Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy kell jelezni valakinek...

Hogy kell jelezni valakinek ha túl közel jön hozzám hátulról?

Figyelt kérdés

2 éve van jogsim de most először megyek autópályán és elég sokat napi 100 km-et az M1-esen. GPS szerint 130-al közlekedem, ennyivel előzöm a kamionokat. Az m1esen pedig rengeteg a kamion. Amikor tudok azonnal visszasorolok a kamionsor után és mielőtt előzném őket a gyorsabbak elengedem. Mikor előzök rögtön feltűnik egy gyorsabb kocsi, aki villogtat (ami nem nagyon izgat) de 1-2 méterre jön mögöttem amit nagyon balesetveszélyesnek érzek. Bármelyik pillanatban belémrongyolhat még úgy is hogy nem fékezek hanem kicsit véletlenül jobban megnyomja a gázt.

Próbáltam mindent (ködlámpa, lassan lassítás) de semmi sem segít.


2022. nov. 24. 13:50
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
91%
#31 Na, végre valaki, aki egyetért.
2022. nov. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
69%
Őszintén sajnálom, h ez hivatalosan nem bűncselekmény.
2022. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
0%
#32 A bűncselekmény erős lenne, de én is nagyon sajnálom, hogy egy kvázi bizonyíthatatlan szabálysértés. Ahogy #30 írta, 20 másodpercet spórol a hülyéje, mert pont annyi lenne kisorolni, aztán meg vissza, de nem, neki bérlete van a belsőbe.
2022. nov. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
93%
30-as vagyok, nem lenne erős a bűncselekmény. Amikor a lábcédulát rakják rád meg a másikra amiatt a 20 mp miatt, vagy jobb esetben az agyvizedet engedik csak le egy jó kis lélegezetetőgép társaságában, az sokkal erősebb. Elég erős feküdni befosva katéterrel a farkadban hónapokig, úgy, hogy közben ömlik a gennyes véres csula a szádból meg a torkodban ragadt tubusból. 20mp miatt. Mert mindenki annyira marha fontos ember, megkülönböztető jelzés van az autótokon, sietni kell haza megy a Tények meg a Barátok közt ismétlése.
2022. nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
50%
Jó, de hát látod hogy itt mindenki fél attól, hogy belerohannal hátulról és az általad leírt rémképek történnek velük, de tenni semmit nem tesznek gyorsítással vagy kisorolással azért, hogy növeljék azt a kis követési távot. És persze most nem a 30-50 centiről beszélek ami a hátul jövőtől kimeríti a veszélyeztetés fogalmát, de sokan azért tartanak a 2 másodperc helyett 1 másodperc távot, hogy kisorolás után ezek a merev, leckéztető vezetők minél hamarabb vissza tudjanak sorolni a belsőbe. De nem. Fix 130, a külső sáv nem létezik, alkalmazkodóképesség nulla, csak a hiszti megy. Valaki mindig hibás, ők mindig tökéletesek, csak azt felejtik el, hogy egy közlekedési szituációban nem egy résztvevő van és mindenkinek van felelőssége a veszélyek elhárításában.
2022. nov. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb felelőssége annak van, aki az idegbeteg majmot engedi vezetni. Kikellene szedni őket a forgalomból, ők nem tudnak alkalmazkodni. Aki jó sofőr, az nyugodt, partner mindenben, segíti a másikat nem ijesztgeti. Én értem mit mondasz, de akkor sem helyes és semmit nem old meg. Hogy aki nagyjából szabályos az meneküljön úgymond. Most ez olyan mint amikor a miniszoknyás nőt hibáztatják azért mert megerőszakolták. Nem lehet megoldás az, hogy szabálytalanságra kényszerítjük a másikat. Pont az zajlik a közlekedésben amit te írsz. Semmi jóra nem vezet. Nem vagyok egy közlekedési szakértő, de túl sok évet tudtam már le a baleseti sebészeten ahhoz, hogy tudjam, melyik csoport az aki a legbrutálisabb balesetet okozza. A nagyképű, megfélemlítő személyek. Semmi baj a gyorshajtással egy bizonyos szintig. Vannak akik tudják kezelni a sebességet, a kocsijukat, de mindemellett türelmesek, empatikusak. Tőlük nem kell félni. De a nagyképű villogtatós hülyegyerek sz@rik a legbüdösebbet a kórházi ágyban fekve.
2022. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
50%

#36 Nem, nagyon nem olyan. Mi számít ijesztgetésnek? Engem nem érdekel, hogy milyen közel vannak hozzám, egyrészt már jó régóta látom a tükörben, ha valaki utol fog érni, és előre pásztázom a lehetőséget, mikor tudok biztonságosan kisorolni. Pont, ahogy előre látom, kinek áll szándékában előttem kisorolni, és előre mérlegelek, hogy visszavegyek-e a gázból és beengedjem, vagy olyan közel van, hogy jobb egy picit gyorsítani és kisorol majd mögém.


Az nem szabálytalanságra kényszerítés, hogy ki kell sorolni. Igazából én azt nem értem, hogy van az, hogy az ezen panaszkodók akkor veszik észre a gyorsabbat, amikor szó szerint a fenekükben van - nem, szerintem sem oké annyira megközelíteni, de érdekes, velem ilyen nem szokott előfordulni, kivéve, ha valaki nagyon őrült módon egy tömött pályán cikázik összevissza. Na, az tényleg veszélyes, ezek szoktak villogni meg belsőben balra indexelni, az ilyeneket meg meg kell tanulni higgadtan kezelni (azaz nem foglalkozni velük, csak amint lehetséges, kisorolni).

2022. nov. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
Feleslegeges ezen vitatkozni. Villogtatni, büntetőfékezni, ezek mind veszélyesek, ezek nem valóak az autóba, mert balesetet okoznak. Ezeket kikell szedni a közlekedők közül. Ennyi.
2022. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
73%
#38 Bizony. De azt is, aki bevallottan élvezi, hogy felidegesít másokat az autópályán, mert az sem mentálisan egészséges.
2022. nov. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Ebben egyetértek.
2022. nov. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!