Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Erre rálehet húzni, hogy...

Erre rálehet húzni, hogy "gyalogos csalogatás"?

Figyelt kérdés

Zebárhoz közelítve nekem balra állt a gyalogos, megálltam.

Szemből jött egy autó, úgy tűnt mintha lassítana, a gyalogos is lelépett, de mint kiderült a nekem szemből érkező autós "nem látta" a gyalogost, csak minimálisan lassított a gyalogátkelő hely végett.

Az utolsó pillanatban fékezett, de nem tudott már megállni, szerencsére a gyalogos megtorpant, és csak a tükör ütötte meg, nem lett baja.

Van fedélzeti kamerám, de pont nem látszik semmi lényeges.

Mutattam az egyik ismerősömnek, és azt mondja nekem, hogy hát igen ez van ha csalogatom a gyalogost.

Kérdezem, hogy ki? Hát hogy én.


Lehet én tudom rosszul, de szerintem én csak a KRESZnek megfelelően cselekedtem, még csak nem is villantottam, nem is intettem a gyalogosnak, egyértelmű volt, hogy átakar kelni.

Nyilván isten hírével elmehettem volna előtte anélkül, hogy átengedem, és nem is veszélyeztettem volna mert a túloldalon állt, de teljesen világos volt, hogy mit akar, velem felvette a szemkontaktust is.

Elnézett a másik irányba is egy pillaantra, de ahogy írtam, én is biztos voltam benne, hogy a másik autós is meg fog állni, teljesen úgy tűnt.

Ő csalogatta a gyalogost maximum, de szerintem én nem.



2022. nov. 14. 22:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. nov. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Beviz Elek ***** válasza:

#3

Te voltál ott vagy én?

2022. nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez rlsőbbsèg megnem adás. Csalogatás mikor neked van elsőbsèged, megálsz, ès intesz neki, hogy jöhet.
2022. nov. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13 Nem, ez nem csalogatás, hanem az elsőbbségről való lemondás. Csalogatás az, ha bőszen integetsz, a gyalogos csőlátó módon megy, a szembesávban pedig elcsapják, mert úgy mondtál le az elsőbbségedről, hogy jobb lett volna nem megtenni.
2022. nov. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Règ volt a forgalmi vizsgám, nekem ezt oda húzta a strigulát, a vizsgabiztos, nem mondom, hogy egyetèrtettem, inkább elfogadtam. Talán a legjobb fogalom az lehet, hogy az adott szituációban baleset veszèlyes e? Ha igen akkor csalogatás, ha nem, akkor pedig lemondás....
2022. nov. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#15 Így. Forgalmi vizsgán simán húzogatnak vonalakat ilyenre, főleg, mert a vizsgabiztos nem látja és nem is feltételezheti, hogy te szemkontaktust teremtettél stb. B jogsimat hibavonal nélkül abszolváltam 11 éve, most az A kategóriánál meg is mondta a vizsgabiztos a "későn indexelős" hibavonalra, hogy ha korábban indexelek két helyen, akkor meg megtévesztő lett volna, de hát olyan nincs hogy ne húzzon be vonalat, ne bízzam el magam.
2022. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

"Nyilván semennyire, ezt hívják lendületes közlekedésnek."


Ezt leginkább csak agyatlan közlekedésnek nevezik, bár a magukat lendületesnek titulálók nagy része is simán csak ész nélkül megy előre.


Szerintem a gyalogos átkelőt sokkal helytállóbb a vasúti átkelőhöz hasonlítani.


Érdekes módon utóbbi esetében az erősebb kutya elvén megállnak az autósok. De ha látod, hogy a szembe forgalom halál nyugalommal közlekedik a piros jelzés ellenére, neked attól még nem kell átmenned.

2022. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 Ja, vasúti átkelőnél aztán megállnak az autósok. :D :D :D
2022. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!