Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kreszvizsgához kötnétek a...

Kreszvizsgához kötnétek a biciklizést?

Figyelt kérdés

én legalább annak aki városba rendszeresen használja kerékpárját.

ma 3 szabálytalan biciklist számoltam össze 2 km szakaszon.


2010. okt. 4. 19:13
1 2
 1/18 anonim válasza:
nem ártana
2010. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Naná!És egyfolytában szondát fújatnék a sok paraszttal.A vidéki földművesekre gondolok,akiknek kevés az 1 sáv közlekedni,olyan részegek már délelőtt.
2010. okt. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Már csak azért is, mert a kerékpár jármű, tehát az összes fontos KRESZ-szabály vonatkozik rá, sőt ezen felül speciális (nem kevés) szabály is. Ezek nem ismerete és be nem tartása súlyos következményekkel járhat.
2010. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

hát ezaz. meg volt itt nemrég az a kérdés hogy elkenték az országuton éjszaka mindenféle világitás és fényvisszaverő eszköz nélkül és még az autóst veszik elő hogy vakvezetés meg blabla...nevetséges. több szabályt szeg meg egyszerre és akkor a másik félt kell elővenni balesetnél. De ez csak egy volt a sokszáz példa közül. Ma pl a stop táblát nem nézve keresztülhúzott 1 itt Zalaegerszegen a Golf-nál nemtudom olvassák-e egerszegiek biztos tudják hogy melyik utat mondom.

és mi van ha az ilyet elkenik...mindig az autóst veszik elő ilyenolyan mondvacsinált ürüggyel. De miért?

2010. okt. 4. 19:49
 5/18 anonim ***** válasza:
én nem. Mégpedig azért nem, mert szerintem most is tökéletesen tisztában vannak a biciklisek a STOP tábla meg a piros lámpa jelentésével, csak nem tartják be. Ezen a KRESZ vizsga sem segít...
2010. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

hát nemtudom. hallottam már olyan ötletet is hogy rendszám kéne rá és akkor még tulzásnak gondoltam de egyre jobban azt veszem észre hogy tényleg az kéne és akit meglátnék hogy szabálytalankodik méghozzá súlyosan azt felnyomnám.

szerintem ennek sose lesz vége ha valamit nem tesznek ezzel az üggyel.

2010. okt. 4. 20:29
 7/18 Tubarózsa ***** válasza:
egyetétek veled! nagyon is kell az a kresz vizsga!
2010. okt. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most az 5 éves lányomat nem taníthatnám bringázni???
2010. okt. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

dehogynem. csak tudja mi az a stop tábla, elsőbbségadás kötelező tábla, meg hogy a zebrán le kell szállni a bicikliről nem átsuhanni, éjszaka megfelelő láthatóság a biciklin és magán a használóján is (mellény)

amúgy egy 5 éves lányt nemhiszem hogy elengedsz egy nagyvárosba biciklizni :)

2010. okt. 4. 21:18
 10/18 anonim ***** válasza:

Ja, aztán a biciklisek is elkezdenék felnyomni a súlyosan szabálytalankodó autósokat (Pesten a Váci úton van olyan kereszteződés, ahol lámpaváltásonként le tudnék fotózni egyet-kettőt úgy, hogy a rendszám meg a piros lámpa is látsszon, meg ugye kereszteződésbe beragadót is naponta fotózhatnék, a tömeges parkolási szabálytalanságokról nem is beszélve, de pl. egyszer szívesen elindulnék egy sebességmérő radarral is, hogy ugyan hányan tartják be a sebességkorlátokat a forgalmasabb utakon)... rossz világ lenne :)


Magyarországon az emberek általánosan szabálytalanul közlekednek, legyen az autós, motoros, robogós (rájuk nem tetetnél rendszámot? veszélyesebbek), bringás vagy éppen gyalogos. Bizony, a gyalogos is belesétál a pirosba, meg a zebrától 20 méterre megy át, akkor őt is szereljük fel rendszámtáblával, hogy te nyugiban felnyomhasd?

2010. okt. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!