Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor mi a helyes magatartá...

Ilyenkor mi a helyes magatartás a rèszemről?

Figyelt kérdés
Gyalogoskènt zebrán mentem át egyedül. Balról messzebb volt az autós, jóbbról viszont közelebb. Lassított a jobb oldali, összenèztünk, ès jeleztem kèzzel menjen, de addigra megált. Hirtelen elgondolkoztam az induláson, le is lèptem a zebrára, de inkább visszalèptem, ès mindkèt irányba ismèt jeleztem, hogy menjenek. A bal oldali lassított, èszre vett, nem miatta lèptem vissza. Mit javasolnátok, ilyen helyzetben mi a legjobb, legegyszerűbb megoldás?
2023. febr. 2. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Összezavartad őket az integetéssel. Legjobb, ha nem mondsz le az elsőbbségedről. Vannak, akik a világ minden kincséért sem engednek át, de olyannal is találkozom, hogy ha térdre borulnék, hogy az Istenért, menjen már, akkor sem.
2023. febr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj át a zebrán, és ne integess.
2023. febr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, szép dolog az udvariasság és van, amikor az utakon is helye van, de a zebra pont nem ilyen hely, mert a félreértès még kis sebessègnèl is okozhat súlyos sérülést.
2023. febr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak az elsőbbségadási szabályok, hogy nyilvánvaló legyen mindenki számára, hogy mi a helyzet. Ahogy #3 mondta, szép dolog az előzékenység, de 10-ből 9-szer problémákhoz vezet. Alapból a legjobb, ha mindenki betartja az elsőbbségadás szabályait, de ha netán valaki mégis lemond róla, akkor meg fogadjuk azt el és közlekedjünk aszerint, ne pedig kezdjünk el ping-pongozni, hogy na most akkor ki menjen mégis. Ha neked van elsőbbséged, menj. Ha nincs, ne menj. Ha nincs, de átengedték, akkor használd ki. Ne dobáld ide-oda, mert az rendkívül balesetveszélyes.
2023. febr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem integetsz, hanem vagy átmész, ha mindkettő átenged, vagy nem, ha vmelyik nem.
2023. febr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyenletes sebességgel átmész, integetés nélkül.
2023. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ne integess, ha a mozgásod vagy elhelyezkedésed miatt azt lehet hinni, hogy le akarsz lépni.

Ha én gyalogosként úgy ítélem meg, hogy az autó már viszonylag közel van, és utána meg nem jönnek, akkor átengedem, mert ő nehezebben áll meg, mint én. De ezt nem integetéssel teszem, hanem egyszerűen nem lépek a járda peremére, mert azt általában úgy értelmezik a sofőrök, hogy indulsz. Ehelyett az úttesttől legalább 1 m-re állok meg, ez a többségnek egyértelmű. (Ha mégse, és megáll valaki, hát így járt, de nem fogom átintegetni magam előtt.)

2023. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem integetsz, határozottan lelépsz, és ha már leléptél, akkor, ahogy a szabály is mondja, minél hamarabb átkelsz. Ha extrán jófej akarsz lenni, akkor nem sétálsz, hanem kocogsz picit.
2023. febr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most olvasd vissza és képzeld el fejben mit írtál le, mert én ezt nem tudom elhinni, hogy tényleg ezt csináltad. Gyakorlatilag mentél a zebra felé, közben integettél össze-vissza mint egy bohóc mindenkinek, miközben leléptél és megálltál a zebra elején. Szerinted ez elsőbbségadás volt? Lehetett annak értelmezni?
2023. febr. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Alex Fly ***** válasza:
82%
A helyes magatartás az, ha nem intedetsz és.lépkedsz fel-le az úttest szélén, hanem ha elindultál akkor meg sem állsz az úttest másik oldaláig. "köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti." (KRESZ 21.§ (6))
2023. febr. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!