Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehetett volna elkerüln...

Hogyan lehetett volna elkerülni az M1-es tömegbaleset?

Figyelt kérdés
A hirtelen jött portól az orrukig sem láttak el. Ilyenkor mit lehet tenni, hogy ne legyen belőle balesetet? Továbbhaladni változatlan sebességgel? Továbbhaladni gázelvétellel? Lehúzódni a pálya szélére és megállni? De komolyan, ezt hogy lehetett volna elkerülni?

2023. márc. 11. 20:33
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
nemaRendőrség: Gondolni kell erre az üzemeltetésnél. Ahogyan arra is gondolnak, hogy állat tévedhet a pályára, ezért igyekeznek elejét venni az ilyen eseményeknek.
2023. márc. 11. 20:52
 12/54 anonim ***** válasza:
97%
+hátsó ködlámpa bekapcsolása!
2023. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
26%
Alapból hülye az, aki porviharban, vagy bármilyen durva viharban továbbmegy a pályán. Le kell menni valami pihenőbe, benzinkútra, vagy kerülőutat keresni addig.
2023. márc. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 nemaRendőrség ***** válasza:
77%

Gondolni kell erre üzemeltetésnél??

Nem másabb mint egy nagyon sűrű köd, ködlámpa nélküli autókkal. Arra miért nem gondol a közútkezelő? Miért nem fújja le a ködöt, port a pályáról, nagy turbinákkal??!


Tele kell rakni követési távolság figyelőkkel az autópályát. Ahogy előttem is írták, senki nem tartja be.

Sőt a sok belsősávtakarító ki is kényszeríti hogy 130al húzódj be 2 db 20 méterre haladó 80al menő kamion közé csak azért hogy ő 170el tovább roboghasson valaki mögött 3 méterrel..

2023. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
98%

1. Forgalomtechnikailag:

-Ha ez az adott helyen gyakrabban előfordul, akkor védőfal építésével

-Az autópálya lezárásával, digitális táblákon történő tájékoztatás és sebességkorlát


2. Járműtechnológiailag:

- a modern autókban a radar alapú vészfékasszisztens segíthet elkerülni az ilyesmi ráfutàsos balesetet


3. Vezetéstechnológia:

-Követési távolság betartása

-Ha előre látod az átfúvást előre lassítasz

-Sebesség mérséklése, hirtelen fékezés elkerülése

-Megfelelő kivilágítás

2023. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
98%

Én azt tudom, hogy egyszer olyan szakadó eső kapott el pályán, hogy konkrétan 50-70 körnékén nem tudta lemosni az esőt az ablaktörlő. Benyomtam vészvillogót, ködlámpát, mindent, hogy lássanak hátulról.


Az előttem haladónak gyakorlatilag csak a köd meg féklámpáit láttam, de így is nehezen volt meghatározható a mozgása, sebessége. Nagyon oda kellett figyelni.


Közben meg belső sávban voltak erős autósok meg dobozosok akik simán 140-150-el romboltak el teljesen vakon a majdnem álló sor mellett.


Ha előttem megállt volna a sor, akkor én is megálltam volna, és a mögöttem jövő autós is és így tovább. De aki 150-el jött az biztos, hogy nem állt volna meg, csak ha miután összetolt 3-4 másik autót.

2023. márc. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
92%

Követési távolság betartása + látási viszonyoknak megfelelő sebesség választása.


Az M1-esen rendszeresen megy a tömeges hőmérőzés, bármi váratlan dolog van, borítékolható a tömegbaleset.

2023. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 A kérdező kommentje:
#14 A köd nem hirtelen jön. Ez egy porátfúvás volt, ami hirtelen jött. Nagy különbség! Építkezések mellett is védekeznek ez ellen 20-as, 30-as táblákkal. Csak itt szántóföld van, ezért elenyésző a porátfúvás lehetősége. De szántóföld mellett úgy átvezetni egy utat, hogy nem gondolnak ennek a lehetőségére egy szántás után vihar esetén, azért durva. Minimum valami dombot vagy valami akadályt kellett volna felhúzni a pálya mentén, ahogyan más szakaszokon is teszik (csak ott más okból).
2023. márc. 11. 21:08
 19/54 anonim ***** válasza:
83%
18: egész nap porviharok voltak. A baleset előtt egy órával küldött ismerős képet, már akkor is alig lehetett látni. Az M15öst lezárták a por miatt. Nem hirtelen lett ott porvihar.
2023. márc. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
83%
Követési távolság betartása és a látási viszonyoknak megfelelően közlekedve. Semmi új nincs a Nap alatt. Csak sokan azt hiszik ha tolják a másikat akkor be tudnak satuzni 90-130 km/óránál miközben ez fizikai lehetetlenség.
2023. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!