Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehetett volna elkerüln...

Hogyan lehetett volna elkerülni az M1-es tömegbaleset?

Figyelt kérdés
A hirtelen jött portól az orrukig sem láttak el. Ilyenkor mit lehet tenni, hogy ne legyen belőle balesetet? Továbbhaladni változatlan sebességgel? Továbbhaladni gázelvétellel? Lehúzódni a pálya szélére és megállni? De komolyan, ezt hogy lehetett volna elkerülni?

2023. márc. 11. 20:33
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
93%
Triviálisan, ahogy a KRESZ is egyértelműen leírja. Olyan sebességgel továbbhaladva, ami a látási viszonyoknak megfelel. Ha az 30, akkor 30. Orbitális nagy életképtelen idiótának kell lenni, hogy valaki vakon közlekedjen.
2023. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
Valóban ez a triviális, de az relatív, hogy kinek mekkora sebesség felel meg a biztonságos továbbhaladásnak. Most képzeld el, hogy 130-ról hirtelen mindenki beáll random sebességre valahol 10 és 40 km/h között. Ugyanúgy összemennek. Számomra ezért is döbbenetes az egész, mert szerintem ez elkerülhetetlen volt. Ilyennek nem szabadna megtörténnie!
2023. márc. 11. 20:39
 3/54 anonim ***** válasza:
98%
Nem voltam ott, nem tudom, pontosan mi történt. Sokat úton lévő (hivatásos) sofőrként azt viszont tudom, hogy sokan vezetnek veszélyesen, és talán nincsenek is tudatában ennek. Komoly problémát okoz egyeseknek például a követési távolság betartása. Megyek 70-nel, ilyenkor kb 20 métert kellene mögöttem tartani, de 5 méterre van a hátam mögött. Ha ilyenkor jön egy váratlan fékezés, garantált a baleset.
2023. márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
Egyébként arra is kíváncsi leszek, hogy ki lesz ezért a felelős. A szántó, aki fellazította a talajt? Az autópálya üzemeltetője, aki nem tett semmit, pedig tudta, hogy szántóföld mellett halad el a pálya?
2023. márc. 11. 20:47
 5/54 nemaRendőrség ***** válasza:
81%

Minél lassabban haladni, kirakni a vészvillogót és dudálni folyamatosan.

Meg persze imádkozni

2023. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
89%

Egyszerű: követési távolság betartása. Ha valaki 130-cal megy előtted és satufékez, akkor is meg kell tudnod állni. Ha a látótávolság lecsökken, akkor lelassítasz. Csupa egyszerű, józan ésszel belátható dolog. Aki rendszeresen jár magyar autópályán, pontosan tudja, hogy az autósok 80%-a nem tartja be a követési távolságot. És itt nem csak azokra gondolok, akik 20 centire tolnak, hanem azokra is, akik 130-nál csak 30-40 métert tartanak.

Én amúgy úgy kerültem volna el, hogy amikor látom a porvihart, az első lehetséges helyen elhagyom az autópályát. Ha nagyon lecsökken a látótávolság, akkor az autópálya lesz a legveszélyesebb hely a fentiek miatt.

2023. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

"Ha a látótávolság lecsökken, akkor lelassítasz. Csupa egyszerű, józan ésszel belátható dolog."


De a por miatt nem látod a másikat, így nem lehetsz benne biztos, hogy látják a lassításodat. Tényleg vaktában beleállnál a fékbe, tudván, hogy hátulról belédrobbanhatnak?

2023. márc. 11. 20:50
 8/54 nemaRendőrség ***** válasza:
81%

Ki lenne a felelős? A második autó aki bele ment az előtte lévőbe, és így tovább.


Se a közútkezelőnek, se a helyi gazdának semmi köze. Kb olyan lenne mintha a miniben kutyát sétáltató kiscsajra kennénk a balesetet mert elterelte a vezető figyelmét

2023. márc. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
88%

Gázelvétel + vészvillogó. Így az új látási viszonyoknak megfelelő sebességig kell lassulni, és tovább haladni a csökkentett sebességgel.

Ha javul a látási viszony akkor szabad csak gyorsítani.

2023. márc. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
98%
Vakon vezetés ezért is tilos. Mindig úgy kell közlekedni, hogy a belátható szakaszon belül meg tudjunk állni. Ezt rontották el. A legrosszabb mikor valaki betartja ezt, valaki nem, így jelentős sebesség különbség lesz az úton és súlyosabb lesz a baleset. Természetesen a relatív gyorshajtó a hibás kétségtelenül. Amit lehet tenni, hogy lelassítasz, bekapcsolod a ködlámpákat, és a következő lehajtónál lehajtasz a pályáról. Mást nem tudsz. A magyar közlekedési morál miatt autópályán egy ilyen porviharban borítékolható a baleset, mert mindig van valaki, aki csak azért sem lassít le, mert siet.
2023. márc. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!