Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy kell jelezni valakinek...

Hogy kell jelezni valakinek ha túl közel jön hozzám hátulról?

Figyelt kérdés

2 éve van jogsim de most először megyek autópályán és elég sokat napi 100 km-et az M1-esen. GPS szerint 130-al közlekedem, ennyivel előzöm a kamionokat. Az m1esen pedig rengeteg a kamion. Amikor tudok azonnal visszasorolok a kamionsor után és mielőtt előzném őket a gyorsabbak elengedem. Mikor előzök rögtön feltűnik egy gyorsabb kocsi, aki villogtat (ami nem nagyon izgat) de 1-2 méterre jön mögöttem amit nagyon balesetveszélyesnek érzek. Bármelyik pillanatban belémrongyolhat még úgy is hogy nem fékezek hanem kicsit véletlenül jobban megnyomja a gázt.

Próbáltam mindent (ködlámpa, lassan lassítás) de semmi sem segít.


2022. nov. 24. 13:50
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
82%

#20: hazudsz.

#19-nek van igaza.

2022. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
27%
#21 Nem hazudok, csak tudok a forgalomhoz igazodva rugalmasan közlekedni, nem csőlátó módon követni egy leírt szabály általam értelmezett változatát, hogy aztán lehülyézzek mindenkit, aki nem olyan, mint én. Mert ugye közúton tudtommal a veszélyhelyzetek elkerülése, a személy- és vagyonbiztonság védelme az elsőrendű szempont, nem az, hogy bárkinek igaza legyen, és lehülyézze/bírálja a közlekedés többi résztvevőjét. De nekem mindegy, nem belém jönnek majd hátulról és nem én fogok másokba belefutni, csakhogy biztosítónál/bíróságon bizonygathassam, hogy bizony mindenki hülye, csak én vagyok helikopter. Akármit gondoltok és akármennyire "szabályosak" vagytok, a merev közlekedés soha nem kívánatos: sem a mereven igazam van, mert én "szabályos vagyok" hozzáállás, sem az, ha valaki mereven megy a saját 160-as tempójában és elvárja, hogy mindenki söprődjön félre előtte. Az menjen 180-nal, aki sebességéhez mérten ELÉG TÁVOLRÓL látja, hogy bizony van egy lassabb a belső sávban és mire odaér, már fel tudja venni az előtte levő tempóját, hogy ne tolja le az útról és ne okozzon dynomen helyzetet. De belső sávba is az soroljon be, aki nem látja a tükörben, hogy mire elvégzi a manővert, nyolcan lesznek a fenekében, és ha már ott van, menjen. Nem értem, mi azon az olyan nehéz, hogy ha három kamiont akarsz sorban előzni, akkor nem görcsösen 130-cal mész, hanem rálépsz a gázra, hogy minél hamarabb túllegyél rajta és kisorolhass - már csak az esetleges széllökések, vagy a tartósan egymás mellett haladásban rejlő potenciális veszélyhelyzetek is ezt indokolják. És bár sok embernek nem esik le, de jogalkotói szándék szerint pont ezért nem büntetnek 150-es tempóig autópályán: hogy 130-cal menjél, de ha előznöd kell, akkor ne a sebességmérőt figyeld, hanem legyél túl rajta minél hamarabb büntetlenül. Ismétlem: rugalmasság.
2022. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
87%
#22: hazudsz
2022. nov. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
92%
De legalább a szókincsed megvan, milyen szépen kifejtetted az ellenérveid. :) :) :)
2022. nov. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
96%

1. 130-nál gyorsabban haladni tilos

2. Kis követési távolságot tartani tilos

3. Jobbra tartani kötelező.

4. A belső sávot folyamatos előzésre használni lehet.


Kinek is van akkor igaza?

2022. nov. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
0%

#26

1. Igaz, de nem az én dolgom eldönteni, hogy rajtam kívül bárki más mennyivel megy. Nem vagyok rendőr.

2. Igaz, és sajnálatosan mégis megtörténik, de ha a mögöttem lévő hülye (remélem, észrevetted, hogy következetesen baromnak meg tuskónak titulálom a belső sávban bunkózó gyorshajtókat, nem a pártjukon állok) nem képes rá, pont nem érdekel, hogy 130 helyett 140-nel megyek, amit még nem büntetnek, ha ezzel biztosíthatok egy nagyobb követési távolságot. Mert ugye inkább a rugalmasság, mint egy baleset.

3. Igen, ezt nem tudjátok felfogni.

4. Igen, csak mi számít folyamatos előzésnek? Ha egyik előzött után még két perc elérned a következőt, én azt nem nagyon hívnám folyamatosnak. Vagy taposs oda neki, hogy valóban folyamatos legyen és ne legyen értelme közben kisorolni, vagy olvasd el a saját 3. pontodat és tartsál jobbra.

2022. nov. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
18%
Itt mindenki hülye csak én nem.
2022. nov. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
28%

"Igaz, de nem az én dolgom eldönteni, hogy rajtam kívül bárki más mennyivel megy. Nem vagyok rendőr."


"Nem értem, mi azon az olyan nehéz, hogy ha három kamiont akarsz sorban előzni, akkor nem görcsösen 130-cal mész, hanem rálépsz a gázra, hogy minél hamarabb túllegyél rajta és kisorolhass - már csak az esetleges széllökések, vagy a tartósan egymás mellett haladásban rejlő potenciális veszélyhelyzetek is ezt indokolják. És bár sok embernek nem esik le, de jogalkotói szándék szerint pont ezért nem büntetnek 150-es tempóig autópályán: hogy 130-cal menjél, de ha előznöd kell, akkor ne a sebességmérőt figyeld, hanem legyél túl rajta minél hamarabb büntetlenül. Ismétlem: rugalmasság."

2022. nov. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
24%
#29 Esetleg valami önálló mondanivaló? Vagy ennyire nem megy a szövegértés? Ha én megyek 130-cal, és mögöttem jönnek gyorsabban, kisorolok, nem azon filozofálok, hogy "a hülye köcsög gyorshajtó, na majd most megleckéztetem, csak azért sem tartok jobbra". Ezzel párhuzamosan amikor kamionsort előzök, pont nem azt figyelem, hogy nehogy átlépjem a 130-as korlátot. Ennyire nem megy két különböző szituáció értelmezése?
2022. nov. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
96%
A baj nem azzal van, hogy van aki gyorsabban megy, vagy van aki lassabban. Hanem, hogy ikyen sok idegbeteg barom vezet, hogy 30mp előnyért komolyan bátran kinyírnák az embert. Gyerekek minden nap van vagy 100 baleset. Minden erről szól a hírekben, a facebookon, mindenhol. Vezetek 5 éve minden na0, soha nem láttam ennyi elmeháborodott embert. Lassan ott tartok, hogy egy üveg Frontinnal indulok el, persze nem magamnak viszem, hanem ha esetleg valaki idegösszeomlást kapna azért mert 20mp hátrányba kerül, lenyomhassam a torkán az üveggel. Hát komolyan mi van? Siettek haza a Tényekre? Vagy bevagytok pánikolva vagy mi a bánat van az emberekkel b@sszus,hogy egymásba mennek, szembe mennek, egymásba mennek, összenyomnak, összetolnak. Hol a rákba van a rendőrség olyankor amikor kell? Nem a beláthatatlan kereszteződéseket kell figyelni, ahol az ember lánya/fia nem pont a STOP vonalában áll meg,(persze nagyon balesetveszélyes, pláne annak aki 20 éve vezet arra és pontosan tudja, hogy hol álljon meg, hogy valamit lásson is). Hanem az agresszív vad drogos állatokat figyelni.
2022. nov. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!