Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tehát akkor lakott területen...

Tehát akkor lakott területen belül is mehetek 90km/h-val?

Figyelt kérdés

[link]


Ha kifelé érvényes, hogy tábla szerint kell menni amíg másik távla/kereszteződés nem oldja fel, akkor gondolom befelé is (irónia). Tehát ha a falu előtt kint van egy 70-es távla, nyugodtan végig mehetek 70-el 😄Vagy ezt most mégis hogy gondolják? Kifelé érvényes, befele nem?


2022. nov. 17. 14:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%
A lakott terület kezdeze sem old fel semmit, de onnantól 50 km/h óra érvényes.
2022. nov. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

De elolvastuk. Nem tudom, milyen pénzbeszedésről beszélsz!

A közlekedési táblák több csoportba sorolhatók.

Az egyik ilyen TILTÓ táblák. A sebességkorlátozó tábla TILTÓ tábla.

A másik csoport a TÁJÉKOZTATÁST ADÓ tábla. A lakott terület kezdete és a lakott terület vége tábla tájékoztató.

A tiltás szerintem komolyabb dolog, mint a tájékoztatás.

Az egyik azt mondja, tilos hatvannál gyorsabban menni. A másik csak közli veled, hogy most hagyod el Búcsúszentlászlót.

De akkor miért kell lassítani a lakott terület kezdeténél?

Mert jogszabály írja elő, hogy más rendelkezés hiányában ötvennek mehetsz.

Nem annyira bonyolult.

2022. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Na most aki a 12.-re pirosat nyomot, magyarázza már el, miért tette (73%)!

Teljesen logikus, megokolt felelet.

A tiltást nem oldja fel a tájékoztatás. De nyugodtan írd le, mert én nem értem.

2022. nov. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam le. Tehát a lakott terület kezdete korlátoz, de a lakott zerület vége nem old fel. Ezt oké eddig is értettem, az e-mögött bújó szándékot nem értem ami a cikkben van.
2022. nov. 17. 17:54
 15/21 anonim ***** válasza:
96%
A lakott terület tábla nem 50-es korlátozó tábla, ahogy a lakott terület vége tábla sem egy feloldás. A lakott terület (/vége) táblák csak meghatározzák a lakott területet, az meg már másik KRESZ szabály, hogy lakott területen 50 a limit. Tehát se be, se ki nincs a tábláknak a sebességhez közvetlen közük, csak jelzik, hogy melyik KRESZ szabály érvényes. Lakott területen kívül autóval-motorral 90, kivéve, ha más tábla ezt felülírja akármelyik irányba. Természetesen a lakott terület vége nem old fel semmit, csak annyit mond, hogy ha nem lenne egyéb korlátozás, 90 lenne onnastól a limit. Szerintem elég fura a cikk címe és megfogalmazása, ugyanis bár nem nagyon találkoztam én személyesen ilyen hellyel, nekem egyértelmű volt a helyzet, körbekérdeztem délután több ismerősöm között, állítólag egyikük sem látta a cikket (csak én foglalkozok ilyen témájú olvasmányokkal), és egyikük sem gondolta, hogy lehetne 90-nel menni ilyen esetben.
2022. nov. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%
#5 Sőt, egyre több olyan falu van, ahol a lakott terület kezdete tábla alá rakják ki a 30-as táblát. Ezt sem tudja sajnos sok ember, hogy az azt jelenti, hogy az egyenrangú azzal, mintha kiraknának egy 30-as zóna táblát, és minden lakott terület végéhez odaraknák a zóna vége táblát, tehát az egész településre érvényes mindennemű egyéb figyelmeztetés nélkül.
2022. nov. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
80%
Ha két szabály üti egymást, akkor mindig a szigorúbb az érvényes. Ez így van a kreszben is, úgy, mint a munkavédelmi szabályoknál.
2022. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A linken a cikk bejön, de a kép nem.
2022. nov. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
62%

Ez szimpla erősorrend, rendőr-lámpa-tábla-felfestés-szabály. A lakott területen belüli 50 és kívüli 90 az szabály, a legalján van. #9 Ha van egy 70-es tábla, és kereszteződés nélküli egyenes úton érkezel lakott területre, az bezony érvényes 70-es az első kereszteződésig, csak nem nagyon fogsz ilyennel találkozni. Kirakják korábban a feloldót, azaz mehetnél 90-nel, csak amikor mehetnél 90-nel, már ott a lakott terület, és a tábla által nem módosított 90 a szabály miatt 50 lesz.

Tehát igen, ha van egy 70-es tábla és nincs feloldás, akkor a település első kereszteződéséig mehetsz 70-nel.

2022. nov. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
42%
Aki #19-et lepontozta, akár meg is indokolhatná, miért nem ért egyet, miután átolvasta a KRESZ-t.
2022. nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!