Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Aki sokáig automatát vezet,...

Aki sokáig automatát vezet, mennyire felejt el manuálist vezetni?

Figyelt kérdés
2020. jún. 10. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Minél többet vezet olyat, annál inkább. Én két éve vezetek automatát, de napokban mennem kellett sógorom manuálisával. Nem jelentett gondot. Tehát ennyi idő még nem elég hozzá.

Apám 28 éve automatát vezet, ő már nem mer manuálist.

2020. jún. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
87%
Attól is függ, hogy mivel kezdett amikor jogsit kapott és mennyi ideig vezette azt a fajtát... Nem nehéz visszaszokni. Én így vagyok az elektromos- meg a benzines közt.
2020. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szerintem nem felejtik azt el. Pár óra visszaállni.
2020. jún. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Én viszonylag gyakran ülök át automatából kéziváltósba - nem állítom, hogy soha az életben nem kerestem előbbiben a váltókart vagy felejtettem el mondjuk visszaváltani kanyarodáshoz utóbbinál, de alapvetően gond nélkül megy a vezetés gyakori váltótípusváltásnál :) is.
2020. jún. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Semmi problémám nincs átülni automatából manuálisba, powershift-be, VT-be sem.
2020. jún. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem egy ismerősöm 1990-ben kiment Hollandiába, ahol kb 1995-től csak automatát vezetett. Tavaly meglátogatott és a mi autónkat adtuk kölcsön nekik. Tudott váltani, nem felejtette el, csak mondjuk nem volt olyan sima az összes váltása mint valakinek, aki évek óta csak manuálisat használ. Nyilván pár hónap alatt ismét menne ugyanúgy, mint 1995 előtt. Azaz véleményem szerint a legtöbb ember nem "elfelejti", hanem csak picit megkopik a tudás, amit fel lehet hamar frissíteni.
2020. jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 9 év manuális után én tavaly nyáron vettem új autót, automata váltóval (s-tronic), azóta a közelmúltig csak automata váltóval vezettem.


Pár napja úgy hozta a sors, hogy egy rövidebb út erejéig be kellett ülnöm egy manuális váltós autóba. Az első 20 másodpercben furcsa volt a dolog és elég ügyetlen voltam, de utána egyből visszajött az érzés és ment minden simán (még élveztem is a váltogatást :)).


Szóval ha korábban sok tapasztalatod volt, szerintem 1 év alatt nem megy el a gyakorlat, de szerintem 2-3 év alatt sem teljesen. Évente egyszer célszerű lehet vezetni manuális váltós autót hogy megmaradjon a gyakorlat, de az ember könnyen visszarázódik.

2020. jún. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!