Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kellett ezért ledudálni?

Miért kellett ezért ledudálni?

Figyelt kérdés

Hatalmas torlódás, én balra akartam kanyarodni. Tűzoltó, mentő gyakori útvonala, kórházhoz közeli útszakasz. Nekem elsőbbségadás tábla.


Emberünk megáll, hogy "kiengedjen" de ezt nem jelzi semmilyen módon, sem egy villantással, sem egy kéz mozdulattal. Mivel nem voltam benne 100%, hogy kienged ezért nem mozdultam. Majd mielőtt elhajt előttem elkezd ráfeküdni a dudára, meg lekezelően integetni.


Mi köze volt hozzá, hogy kikanyarodok-e?


Végül már mindenki dudált mindenkire, tényleg hatalmas torlódás volt.



Soha nem éreztem még ilyet, gyakorlatilag "kilöktek" a kereszteződésből ,épp, hogy befértem a kereszteződésbe, ha jön egy tűzoltó el sem fért volna mellettem. Brutál ideges vagyok mert nem értem mit vétettem, nem tehetek róla ha lassan megy a rohadt sor és nem jelzik egyértelműen, hogy lemondanak az elsőbbségről. Mi eza sok idegromcs sofőr, hogy már még azzal is foglalkoznak akivel nem kellene. Mi köze volt hozzá, meddig állok ott. Egy ideje vezetek már, de... Ami mostanába az utakon van nem hiszem el... Csak én tapasztalom ezt, és lehet béna vagyok? Az utóbbi a jobbik eset...


2022. szept. 17. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem jobb lenne, ha nem vezetnél!
2022. szept. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért? 10 éve vezetek, nem volt még soha balesetem. Bár ami az utakon van, hát lehet igazad van. Most elgondolkodtam, de lehet csak dühös vagyok. Én nagyon egyértelműen jelzem ha lemondok az elsőbbségemről...
2022. szept. 17. 19:31
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Ha áll egy tömött sor és hagy egy lyukat valaki előtted, nyilván neked hagyja. Persze jobb biztosra menni ahogy csináltad.
2022. szept. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, hogy nekem hagyja de ha az a lyuk olyan kicsi, hogy ferdén tudok csak rákanyarodni, akkor cseszhetem. Mindegy, a dudálást akkor sem értem. Biztos ideges volt.
2022. szept. 17. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell higgadtnak maradni, még ha nehéz is, mert ha te is beszállsz a dudálásba akkor annak semmi értelme.
2022. szept. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Elhiszem, hogy rosszul esett, de felejtsd el. Túl kell lépni az ilyenen, vannak bunkó autósok meg akikkel nem lehet megértetni magunkat. Volt, hogy nekem sem akart kimenni jobbkezes utcából a másik sofőr, integettünk egymásnak aztán mentem én, ha nem él az elsőbbségével, így járt, én emiatt nem tartom fel a sort mögöttem. Ledudálni vkit taplóság.
2022. szept. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon bosszant, amikor valaki töketlenkedik, bénázik, nem mer élni az átengedett elsőbbséggel. Az ember lassít, villog, integet, a másik meg csak bambul kifelé a fejéből, néz rám, és nem megy. Nem is értem, mire vár? Hogy teljesen megálljak? Ott a lyuk, be kell sorolni, ennyi. Ha szemlátomást nem akar élni a lehetőséggel, megyek tovább. Persze tudom, hogy az elsőbbségről lemondást nem lehet visszavonni, szabálytalan vagyok, de nem fogok megállni, és két példányban, okmánybélyeggel ellátva egy kérvényt benyújtani, hogy tegye be abba a k...va egyesbe, és méltóztassék végre elindulni.

Hasonló, amikor 2x2 sávos úton megy a külsőben az ember, valaki ki akar fordulni, átsorolok a belsőbe, de csak áll, áll, áll... Ennél csak az bosszant jobban, ha én is mögötte vagyok, mert a barma nem képes befordulni sávból sávba, kis ívben, úgy fordul a háromajtós vackával, mintha csuklós busz lenne, bőven belógva a belsőbe.

2022. szept. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!