Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy kell jelezni valakinek...

Hogy kell jelezni valakinek ha túl közel jön hozzám hátulról?

Figyelt kérdés

2 éve van jogsim de most először megyek autópályán és elég sokat napi 100 km-et az M1-esen. GPS szerint 130-al közlekedem, ennyivel előzöm a kamionokat. Az m1esen pedig rengeteg a kamion. Amikor tudok azonnal visszasorolok a kamionsor után és mielőtt előzném őket a gyorsabbak elengedem. Mikor előzök rögtön feltűnik egy gyorsabb kocsi, aki villogtat (ami nem nagyon izgat) de 1-2 méterre jön mögöttem amit nagyon balesetveszélyesnek érzek. Bármelyik pillanatban belémrongyolhat még úgy is hogy nem fékezek hanem kicsit véletlenül jobban megnyomja a gázt.

Próbáltam mindent (ködlámpa, lassan lassítás) de semmi sem segít.


2022. nov. 24. 13:50
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
12%

Semmit nem tudsz tenni barmok ellen. Én folyamatosan balra indexelek, jelezve, hogy előzésben vagyok. De ehhez nem kell hogy toljanak.

Ha azzal foglalkozol, hogy szorosan jön mögötted, akkor a figyelmedet ez köti le, és könnyebben lesz baleset.


Más!

Sem ő, sem te nem önkéntes rendőrködhettek. Ha 130 a maximum, és azon haladsz, mondhatod, hogy nem indokolatlanul akadályozod őt a 180-es vágányban, nem tarthatod fel. Ő meg nem tolhat akkor sem ha csak 70-nel mész belsőben.


Más!

Lehet, tévesen ítélted meg a helyzetet. Kevés gyakorlattal nem meglepő, sokéves rutinnal is előfordul.

Satuznia nem kellett, meg kormányt elrántania sem, de neked meg meg kellene várnod, hogy elmenjen, és csak utána behúzódni.


Egyet tudsz tenni, ha már így alakult, minél előbb elkotródni az útjából. Lehet, „beragadsz” a kamionok közé, de ha biztonságosan ki tudsz menni, akkor tedd meg. Inkább előtted legyen, mint mögötted.

2022. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

"Lehet, „beragadsz” a kamionok közé"


Be is szoktam, de ezt is abbahagyom mert nincs értelme, mert nem engednek vissza aztán 5 percig zötykölődök 90el

2022. nov. 24. 14:01
 3/46 anonim ***** válasza:
13%
Melyik a jobb? 5-10-20 perc zötykölődés, vagy ötvenezer évig feküdni egy dobozban?
2022. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
93%
Hülyék ellen fegyvertelen vagy. Esetleg moshatsz szélvédőt.
2022. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
74%

Ha igazán hasznos tanácsot akarsz, akkor a legjobb lehúzódni mihamarabb az ilyenek elől.


Nekem persze ez nem megy, mert idealista vagyok és szeretném megmutatni az ilyennek, hogy helytelen, amit csinál , csak ugye akármit teszek, az a fenti receptnél rosszabb, ráadásul mindig van utánpótlás.


Szóval lassíthatsz, amíg biztonságos lesz a követési távolság , csak ugye akkor mehetsz vissza a kamion mögé amit épp előztél volna.


Fèklámpàt villanthatsz, ködlámpát kapcsolhatsz, indexelhetsz, szélvédőt moshatsz, mutogathatsz, minddel azt kockáztatod, hogy feldühödik és megijeszt, vészfèkez előtted, kiszáll , rugdos, megver. Közben beléd rongyol egy kamion . Nem túl jó kilátások .


De! Egy dolgot tehetsz: kamerát veszel és feljelented az illetőt. Én lusta vagyok ehhez, viszont baromi hálás annak, aki megteszi.

2022. nov. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
79%

"Mikor előzök rögtön feltűnik egy gyorsabb kocsi"


Ha rögtön feltűnik, akkor az előzés megkezdése előtt te se nagyon nézed, hogy a belső sáv üres-e ill. általában mi van mögötted. Akkor előzz, ha a belső sáv üres, mögötted pedig nincs olyan jármű, amelyik nemrég ért utol (vagyis gyorsabban szeretne menni nálad).

Ezzel együtt nyilván szabálytalan, aki 130-cal menő autó mögött türelmetlenkedik. De a konfliktust nem érdemes élezni, mert az ilyeneknek csak addig sürgős, amíg eléd nem kerülhetnek. Utána lehet, hogy le akar szorítani vagy büntetőfékezni akar. Gondolom nem kell részletezni, hogy autópályán, nagy sebességnél ez milyen veszélyes.

2022. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
1%
Büntetőfékezéssel.
2022. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
93%
7. Tehát szerinted szándékos bűncselekmény elkövetése a megoldás erre, amely esetleg tömegszerencsétlenséghez is vezethet? sok ilyen ötleted van még?
2022. nov. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
86%
Ne foglakozz velük, ez a legjobb módszer szerintem. El kell fogadnod, hogy ilyen országban élsz ahol ilyen a vezetési morál. Hegyeshalom után például már mindenki normálisan viselkedik, még az is aki az itthoni utakon letol téged az utról.
2022. nov. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
75%
Vagy leszarod, vagy elveszed a gázt, motorfekkel lelassulsz 90-re naaaaagyon lassan, majd naaaagyon óvatosan besorolsz két kamion közé
2022. nov. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!