Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Adott egy MAN TGS 440 kamion...

Zolika200101 kérdése:

Adott egy MAN TGS 440 kamion manuális váltóval felszerelve. Van ezen a váltón egy Power shift gomb. Ennek helyes használatát eltudná valaki olyan magyarázni aki ért is hozzá? Vagy akár videót küldeni hogy megérthessem?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat várok.
2023. jan. 24. 18:46
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Jó rendben van. Köszönöm szépen.
2023. jan. 26. 13:38
 22/35 anonim ***** válasza:
86%

A válasz: arra való, hogy ne kelljen kuplungolni. Miközben váltasz tartsd nyomva a gombot és nem kell a lábaddal a kuplungot benyomni. De viszont megállásnál, és indulásnál kell kuplungolni. A felezőt enélkül is átlökheted, utána csak nyomd meg ezt a comfortshift gombot.


https://www.youtube.com/watch?v=YX1iXOChnLA

2023. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Na végre valaki. Köszönöm istenem aki ide küldte ezt a jó embert. Erre gondoltam. Örök hála
2023. jan. 26. 17:37
 24/35 A kérdező kommentje:
Erről meg annyit kérdeznék hogy igy ha ezt a Comfortshiftet hasznalom, kevesebb az esélye annak hogy kuplungos legyen az autó?
2023. jan. 26. 17:41
 25/35 anonim ***** válasza:

ugyan azt a szerkezetet mukodteti mint te a labaddal, vagyis a kuplung pont ugyan annyira fog kopni, mintha a labaddal valtanal :D Talan meg jobb is a gombbal, mivel kevesbe csusztatja, mint amit mondjuk egy sofor csinalna, de szerintem minimalis a kulonbseg. De a kuplung kopo alkatresz, szoval egyszer ugy is bekrepal, vagy kikopik a valtoban valami :)


[link]


elobb utobb minden kamion ide kot ki felujitas nelkul :D

2023. jan. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Értem. Azért kerdeztem ezt mert azt mondtak ez a Comfortshift akkor jo mikor pl emelkedő van es ott kell éppen visszavaltani vagy felváltani. Mert gyorsba meglehet csinálni. Erről mi a véleményed?
2023. jan. 26. 19:04
 27/35 anonim ***** válasza:
csak rovid ideig vezettem ilyet, szerintem pont ugyan olyan gyors mintha labbal csinalnad. Ez tenyleg inkabb csak a kenyelemre van, dugoban araszolni pl 100x jobb egy ilyennel, vagy varosban.
2023. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a segítséget. En belföldön vagyok sofőr, a bányákat járom billencsessel. Kicsit szar mikor olyan helyen kell menni, ahol kaptató is van, manuállal. Nem a kedvencem ilyenkor a manual. De hát majd megszeretem. Kezdő vagyok még jo lesz egy ideig.
2023. jan. 26. 19:31
 29/35 A kérdező kommentje:
Most csinálják az autót amúgy is mert szétdurrant a váltó. Elvileg én miattam történt mert az intardert 6 os fokozaton használtam mindig. És az befogott vagy mi. Erről vélemény?
2023. jan. 26. 19:32
 30/35 anonim ***** válasza:

erdekes :D en allandoan fek helyett hasznaltam a retardert/intardert szoval maxin, sose volt belole gond, de nemzetkoziben ugye viszonylag uj autokkal jarunk mindig, belfoldon gondolom joval regebbiek, elvileg azoknak se szabadna ettol gondjuk lennie, de nem vagyok szerelo.


Olyat hallottam, hogy pl a Skoda Liaz hengerfejes lett egy ido utan ha retardert hasznalta a sofor, na de az mar osregi gagyi technika :D

2023. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!