Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elfogják nekem nézni a kezdeti...

Elfogják nekem nézni a kezdeti tötymörgést?

Figyelt kérdés

Friss autó vezető vagyok, eddig marhára örültem magamnak, hogy merek menni 80-al. Erre olvasom, hogy balf@sz tötymörgős aki balesetet csinál. Amíg nem jövök bele elnézik nekem, vagy tegyek ki inkább T betűt?

ja amúgy egyenes szakaszon megyek gyorsabban is de sok a kanyar az útszakaszon amiket nem merek bevenni csak 60-ra lelassulva.


2022. okt. 1. 09:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"T" matricát ne rakj az autódra mert sajnos vannak olyanok akik emiatt szándékosan fognak szívatni az utakon, persze vannak akik ezt figyelembe veszik és türelmesebbek, vagy éppen le sem szarják hogy az ott van.


Az hogy 80-al tötymörögsz úgy hogy 90-es a maximális sebességhatár az még szerintem bőven elmegy, egyes utakon leginkább az út minősége miatt ennél lassabban is szoktak menni még a rutinosabbak is persze. Na meg a sebességet úgy válaszd ki ahogyan biztonságosnak érzed tehát azért ne menj gyorsan mert mögötted türelmetlenek, de még nem vagy képes biztonságosan menni annyival. Egy idő után belejössz annyira hogy ez nem fog gondot okozni de ameddig úgy érzed hogy ennyi amax amivel mersz menni akkor legyen ennyi.

2022. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Víctor Orbanescu ***** válasza:
100%
Fosomarcon, ki mit néz el nekem. Atom másnaposan, esőben, kátyús úton simán megyek 70-nel, de akár 60-nal is 90-es táblánál. Pont nem érdekel ki mit gondol. Téged MIÉRT izgat??
2022. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Utolsó azért izgat mert mindenhol azt írják, hogy a baleset az olyanok miatt van mint én, mert miattam előznek. Lehet valóban megfogadom inkább annak a tanácsát aki + órát mondott. Majd az oktató felméri, hogy béna vagyok, vagy jól csinálom. Köszönöm szépen a válaszokat.
2022. okt. 1. 13:17
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Az idióta barmok írják, hogy a tötymörgők miatt van a baleset. Ne ezekkel foglalkozz. Mentálisan nincsenek rendben az emberek. Ez nem a politika kategória, így csak nagyon szőr mentén hozom elő, hogy nem mi magyarok vagyunk ilyenek genetikailag, hanem az a baj, nincs meg a nyugodt, kiszámítható élet lehetősége. A feszültséget meg nem mindenki bírja, és nem egyformán tudja kezelni. Pár napos tapasztalatból nem akarok egész országra kiterjedő, állandó érvényű megállapítást tenni, de pl. Szlovéniában a mienkétől gyökeresen eltérő dolgokat tapasztaltam. Biztos ott is vannak szabálytalankodók. Apróbb hibák szinte észrevétlenek maradnak. De pl. száguldozókkal nem találkoztam. Ausztriában sem, Németország déli részén sem (máshol nem jártam). A románoknál meg a szabályos tűnik csodabogárnak. De legalább kiszámítható.

Egyébként az olyan szarháziakat, akik nem képesek együttműködni az utakon, jobb magad előtt tudnod, mint mögötted. Ne akarj megnevelni senkit. Ha biztonságosan el tudod engedni, akkor tedd meg! Legalább megszabadulsz tőle.

Szoktam „sétálni” autóval. Pl. országúton 40-60 körül menni.

Persze csak akkor, ha nincs mögöttes forgalom. Azt szoktam tenni, hogy ha a tükörben látok valakit közeledni, és senki nem jön szemből (jól belátható hosszú egyenes, tiszta idő stb.), akkor maradok lassú. Vagy csak annyira gyorsítok fel, hogy könnyen meg lehessen előzni, de ne érje váratlanul a bandukolásom, ha kevésbé figyel. Ha meg jönnek szemből, akkor felgyorsítok az útra megengedett max.-ra (persze, ha körülmények engedik), vagy picit fölé. Szóval, arra törekszem, hogy ne tartsam fel feleslegesen, ne akarjon előzni olyankor, amikor nem lehet.

2022. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%
Ezt már párszor megkérdezed, ért azóta attrocitás?
2022. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyenesen tartod a 90-et,csak kanyarban lassítasz jobban annak nem kéne problémát jelentenie,60-ra gondolom csak élesebb kanyarban lassítasz.Amikor kezdő voltam én is lelassítottam mert nem érzi az ember az autót,nem tudja a határokat.Pár próbálkozàs után rà fogsz te is jönni hogy simàn beveszed 120-al is,csak látszatra ijesztő elsőnek.
2022. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
15 én nem írtam még ki.
2022. okt. 1. 22:27
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ne már! Annyival menj, amennyivel biztonságosnak érzed. Az olyan kretének, mint én, akik üvöltő zene mellett tolják neki, hogy időben kiérjen a kaja a vevőkhöz, azok majd megelőznek. Én mondjuk csak akkor, ha be is tudom biztonságosan fejezni az előzést. Ha nem, akkor morgok egyet magamban, hogy találd már meg a gázpedált, de amúgy nem nyomasztok senkit azzal, hogy a seggébe mászok, szóval no para. :D Aki meg tényleg köcsög, azt szard le. Az sosem jó, ha más miatt mész gyorsabban, mint ahogy szeretnél, mert abból könnyen baleset lehet. Semmi kedvem árokban fejreállt autóból kiszedni senkit sem, szóval inkább érjetek célba lassabban és biztonságosan. :P
2022. okt. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó aranyos vagy. Jajj nem megyek árokba, 😊
2022. okt. 2. 01:26
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!