Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehetett volna elkerüln...

Hogyan lehetett volna elkerülni az M1-es tömegbaleset?

Figyelt kérdés
A hirtelen jött portól az orrukig sem láttak el. Ilyenkor mit lehet tenni, hogy ne legyen belőle balesetet? Továbbhaladni változatlan sebességgel? Továbbhaladni gázelvétellel? Lehúzódni a pálya szélére és megállni? De komolyan, ezt hogy lehetett volna elkerülni?

2023. márc. 11. 20:33
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
87%
Èn úgy hallottam, hogy az első ember megilyedt ès fèkezett, abből indult ki az egèsz. Ahogx írta az előttem lèvő, nem hirtelen kellett volna, hanem szèpen fokozatosan... Aztán jött a KRESZ szerinti követêsi távolság/sebessèg.
2023. márc. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
96%
Most került föl egy belső kamerás felvétel a balesetről. Ennyi idióta a világon nincs és mégis van,ezek tátott szájjal rohantak bele a fa$zerdőbe.Fékezés nélkül bele a porhivarba,így kell ezt emberek,bravó. Körülbelül egy percük lett volna megfelelően cselekedni de csak nyomták a gázt tovább ész nélkül. Aki ebbe a balesetbe belekeveredett az közúti közlekedésre,vezetésre alkalmatlan.
2023. márc. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
97%

33: az a baj, hogy utólag szerintem lehetetlen eldönteni, hogy ki az, aki maga rohant bele és ki az akit mások löktek.


Amúgy többen is azt mondják, hogy már délelőtt óta tele volt a pálya hasonló porfelhőkkel. Nem értem miért nem tették meg a megfelelő óvintézkedéseket (sebességkorlát, pályalezárás stb.)

2023. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
86%

Ennél az esetnél volt minden, volt lefékezés és leállás a menetsávban, kivilágítatlanság, rossz látási viszonyok közt százzal előzés, kamionos 90-nel rongyol, követési távolságok be nem tartása, ennyi hibával nehéz lett volna nem tömegbalesetet generálni.


Ilyen rossz látási viszonyok esetén félre kell húzódni az út JOBB szélére, vészvillogót bekapcsolni, lehetőleg ki is szállni a kocsiból, mert még a leállóban is simán beléd szaladhatnak.


Elég volt egy autós aki ezt nem tette meg, garantált volt hogy mindenki belefut.

2023. márc. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
97%
33, a tiktokon olyan videó is van, ahol normális a követési távolság, de egyszercsak egy pillanat alatt a semmibe tűnik az elöl haladó.
2023. márc. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
97%
#35 Akkor is az előzékeny gondolkodás segített volna, amire persze sokan nem képesek.. Az a baj hogy ha az egyik játssza a túlélőt, megy utána a többi is birkaeffektusba.. sajnos elég 1 felelőtlen ember.
2023. márc. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:

Nem tudom melyik az a videó, de itt van egy kamion szemszögéből:

https://www.youtube.com/watch?v=z0GIdKKh6TE


Az ember nem gondolná. Amikor a porfelhő mögül jobb oldalt előkerül egy pótkocsi hátulja, az ember azt gondolná, hogy le van húzódva és kormányozna kicsit balra, hogy kerülje a szélét, majd rögtön előbukkan a roncs és már nincs mit tenni. És ez kamion 90-el, személyautó 130-al még ennyire sem tudott reagálni. Nagyon tanulságos! Sajnos tényleg úgy néz ki, hogy itt azok hibáztak, akik lassítás nélkül behajtottak a porfelhőbe.

2023. márc. 12. 16:24
 38/54 anonim ***** válasza:
88%

Én ezeket a nagyon okos hozzászólókat nem értem akik arra fogják hogy nem 130-cal mentek hanem 150-160-nal. Akkor kérdezem én hogy a semmibe belemenni a megengedett sebességgel normális?


Itt alapvetően nem a sebességgel volt a probléma hanem azzal hogy nem akartak tudomást venni arról hogy lassítani kellene és megváltoztak a látási viszonyok ugrásszerűen.


Kamionnal ugyanez. Édes mindegy hogy 90-nel vagy 80-nal megy ha nem lassít rombolni fog és ez is lett a vége.


Felelőtlen emberek mennek 130-cal és 160-nal. Egyikkel sincs bajom csak ezekhez a sebességekhez és úgy az autópalyához is fel kellene nőlni.

2023. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
69%
38, 85-90-es tempóval haladt a sor.
2023. márc. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
97%
Pont ez a baj, elég egy ember aki nem tudja megválasztani a tempót, (még rosszabb ha az egy kamion amitől látni se lehet) senki nem látja mi van előtte, a kamion meg csak töri az utat a gyanútlan forgalomnak mögötte, még aki normális tempóval ment se tudhatta hogy egy tömegkarambolba fut bele.
2023. márc. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!