Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy kell jelezni valakinek...

Hogy kell jelezni valakinek ha túl közel jön hozzám hátulról?

Figyelt kérdés

2 éve van jogsim de most először megyek autópályán és elég sokat napi 100 km-et az M1-esen. GPS szerint 130-al közlekedem, ennyivel előzöm a kamionokat. Az m1esen pedig rengeteg a kamion. Amikor tudok azonnal visszasorolok a kamionsor után és mielőtt előzném őket a gyorsabbak elengedem. Mikor előzök rögtön feltűnik egy gyorsabb kocsi, aki villogtat (ami nem nagyon izgat) de 1-2 méterre jön mögöttem amit nagyon balesetveszélyesnek érzek. Bármelyik pillanatban belémrongyolhat még úgy is hogy nem fékezek hanem kicsit véletlenül jobban megnyomja a gázt.

Próbáltam mindent (ködlámpa, lassan lassítás) de semmi sem segít.


2022. nov. 24. 13:50
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell jelezni sehogyan se, te jobb ha előre nézel.
2022. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudsz mit csinálni. Amint biztonságosnak érzed, kisorolsz. (Elég nagy távolság esetén, amit a kamionosoknak tartani kéne és a nemrománok tartják is, ez azt is jelentheti szituációtól függően, hogy két kamion közé.) Én megrögzötten jobbra tartok motorral is, de ha valaki balra mer indexelni mögöttem a belsőben, vagy villogni, akkor kicsit rugalmasabban értelmezem a kamionsor fogalmát. Nekem ne bunkózzom, én jobbratartás szerint el fogom engedni, amint tudom, ő meg tanuljon meg a forgalom ritmusához igazodni, ha úgy hozza a szükség, ne villogjon se fényszóróval, se indexszel a bunkója. Pont az ilyen villogó emberkék tartják sorozatos előzésnek azt fordított esetben, amikor 8 perc különbség van két külső sávban közlekedő jármű között, de ő azért a belsőben marad csakazértis, esetleg két sáv közé a terelővonalra húzódik (mondjuk ha erre képes, kisorolni sem lenne nehezebb) meg cikázik összevissza, hogy majd én mellette 1 méteren elférek. Idióta barmok ezek.
2022. nov. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
95%
#9 Cáfolnám, Hegyeshalom után a román picit megregulázza magát, mert ott nagyobb valószínűséggel húzza ki a sorból a rendőr kisebb dolgokért, mint amiket nálunk művelnek, cserébe ott a sok hülye osztrák, akik 2x3 sávos autópályán képesek libasorban a középsőben menni, amikor üres a külső. Nemhiába van az, hogy amíg nálunk felváltva szerepel a LED-es figyelmeztető oszlopokon, hogy követési távolság meg jobbratartás, Ausztriát átszelve szinte csak jobbratartásos figyelmeztetést látsz. Minden népnek megvan a maga baja, nem kell azt képzelni, hogy ez magyar probléma. Szlovéniában meg Szerbiában is koppra sebességgel megy a magyar, mert minket előszeretettel büntetnek és mert nem tudjuk a konkrét rendszert meg a kamerák helyét, de a helyiek, az osztrákok, a németek meg a svájciak ott is pont úgy nyomják, mintha a német pályán lennének. Egyébként nekem is három románnal, két osztrákkal és egy némettel van hülye találkozásom magyar autópályán, mire jön egy magyar rendszámos, aki hasonló mentalitással viselkedik. Persze ez függ attól is, hogy merre közlekedik az ember, de nem mondanám ránk jellemző dolognak.
2022. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
95%

13-ra:

Még országon belül, sőt egy területen belül is vannak különbségek. Én nem autópályán, hanem 2x2 sávos gyorsforgalmi úton szoktam időnként járni, de az utak kialakítása és a közlekedési viszonyok hasonlóak az autópályához.

M85-ön és M86-on ég és föld a különbség. Előbbi tele van Sopron felé menő vagy onnan jövő magyar és osztrák rendszámú, idegbajos, türelmetlen ámokfutóval. Csornánál letérek az M86-ra dél felé és onnantól megnyugszik a forgalom. Ott is vannak, akik kisebb-nagyobb mértékben túllépik a seb.korlátozást (ami 110 km/h, teherautóknak 70 km/h, hiszen autóút), de nincsenek azok az idegbajos ámokfutók (semmilyen országbeli rendszámmal), mint az M85-ön.

Hogy ez miért így van, azt én sem tudom.

2022. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
95%
#14 Nagyon igaz. Legtöbbet az M4-en, 4-esen járok, ott is elképesztő a különbség, van egy rövid 2x2 sávos 110-es szakasz az M4 után, valamiért ott nem működik a jobbratartás, de csak Budapest FELŐL nem, a másik irányba igen. M4-en többnyire nincs gondom. M7 Székesfehérvárig olyan tömött és idegbeteg, hogy a Balatonra Fehérvárig a sima 7-esen megyek, és csak utána hajtok fel az autópályára. Röhögni is szoktam, hogy "totyog a sor", menő motoros elhúz két autósor között (én kizárólag álló sorok között vagyok hajlandó evickélni, ha piros-sárgát látok városban, inkább megállok egy autó mögött), aztán 10 perc múlva megint találkozunk. Sok értelme nincs, csak veszélyes.
2022. nov. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
29%

Ha autópálya akkor szimplán csak nem kell vele foglalkozni.


Koncentrálj arra, hogy biztonságosan megelőzd a kamionsort majd amint tudsz már térsz is le a külsőbe.


Ha országúton van ilyen akkor a folyamatos motorfék lehet a legjobb megoldás. Előbb-utóbb megelőz majd úgyis.

2022. nov. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
29%
Gondolom nincs sok rutinod még. Eleinte engem is idegesített. Minél többet vezetsz, annál jobban kezeled ezeket a szitukat is majd, de a rutin hozza magávam azt, hogy kevesebb ilyen fog előfordulni mert Te is jobban átlátod mikor mennyivel, melyik sávba menj.
2022. nov. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk első körben ne provokáld őket, lassítással meg karácsonyfa szintű villogással, második körben pedig gyakorold a távolság jó felmérését
2022. nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
77%

Sokan félreértelmezik itt a jobbratartást:

Annyit tesz, hogy ha a tőlem jobbra lévő sáv üres, akkor sebességtől független ki kell mennem.


De azt nem jelenti, hogy ha a szélsőben kamionok vonatoznak 90-el én a belsőben 130-al (vagy bármennyivel is) haladok és utolér valaki gyorsabban, akkor ki kell mennem két kamion közé.

Majd ha elfogynak a szélső sávból és lesz annyit hely, hogy nem kell radikálisan csökkentenem a sebességem ahhoz, hogy kimenjek, akkor elengedem.

2022. nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
34%
#19 Te érted félre. Ha két kamion között van annyi hely, hogy te BIZTONSÁGOSAN ki tudj sorolni, hogy elengedj valakit, aki jóval gyorsabban jön mögötted, akkor KI KELL SOROLNOD. Nagyon rugalmasan értelmezitek a "sorozatos előzés" fogalmát, mert az esetek 90%-ban nem sorozatos előzés, amit annak hisztek. Ha egy pillanatra is felmerül a kérdés, hogy "kint kéne-e lennem", már rég kint kéne lenni. Ha soha nem merül fel ez a kérdés, akkor még nagyobb bajok vannak. És nem mérlegeled, hogy a mögötted levő mennyire hajt gyorsan, nem vagy rendőr, semmi közöd hozzá. Viszont azt mérlegelheted, hogy ha nagyon a s*ggedben van, talán számodra is biztonságosabb két kamion közé kihúzódni és elengedni a hülyét, mint erkölcscsőszködve meg szabályokat félreértve felidegesíteni egy tuskót.
2022. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!