Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy felesleges lemondaniuk az elsőbbségről ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Munkahelyemről délután nagyon nehéz kijutni, mert mindenki egyszerre végez. Hatalmas forgalom, mármint hosszú kocsisorok. Szeretnék kihajtani a kereszteződésben balra, és nagyon jó, ha kiengednek, csak nem értik meg, hogy nem minden esetben férek be közéjük. Jártam már így (mikor még csak pár hete vezettem) hogy kiengedett aki jobbról jött, viszont szépen álltam ott majdnem keresztbe mert nem tudtam bekormányozni az autót rendesen az előttem, és így már mögöttem álló közé. Szerencse, hhogy senki nem jött balról addig a pár mp.-ig amig a sor megmozdult. Vert is a víz, hogy mikor dudálnak le. Szóval az érdekel ti mit tesztek ilyen helyzetben? Nem mondom,hogy én vagyok a legjobb sofőr,de érdekes módon ha buszsofőr,vagy látszólag rutinosabb sofőr jön akkor azok úgy állnak meg, hogy ki is férjek közéjük.
2022. okt. 23. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
És arra nem gondoltál még, hogy amikor kiengednek és nem férsz be, akkor megvárod, hogy meginduljon a sor, és csak azután mész ki? Könnyen lehet, hogy aki kienged, csak a szándékát jelezte, hogy lemond az elsőbbségéről. Ez nem jelenti azt, hogy tűzön-vízen át ki kell menned ott és azonnal.
2022. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dehogynem. Ilyenkor van az, hogy végül aki kiengedett volna szépen megindul. Illetve aki mögöttem jön vérszemet kap, és nem érti miért nem megyek. De hasznos választ adtál köszönöm ment a zöld. Viszont azt látom, hogy sokan csak jófejek akarnak lenni de közben nem gondolják át, hogy hogyan csinálják úgy, hogy az balesetmentesen meg is valósulhasson. Persze ez most nem egy mindennapos eset, csak hétvégén ilyen sz@r. Mivel nem annyira régóta vezetek, picit többet rágódom az ilyeneken.
2022. okt. 23. 20:39
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Ilyenkor tényleg jobb megvárni, amíg mozdul a sor, vagy még jobb : míg majdnem mozdul a sor. Egyébként rövid ideig akár a balról érkezőket is feltarthatod, ez még a KRESZ szerint is belefér. (Persze idegbetegek lehetnek balról is, mögötted is, ez ilyen.)
2022. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Az már problémásabb szituáció, ilyenkor tényleg kiderül, ki az, aki nem gondolta át a helyzetet, csak meghúzta a fénykürtöt. A pontos hely ismerete nélkül csak annyit tudok javasolni, hogy esetleg egy nagyobb ív segíthet a helyzeten, ha nem extrém rövid helyet hagynak, így viszonylag kis helyen is egyenesbe tudod tenni magad. Ha ennek ellenére sem férsz ki úgy, hogy a balról érkezők elférjenek, akkor sajnos marad az, hogy vársz egy méretesebb helyre.
2022. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen próbálok úgy, ívesen kikanyarodni.

Tudom, hogy hülyén hangzik a kérdésem, de köszi a válaszokat.

Ezekre a szitukra nem készültem fel az oktató mellett. Nem volt ilyen helyzet, és hiába tudom mi lenne jó elméletben, nem mindig tudom kiszámítani mit fog csinálni a többi autós. Megvárja-e amíg kimerek menni, stb. Remélem belejövök majd ebbe is kösz a segítséget.

2022. okt. 23. 21:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak hülye szituk. Én zebra nélküli helyre rákanyarodva rendszeresen megkapom gyalogostól az elsőbbséget, aztán magyarázhatom neki, hogy felesleges, hát mögötte ott a villamos, amit úgyis el kell engednem. Amúgy ilyen baromi forgalmas helyeken, ha nincs nagy forgalom, a leghatékonyabb a cipzárelv, sajnos sokan már/még nincsenek tisztában vele. Mindenki egy valakit engedjen be, aztán menjen.
2022. okt. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a rutintalanságod az oka? Ha ugyanazt a szituációt szenveded el rendszeresen más résztvevőkkel, akkor nem biztos, hogy a rendszerben van a hiba.

Kellene egy utcakép, de pl. ha indulásnál kicsit jobbra kormányoznál, majd úgy fordulnál rá balra a sávra, akkor nem lenne jobb?

2022. okt. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De úgy szoktam. Biztosan nem csak a mások hibája nem mondtam ilyet, lehet egy rutinosabb sofőr szebben bekormányozná magát mint én 🙂 nem szeretek hárítani. Utca képet nem tudok, mert munkahelyen belüli az utca.

Viszont tényleg így van, hogy a buszsofőr, kamionos, etc. Úgy áll meg, hogy be is férek elé. Szerintem ők jobban átlátják, hogy hol kell megállniuk. Na mindegy, majd megoldódik. Próbálok úgy kikanyarodni, hogyha picit keresztbe is állok az akkor történjen amikor nem jön senki balról.

2022. okt. 24. 09:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Buszsofőrhöz, kamionoshoz ne mérd magad, mert folyton önbizalomhiányod lesz. Ők hivatásosak. :) Ne tudd meg, hány úrivezetőt látok az egyirányú utcánkban folyton tolatni, hogy mások parkolását/kiállását segítse, pedig még ki is van táblázva az utca elején, hogy erre figyeljen, de mindegyik nyomja a gázt, aztán amikor nem tud tovább menni, rájön, hogy hoppá, vissza öt métert nagyon gyorsan. Ez persze nem ide tartozik, de az ilyen "bénázás" (már ha az, mert én is láttam nem egy, nem kettő olyan szituációt, ahol rutintól függetlenül kínszenvedés elindulni) nem ok az aggodalomra. Sz*rul van kialakítva.


Az nem opció, hogy jobbra kanyarodsz ki, aztán párpercnyire valami alkalmas helyen megfordulsz? Ha időt nem is, legalább stresszt spórolnál.

2022. okt. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem mérem magam hozzájuk, durva is lenne. Amikor még egy parkolóból kiálláson is napokig töprengek. Amúgy viszonylag sokat vezetek mert messze lakok (45-45 km oda, és vissza is), a forgalomban nem szokott semmi problema lenni. Csak ez az egy dolog idegesít, hogy na megint hogy jutok ki. De arra is gondoltam, hogy átparkolok máshová, de hiába mert mindenki egyidőben mehet haza. Esetleg körbe nézek majd, hátha van olyan hely ahol én lennék a sor végén, és nem kellene mindenkit végig várni amíg elmegy. Nem rossz ötlet.
2022. okt. 24. 10:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!