Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Erre rálehet húzni, hogy...

Erre rálehet húzni, hogy "gyalogos csalogatás"?

Figyelt kérdés

Zebárhoz közelítve nekem balra állt a gyalogos, megálltam.

Szemből jött egy autó, úgy tűnt mintha lassítana, a gyalogos is lelépett, de mint kiderült a nekem szemből érkező autós "nem látta" a gyalogost, csak minimálisan lassított a gyalogátkelő hely végett.

Az utolsó pillanatban fékezett, de nem tudott már megállni, szerencsére a gyalogos megtorpant, és csak a tükör ütötte meg, nem lett baja.

Van fedélzeti kamerám, de pont nem látszik semmi lényeges.

Mutattam az egyik ismerősömnek, és azt mondja nekem, hogy hát igen ez van ha csalogatom a gyalogost.

Kérdezem, hogy ki? Hát hogy én.


Lehet én tudom rosszul, de szerintem én csak a KRESZnek megfelelően cselekedtem, még csak nem is villantottam, nem is intettem a gyalogosnak, egyértelmű volt, hogy átakar kelni.

Nyilván isten hírével elmehettem volna előtte anélkül, hogy átengedem, és nem is veszélyeztettem volna mert a túloldalon állt, de teljesen világos volt, hogy mit akar, velem felvette a szemkontaktust is.

Elnézett a másik irányba is egy pillaantra, de ahogy írtam, én is biztos voltam benne, hogy a másik autós is meg fog állni, teljesen úgy tűnt.

Ő csalogatta a gyalogost maximum, de szerintem én nem.



2022. nov. 14. 22:11
1 2
 1/18 Beviz Elek ***** válasza:
31%
Amikor csináltam a B kategóriát egy vidéki kisvárosban 2009-ben akkor nekem ugyanígy egy gyalogos várt balról és én ugyanígy megálltam ahogy te tetted, a szemből érkezők viszont nem álltak meg. 2-3 autó elment és a vizsgáztató megkérdezte hogy meddig akarunk még várni, majd kaptam érte egy hibapontot.
2022. nov. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Az nem gyalogoscsalogatás, hogy a MÁSIK közlekedő b-szik megadni a gyalogosnak járó elsőbbséget.


Nyilván a sok türelmetlen sietős aki a saját anyját is elgázolná pár másodpercért úgyis megmondja majd, hogy te csak ne csalogassad a gyalogost, hát neki amúgy is csak akkor szabad lelépni ha megbizonyosodott róla hogy megállok, azt meg úgysem fogok mert elsőbbsége annak van akinek megadják tehát neki nincs.

2022. nov. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
#1 Szép mese, kár hogy nem igaz. Nem mellesleg ha nem adsz a gyalogosnak elsőbbséget az azonnali bukást jelent.
2022. nov. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
A másik autós vagy nem figyelt a gyalogátkelőhelyen várakozó gyalogosra, vagy nem akarta átengedni. Ő volt a hibás, nem te.
2022. nov. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
Azt hiszem ezt a Kreszprofesszort láttam a múltkor a youtube-on oktatni, már átkelésben volt a gyalog balról amikor simán áthajtottak a zebrán, és ez a prof arra hivatkozott, hogy persze, elsőbbsége volt a gyalognak, meg is kapta, mivel az átkelésben nem zavarták meg. Nem volt kedvem utánanézni, de az elsőbbségadás általában véve tényleg nem azt jelenti, hogy le kell cövekelni az autóval amíg a másik tova nem haladt a dolgára, de zebránál nem tudom mi a megfejtés. Mondjuk a vizsga is régen volt.
2022. nov. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
Ez nem csalogatás, csalogatás az, hogy még 50-nel mész, gondolod, hogy majd "időben" fékezel de már villogsz/integetsz neki. Itt szimplán a szembesávban közlekedő a paraszt - egyébként ilyenkor sokan meg sem állnak, sőt, volt már, hogy nekem jobbról volt a gyalogos, megálltam, és nem akart elindulni mondván a szembesáv még megy, és én mondtam neki, hogy amíg nem lép rá a zebrára, a szembesáv bizony nem fog megállni. Ezen logika mentén amíg nem látod a szembesávot lassítani (persze rutin kell ahhoz, hogy féklámpa nélkül felmérd, ki lassít, ki áll stb.) igazából nincs is elsőbbségadási kötelezettséged, persze én is azt vallom, hogy ahogyan Te tetted, álljunk meg.
2022. nov. 15. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%
Már vagy 10 éve nem az a szabály, hogy meg kell várni míg a gyalogos lelép a járdáról az úttestre, azóta a gyalogos csalogatás sem létezik, mint fogalom.
2022. nov. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora baromság. Te elsőbbséget adsz, nem “gyalogost csalogatsz”. Még annyit tehetsz, hogy villantasz is, abból a szemből érkező is látja, mi a helyzet. (Ha van agya.)
2022. nov. 15. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A zebrán nem értelmezhető a gyalogoscsalogatás, mert ott eleve elsőbbsége van.


Gyalogoscsalogatás az, amikor olyan helyen engeded át, ahol egyébként nem lenne elsőbbsége és ezzel veszélyes helyzetbe sodrod.

2022. nov. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 MGéza ***** válasza:
0%

Igen, van olyan amit az első ír. Úgy hívják: Forgalmi helyzet nem megfelelő felmérése. Magyarán a gyalogos átkelése - igaz pár barom miatt - blokkolva van, akkor te nyugodtan mehetsz, mivel neked így nincs elsőbbségadási kötelezettséged. Nem, nem azt jelenti az elsőbbségadás, hogy lecövekelsz és mindenkit bevársz.

Hasonló példa: Egy útra kanyarodóból busz vagy pótos fordul ki, aki blokkolja az elsőrendű úton érkező személyautót. Mennyiben helyes nem elfordulnod közben kis ívben jobbra és bevárni a személyautót, hiszen elsőbbsége van? Nyilván semennyire, ezt hívják lendületes közlekedésnek.

#5: Kreszprofesszor részletesen elmagyarázza( a Bp. szövetséges csókának) a szabályt: Egy teljes úttest szélességnek, azaz 1x1 sávnak kell meglennie.

2022. nov. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!