Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akkora bűn megvárni míg...

Akkora bűn megvárni míg elmegy a busz?

Figyelt kérdés
Ma rám dudáltak, mert nem tudtam azonnal kihajtani egy kereszteződésben, amivel szemben buszmegálló van. 2 busz állt ott. A buszról rengeteg gyalogos szállt le. A kereszteződés mellett balra egy autó állt (kis platós mert ott virágbolt van, rakodás miatt állhat ott), viszont így balra nem sokat láttam a 2 busz, és balra eső álló jármű miatt, de volt is forgalom. Ezért úgy döntöttem megvárom míg elmennek a buszok. Az egyik a hátsó már amugyis irányjelzett, hogy kerülje az előtte levőt. Mindegy, nem éreztem úgy, hogy ki kellene kanyarodnom, és tudtam, hogy a busz 1 percen belül úgyis elmegy. Én nem szeretek így kikanyarodni, hogy azonnal a másik sávba (bal oldaliba) essek úgy, hogy be sem látom rendesen. Szóval a mögöttem levő dudált, pedig összesen 30mp-t kellett várni, neki még annyit sem mert később ért mögém. Most komolyan 10 mp miatt ilyen idegbetegek az emberek? Friss jogsis vagyok, eddig nem volt még ilyen, hosszabb távokon is vezetek, igyekszem gyakorolni, igyekszem nem feltartani senkit, igyekszem előzékeny lenni, segítem a gyorsabbakat, olvasgatok a témákban, képzem magam folyamatosan de annyira elveszi a kedvem egy-egy ilyen eset, és őszintén nehezemre esik elhinni ia, hogy ennyire sok aresszív állat közlekedik. Szívem szerint kiszálltam volna és jól megmondtam volna a magamét. Ti kit tesztek ilyen esetben?
2023. ápr. 19. 14:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
Állsz mozdulatlanul az út közepén és csodalkozol, hogy ledudálnak a f#szba? A forgalmi vizsgán is megvártad míg kiürül a környék, hogy elindulhass?
2023. ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De ki beszél az út közepéről? Kereszteződésben álltam elsőbbségadás kötelező tábla előtt! Nem hajtottam ki...
2023. ápr. 19. 14:56
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Indokolatlanul akadályozni a gorgalmat szabálysértés és bunkóság is.

Hogy most ez indokolt volt-e azt a leírásod alapján nem tudjuk megítélni. A dudálás sem feltétlenül agresszívkodás volt, csak azt hihette, hogy elaludtál.


"Ti kit tesztek ilyen esetben?"

Ha úgy érzem, hogy indokolt volt a dudálás akkor intek egy bocsit, ellenkező esetben figyelmen kívül hagyom az agresszív vezetőt.

2023. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Ó hadd dudáljanak, az ilyennek ennyi öröme van az életbe.
2023. ápr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Indokolatlanul akadályozni a gorgalmat szabálysértés és bunkóság is."



Nem gondoltam, hogy 10 mp várakozás az már akadályoztatásnak számít, ha egyszer nem láttam ki, hogy mehetek-e, szemben a buszmegállóban meg 2 busz állt akiket egyből előzve kellett volna kikanyarodnom. Nagyon felcseszett, miért kell jogtalanul dudálni, csak elveszik az ember kedvét az egésztől. Nem fogok bal oldali sávba kanyarodni úgy, hogy nem látom be jön-e valaki szemből. Legközelebb nem fogom ennyibe hagyni amúgy. Dudáljon, ha tényleg bénáskodok, de nehogymár 10 mp miatt 🥺 és ha kikanyarodok a szembe sávba de jönnek szemből, hova menjek, ha a 2 hosszú busztól vissza sem tudok sorolni a sávomba. Komolyan nem tudom megérteni ezeket a dolgokat, szívem szerint megkérdeztem volna tőle, hogy miért?

2023. ápr. 19. 15:44
 6/18 anonim ***** válasza:
Nagyvárosban ez a helyzet.
2023. ápr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ja és a busz nem megállóban állt, hanem az út szélén. Nincs öböl neki. Nem nagyváros, hanem éppen, hogy kicsi. Nagyvárosban nem csinálják ezt mint itt.
2023. ápr. 19. 15:49
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

Ha 10 másodpercig állsz indokolatlanul, az is akadályozás, igen.

Képzeld el, hogy az összes előtted haladó autós minden kereszteződés előtt 10 másodpercet várakozna.


"Nagyon felcseszett, miért kell jogtalanul dudálni..."

Ha egy ilyen apróságtól kiborulsz és ki akarsz szállni emberkedni, akkor sajnos pszichológiailag alkalmatlan vagy az autóvezetésre.

Egy egészéges lelkületű ember már rég elfelejtette volna ezt a "komoly" incidenst, te meg még mindig ezen kattogsz...

Szigorítani kéne az alkalmasságit.

2023. ápr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Aki nem tudja megvárni, hogy a másik biztonságosan kihajtson, annak valóban való jogosítvány? Szerintem nem. Szard le a dudálókat, csak akkor hajts ki, ha biztonságosnak tartod.
2023. ápr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván van aki akkor is kihajt vagy előz ha meghalhat. De ez legyen az ő dolga. Pedig tudnék mindenütt gyorsabban haladni, de már nem akarok.
2023. ápr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!