az az érték a kijelzőn, de ugye statisztikai alapon átlagban már fél másodperce. Szumma szummarum, gyakorlatilag mindig a korábbi értéket látod és nem is tudod, hogy mennyivel korábbit. De ez igazából elég látványos is tud lenni, lépj a gázra vagy taposs a fékre, és mindjárt meglátod, hogy szép kövér spéttel követi a valóságot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!