Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bunkóság ledudálni, levillogni...

Bunkóság ledudálni, levillogni azt aki megelőz aztán 70-el tötymörög előtted?

Figyelt kérdés
Falutábla végén sokan görcsösen előzgetnek, majd kiderül hogy addig tartott a lendület és képtelenek 80-nál többel menni, előzni meg nem tudok az útviszonyok/forgalom miatt.
2019. szept. 30. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Egyrészt igen, az, másrészt szabálytalan. Vészhelyzet nem keletkezett, de akkor sem a duda lenne az első.

Lakott területen kívül előzési szándékot lehet a kürttel jelezni, de nem szokás, és nem is a visszaelőzésére készülsz.

Hogy a másik miért előzött meg, és azután miért nem megy a maximumon, nem tudom. De nem is kötelező arra gyorsítania.

Azért a 80 több, mint 50.

2019. szept. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Egy picit igen. Előzd vissza és haladj tovább az életeddel. Azért ez nem olyan világvége cucc, hogy meg kelljen kérdezni :)
2019. szept. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Sok értelme nincs.
2019. szept. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
Több, mint 50 éve vezetek, de még sose kerültem ilyen helyzetbe. Mindig felmértem, hogy az éppen használt autóval képes vagyok-e a szembejövő forgalomra figyelemmel röpke pillanat alatt leelőzni az ilyen magatartásút. Ha a járgányt nem tartottam képesnek (pl. Trabant) ilyen előzésre, battyogtam mögötte. Habár ez pici túlzás, mert főtengely-károsodás miatt nem volt ajánlatos 85 km/h sebességnél jobban és tartós ideig hajtani a papír Jaguárt.
2019. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%
Miért nem gyorsítasz ki normálisan te is?
2019. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem bunkóságnak mondanám, de értelme nincs és csak felesleges konfliktust szül.


Én úgy vagyok vele, hogy nem veszítek alapvetően sokat, max pár percet akkor is, ha lassabban megy az illető. Másrészt szerintem ez tök jó módja az önkontrollnak, hogy veszek egy nagy levegőt, és nyugodtan megyek utána, mert nem ezen múlik az életem. Egyszerűen vannak dolgok, amit el kell engedni, mert ha mindenen felhúzom magam akkor agyvérzést kapnék minden út végére.

2019. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell semmi értelme nincsen...

Engem egy településen, ahol nyílegyenes az út rendszeresen megelőznek 60-70-es tempónál

A település után kanyargósabb rész jön és akkor 70-től többel nem mennek... amint lehetőség van megelőzöm és kész.

2019. okt. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!