Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elfogják nekem nézni a kezdeti...

Elfogják nekem nézni a kezdeti tötymörgést?

Figyelt kérdés

Friss autó vezető vagyok, eddig marhára örültem magamnak, hogy merek menni 80-al. Erre olvasom, hogy balf@sz tötymörgős aki balesetet csinál. Amíg nem jövök bele elnézik nekem, vagy tegyek ki inkább T betűt?

ja amúgy egyenes szakaszon megyek gyorsabban is de sok a kanyar az útszakaszon amiket nem merek bevenni csak 60-ra lelassulva.


2022. okt. 1. 09:17
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Az oktatóm sem szólt rán azért sosem, hogy feltartom a forgalmat, de most elgondolkodtam rajta, hogy lehet nem is jól csinálom, lehet nem is vagyok elég ügyes. Elfog múlni ez a kezdeti frusztráltság? Amúgy vezettem már eddig nem volt gondom soha.
2022. okt. 1. 09:19
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázz, menj amennyivel biztonságosnak érzed. Majd kielőznek, ha akarnak.
2022. okt. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
13%
Ha kirakod a T betűt, az sokat segíthet.
2022. okt. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Nem a lassabban haladók okozzák a baleseteket , hanem a szabálytalan előzést végrehajtók. Pont.
2022. okt. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Tanulóautoban elnézik, de az senkit nem izgat, hogy te milyen matricát tapasztasz a kocsira. Igazánól az ötletet se értem, embert még nem láttam, ami emiatt kevésbé anyázta volna az előtte tötymörgőt, sőt, általában még türelmetlenebbül próbálják megelőzni.

Ha nem érzed magad biztonságban, akkor amúgy vegyél plusz órákat oktatónál, de sok megértésre az utakon ne számíts.

2022. okt. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hiába veszek bármennyi + órát, ha még életemben alig vezettem nem fogok merni 100-al menni amíg nem telik el egy kis idő, és nem érzek rá, hogy pl. egy veszélyes út kanyar előtt mennyire kell lelassítani. Erre nekem időre van szükségem. Viszont teljesen meghökkenve olvasom, hogy az általam boldogan elért 80 amúgy nagyon lassúnak számít. Sosem hallottam még ilyet a közvetlen környezetemben. Mivel teljesen zöldfülű vagyok nem tudom hogyan kellene ezt kezelni. Eleve normálisak-e ezek az érzések. Nem akarom, hogy miattam legyen baleset mert hogy lassabb vagyok és kielőznek, de nem vagyok még elég bátor ezért lassabban megyek, ami amúgy szerintem idővel változni fog.
2022. okt. 1. 10:01
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem.
2022. okt. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem, úgy menj, ahogy biztonságosnak érzed, kezdőként semmiképp ne feszegesd a határaidat (utána meg nem kell majd, mert törvénybe fog ütközni). Akinek lassú a tempód, megelőz. Ha eléred a 80-at, az már bőven jó.
2022. okt. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kezd nagyon elharapózni a trágárság ezen az oldalon. És mknden ok nélkül.


A magyar autósvilág nagyon eldurvult. Több órás felvetelt tudnék küldeni a budapestiautósokra egyetlen hét anyagából.


Magadnak akarj megfelelni, meg a józan észnek. A biztonság legyen az első. Kezdőként adj több időt magadnak, amely valamivel lassabb haladást jelent. Ez nem feltartás.

2022. okt. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Akinek lassú a tempód, az úgy is megelőz. Én is, mikor megyek 90-es útszakaszon 90-100-al, akkor is simán előznek. Hát előzzenek, nem fogok más kedvéért jóval többel menni, mint a sebességhatár. Amúgy meg nem a tötymörgés okoz balesetet, hanem akik hülye helyen előznek. Annyiszor volt már, hogy láttam, hogy valaki kanyarban, zárt vonalnál előz. Miattuk van baleset. Legalább várnák meg, amíg normális helyen megelőzhetik az embert. De nem, nekik olyan sürgős, hogy inkább kanyarban előznek. Emiatt van a baleset.
2022. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!